Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 20:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

ŚPIĄCA KRÓLEWNA W BALETKACH
ŚPIĄCA KRÓLEWNA W BALETKACH
(Żarki) 15 i 16 czerwca br. w Domu Kultury w Żarkach już po raz siódmy odbyły się uroczyste pokazy podopiecznych Ogniska Baletowego w Żarkach. W tym roku przygotowany został spektakl baletowy „Śpiąca Królewna”. Występ nagrodzony został gromkimi brawami i owacjami na stojąco. 12.07.2019 09:30
Reklama
Reklama
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W MRZYGŁODZIE
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W MRZYGŁODZIE
(Myszków) W środę, 19 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 8 w Myszkowie, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dzień dla wszystkich zebranych na sali gimnastycznej był wyjątkowy pod wieloma względami. Najtrudniejsze zadanie czekało jednak na Dyrektorkę Urszulę Urbaniak oraz Wicedyrektorkę Teresę Tutaj, które po wielu latach, odchodząc na zasłużoną emeryturę, musiały pożegnać się z uczniami, nauczycielami oraz wszystkimi pracownikami szkoły. Wśród przybyłych na uroczystość gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Radna Rady Miasta Myszków Zofia Jastrzębska oraz Radny Powiatowy Andrzej Jastrzębski. 12.07.2019 09:00
Reklama
Reklama
Wędkarze PZW Mystal na Dzień Dziecka
Wędkarze PZW Mystal na Dzień Dziecka
W niedzielę 30 czerwca na stawach Jaworznik Gorzkowce odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci organizowane co roku z okazji Dnia Dziecka przez Koło PZW Mystal. W imprezie wzięło udział ponad 100 młodych adeptów wędkarstwa, a same zawody zorganizowane były w taki sposób, że wszyscy uczestnicy bez względu na wynik wrócili do domu z cennymi nagrodami. 12.07.2019 09:00
Reklama
NIEOPŁACALNY PACJENT MUSI UMRZEĆ?
NIEOPŁACALNY PACJENT MUSI UMRZEĆ?
(Myszków) W dzisiejszej Gazecie Myszkowskiej publikujemy list pani Elżbiety Szmal, którą zbulwersowała jakość obsługi, totalny brak empatii i zainteresowania pacjentem, gdy 18 czerwca trafił tam jej mąż. Przywieziony przez pogotowie, po zasłabnięciu w domu, odesłany do domu po pobieżnym -zdaniem żony- wywiadzie. Recepta na antybiotyk i pacjent „z głowy”. Tydzień temu naszym zamiarem było tylko opublikowanie listu, w którym żona nie rzuca oskarżeń, chce jedynie zwrócić uwagę na to, że w szpitalu, a może w całej służbie zdrowia, dzieje się źle. Może mąż powinien pozostać na obserwacji, może nie. Trudno powiedzieć. Ale mija tydzień i mąż pani Elżbiety, Henryk Szmal trafia ponownie do szpitala, tym razem zostaje przyjęty na oddział wewnętrzny. Stan pacjenta jest jednak już tak zły, że po 1,5 dnia umiera. 12.07.2019 08:20    2    2
Reklama
Reklama
ŻAK BEZ WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM
ŻAK BEZ WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM
(Myszków) 27 czerwca radni Rady Miasta w Myszkowie głosowali m.in. nad udzieleniem Burmistrzowi Miasta Myszkowa wotum zaufania oraz, zgodnie z opinią Komisji Rewizyjnej, o nieudzieleniu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Po ostatnich przetasowaniach, czyli przejściu Zofii Jastrzębskiej z Platformy do Samorządowej Inicjatywy Lewicy, rozkład głosów w Radzie Miasta przedstawia się następująco: Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i Przyszłość liczy 8 radnych, Prawo i Sprawiedliwość 5 radnych, Samorządowa Inicjatywa Lewicy- 5 oraz Radni Niezależni w liczbie trzech. Podział ten znalazł idealne odzwierciedlenie w trakcie kluczowych głosowań. Radni 8 głosami „za” oraz 13 głosami „przeciw” zdecydowali, by nie przyjąć uchwały o udzieleniu wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Myszkowa. W kolejnym głosowaniu radni opozycji 13 głosami „za” oraz 8 głosami „przeciw” zdecydowali by przyjąć uchwałę o nieudzieleniu Burmistrzowi Miasta Myszkowa absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Niezadowolenie większości radnych z pracy burmistrza coraz wyraźniej i wielkimi krokami idzie w kierunku odwołania burmistrza i skrócenia jego kadencji w referendum. Byłoby to możliwe już w przyszłym roku. 12.07.2019 08:20
ŻAR LEJE SIĘ Z NIEBA – GDZIE SZUKAĆ OCHŁODY?
ŻAR LEJE SIĘ Z NIEBA – GDZIE SZUKAĆ OCHŁODY?
Mija dopiero pierwszy tydzień wakacji, upały nie odpuszczają, wydaje się zatem, że wszyscy, którzy swoje urlopy zaplanowali na końcówkę czerwca powinni być zadowoleni. 07.07.2019 08:00
Reklama
O PISANIU, INSPIRACJACH I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ
O PISANIU, INSPIRACJACH I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ
Dominika Smoleń - młoda pisarka z Huciska, studentka psychologii i blogerka Książkowiru, która najbardziej w swoim życiu kocha książki, koty i czekoladę. Pisanie i czytanie towarzyszą jej praktycznie od zawsze - a przynajmniej od wczesnego dzieciństwa. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią „Cena naszych pragnień”. Pretekstem do rozmowy o pisaniu, inspiracjach i planach na przyszłość jest „Serce na sprzedaż”, kolejna książka autorki, która niedługo trafi do księgarń. 06.07.2019 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
OPŁATA ZA ODPADY WZROŚNIE Z 11,30 na 17,80!
OPŁATA ZA ODPADY WZROŚNIE Z 11,30 na 17,80!
(Myszków) 24 czerwca miała miejsce kolejna, nadzwyczajna sesja Rady Miasta w Myszkowie. Głównym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenie wysokości tej opłaty. Po krótkiej, jednak dość burzliwej dyskusji, radni 8 głosami „za” oraz „13” głosami wstrzymującymi się zadecydowali, że nowa stawka śmieciowa będzie wynosiła 17,80 zł miesięcznie od osoby, w przypadku opadów segregowanych oraz 29 zł miesięcznie, jeśli selektywna zbiórka odpadów nie będzie prowadzona. Aktualnie obowiązująca stawka miesięczna za odpady segregowane, stanowiące znaczną większość zgłoszonych deklaracji, wynosi 11,30 złotych, zatem mieszkańcy muszą być gotowi na podwyżkę w kwocie 6,50 zł. Dla 4 osobowej rodziny to drożej o 312 zł rocznie. 05.07.2019 08:00
NAJBLIŻSZE KĄPIELISKO…DALEEEEKO!
NAJBLIŻSZE KĄPIELISKO…DALEEEEKO!
(Myszków, Żarki) Basen zewnętrzny w Żarkach, o czym Urząd MiG Żarki informował jeszcze w maju, cały sezon nie będzie czynny w związku z modernizacją basenu i jego otoczenia. Powstaną przebieralnie, łazienki, zaplecze turystyczne. Inna sytuacja jest w Żarkach Letnisko. Tam na początku sezonu letniego mieszkańcy i goście oglądali dno basenu z powodu tego, że gmina nie zamierzała w tym roku uruchomić kąpieliska. Decyzję tłumaczono… brakiem możliwości kontrolowania jakości wody, brakiem urządzeń filtrujących wodę. „Osoby o obniżonej odporności mogą być narażone na infekcję. Kąpiel w basenie jest niezalecana, również ze względu na brak nadzoru ze strony ratowników”-można było przeczytać z informacji ostęplowanej pieczątką gminy. Sytuacja zmieniła się w ostatni weekend. Zdecydowano jednak o napełnieniu niecki basenu, która już jest pełna wody. Uruchomione też zostały sanitariaty i przebieralnie. Pracownicy gminy i spółdzielni socjalnej dbają też o czystość terenu. Basen kąpielowy w Żarkach Letnisko jest jednak kąpieliskiem niestrzeżonym, bez dozoru ratowników i odpowiedzialności za niepożądane skutki kąpieli np. zatrucia pokarmowe. 05.07.2019 08:00
Reklama
LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI DLA RADNYCH
LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI DLA RADNYCH
(Poraj) 30 maja 2019 roku odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Poraj, w trakcie której 9 głosami „za” zdecydowano o pozostawieniu bez rozpatrzenia anonimowej skargi dotyczącej rzekomych nieprawidłowości w Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku. Warto podkreślić, że zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami, skargi niezawierające imienia i nazwiska oraz adresu wnoszącego skargę pozostawia się „z mocy prawa” bez rozpoznania. W czasie posiedzenia rady, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak ustosunkowała się do wpisu, jaki pojawił się na facebookowym profilu Dobry Poraj i wyraziła swoje zdanie odnośnie tego, czy liczba złożonych interpelacji i zapytań to jedyny wyznacznik aktywności radnego. Z kolei Radca Prawny UG Poraj Monika Stańczyk-Mroczko, przytoczyła szereg cytatów z orzeczeń sądu i prokuratury odnosząc się m.in. do wygranej w sądzie sprawy zniesławienia Gminy Poraj. 24.06.2019 12:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama