Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 02:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

MASKI I KOMBINEZONY DLA MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
MASKI I KOMBINEZONY DLA MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
(Myszków) Powiat przekazał do myszkowskiego szpitala kolejne środki ochrony osobistej. Tym razem były to maseczki i kombinezony ochronne. Jak informuje Starostwo Powiatowe, maski i kombinezony to specjalistyczne wyroby o wysokiej jakości. 01.05.2020 11:36
Reklama
Reklama
Sąd wstrzymał decyzję o odebraniu im dziecka
Sąd wstrzymał decyzję o odebraniu im dziecka
Co może cię spotkać gorszego niż koronawirus? 01.05.2020 11:25
Reklama
Reklama
Zwierzęta w potrzebie!
Zwierzęta w potrzebie!
Pandemia, to trudny czas dla nas, ale też dla zwierząt. Chociaż zwierzętom nie grozi koronawirus (choć jest przypadek zakażenia tygrysa w ZOO w USA od… człowieka), to na pewno w wielu schroniskach zabrakło dla nich... jedzenia i leków. Dużo schronisk utraciło bowiem sponsorów, którzy walczą przede wszystkim o przetrwanie własnych firm i zabezpieczenie bytu swoim pracownikom. W tych krytycznych momentach opiekunowie zwierząt liczą na naszą pomoc - jak znana i szanowana Fundacja „Centaurus” ratująca konie. Zapaść finansowa schronisk skłoniła nas by zapytać co możemy zrobić dla naszego, lokalnego azylu: 01.05.2020 11:13
Reklama
Uczniowie w domu, sprzątaczki... w pracy
Uczniowie w domu, sprzątaczki... w pracy
Od 12 marca br. do odwołania wszystkie placówki oświatowe zostały zamknięte. Zdawać by się mogło, że sprzątaczki, woźne, dozorcy, kucharki, nie mają co robić, bo nie ma po kim sprzątać, komu gotować, czy zadzwonić na przerwę. Otóż nie! Dyrektorzy szkół wykorzystując „wolne moce przerobowe” od razu wykorzystali personel administracyjny do tych zadań, które wcześniej czekały na lepsze czasy. Postanowiliśmy u źródła dowiedzieć się, jak personel pomocniczy jest obecnie wykorzystany i kto o tym decyduje: 01.05.2020 11:12    1
Reklama
Reklama
WIĘCEJ BEZROBOTNYCH WŚRÓD OSÓB WRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY
WIĘCEJ BEZROBOTNYCH WŚRÓD OSÓB WRACAJĄCYCH Z ZAGRANICY
Jak koronawirus wpływa na lokalny rynek pracy? 30.04.2020 14:25    1
NA ŚLĄSKICH DROGACH ZGINĘŁO 3 MOTOCYKLISTÓW
NA ŚLĄSKICH DROGACH ZGINĘŁO 3 MOTOCYKLISTÓW
(woj. śląskie) Mniejszy ruch w okresie świątecznym dało się zauważyć na drogach w całym województwie. Nie obeszło się jednak bez poważnych zdarzeń drogowych. Doszło do 3 wypadków śmiertelnych, w których śmierć ponieśli motocykliści. 30.04.2020 14:24
Reklama
TARCZA ANTYKRYZYSOWA- co już działa a co jest tylko obietnicą?
TARCZA ANTYKRYZYSOWA- co już działa a co jest tylko obietnicą?
Informacje wg. stanu na 17.04.2020. Osoby prywatne i przedsiębiorcy pytają, czytają i przede wszystkim czekają. Na szczegóły na jakie mogą liczyć wsparcie, gdy wpadli w kłopoty z powodu koronawirusa, albo ograniczeń w handlu, produkcji czy „życiu” w związku z epidemią. Sprawdzamy co działa, z jakiej konkretnie pomocy można skorzystać, a co jest tylko obietnicą na przyszłość. 30.04.2020 14:21
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności na dzień 08-04-2020
Aktualności na dzień 08-04-2020
30.04.2020 14:11
ZGK Zawiercie „oznakował” domy chorych na COVID-19 Urząd Miasta Zawiercie przyznaje, że przekazał spółce adresy zakażonych. Policja wszczyna dochodzenie po naszym artykule!
ZGK Zawiercie „oznakował” domy chorych na COVID-19 Urząd Miasta Zawiercie przyznaje, że przekazał spółce adresy zakażonych. Policja wszczyna dochodzenie po naszym artykule!
Po opublikowaniu przez Kurier Zawierciański i Gazetę Myszkowską na naszych portalach artykułu „ZGK Zawiercie znakuje chorych na koronawirusa” rozpętała się prawdziwa burza. ZGK do dzisiaj nie odpowiedziało na pytania Kuriera Zawierciańskiego, gdy pytaliśmy skąd mają wrażliwe dane o zakażonych. Ale sprawę wyjaśnił Urząd Miasta Zawiercie w komunikacie, w którym przyznał, że dostał te dane od Sanepidu i „przekazał gminnej spółce”. To bardzo dobra wypowiedź, ułatwi pracę zawierciańskiej policji, która po naszym artykule zdecydowała się zbadać sprawę i gromadzi materiał dowodowy. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Zawierciu czynności są prowadzone w kierunku art. 266 Kodeksu Karnego, który mówi o niewłaściwym wykorzystaniu lub udostępnieniu informacji uzyskanej w związku z wykonywaną funkcją lub czynnościami służbowymi. Grozi za to do 2 lat więzienia, a jeżeli przestępstwo popełni funkcjonariusz publiczny (np. prezydent miasta, czy urzędnik) do lat 3. Co ważne -i tu apel do osób potencjalnie poszkodowanych, których ZGK Zawiercie „oznakowało”: dzwońcie na policję, składajcie telefonicznie wniosek o ściganie, gdyż przestępstwo z art. 266 jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. 29.04.2020 18:49    5
Reklama
Czy oglądanie telewizji jest szkodliwe dla dzieci?
Czy oglądanie telewizji jest szkodliwe dla dzieci?
28.04.2020 10:00
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama