Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 02:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Kwarantanna w ośrodku w Zaborzu. Nikt nie zachorował!
Kwarantanna w ośrodku w Zaborzu. Nikt nie zachorował!
(Zaborze, gm. Żarki) Jeszcze 14 kwietnia ilość osób objętych kwarantanną domową w gminie Żarki wynosiła 2 osoby. 15 kwietnia wg danych podawanych przez Sanepid liczba skoczyła do 80-ciu, i gmina Żarki z dnia na dzień stanęła na czele listy gmin pod względem ilości osób objętych kwarantanną domową. Co się stało? Kwarantanną objęci zostali pracownicy i pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Zaborzu. 100 osób. Nie wszyscy to mieszkańcy gminy Żarki i podopieczni placówki. W środę 22 kwietnia kwarantanna w ośrodku zakończyła się. Najważniejsza, rewelacyjna wiadomość jest taka, że u żadnego z pacjentów mieszkających w Złotej Jesieni, ani osób z personelu nie wystąpiło zakażenie koronawirusem! 07.05.2020 10:35
Reklama
Reklama
CHORZY LEKARZE W CORAZ GORSZYM STANIE
CHORZY LEKARZE W CORAZ GORSZYM STANIE
(Zawiercie, Myszków) Pogarsza się stan zdrowia części lekarzy zakażonych COVID-19 pracujących w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Jak się dowiadujemy, jeden z ginekologów tu pracujących jest leczony w Krakowie, ma problemy oddechowe, jego leczenie wspierane jest pracą respiratora. Na oddziale zakaźnym zawierciańskiej lecznicy przebywa lekarz, który zakaził się na SOR. To sytuacja, po której cały SOR zawierciańskiego szpitala był zamknięty, w izolacji, a wobec dyrekcji szpitala pojawiły się zarzuty, że „porzucono” medyków i pielęgniarki objętych kwarantanną. We wtorek 5 maja na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił lekarz ginekolog-położnik Andrzej Sosnowski, z-ca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. W krótkiej rozmowie potwierdził, że jest zakażony COVID-19: 05.05.2020 17:06    8
Reklama
Reklama
Polski Fundusz Rozwoju odrzuca większość wniosków? Ich zdaniem 2=2 to błąd!
Polski Fundusz Rozwoju odrzuca większość wniosków? Ich zdaniem 2=2 to błąd!
27 kwietnia ruszył program wsparcia firm który realizuje Polski Fundusz Rozwoju SA. Przez ten specjalny fundusz ma trafić do firm mikro, małych i dużych nawet 200 mln zł pomocy. Firmy mikro, zatrudniające do 9 pracowników jak czytamy w rządowej reklamie mogą dostać do 324 tys. zł. Jak to jest liczone? Zatrudniasz 9 osób, twoje obroty z powodu epidemii spadły o więcej niż 75% Na każdego pracownika dostaniesz 36 tys, czyli maksymalnie do tych 324 tys. zł. Masz 9 pracowników i obroty spadły powyżej 25%- na każdego z pracowników dostaniesz subwencję do 12 tys zł, czyli 108 tysięcy. Brzmi sensownie, ale jest haczyk! W pierwszych dniach po 27 kwietnia, gdy możliwe już było składanie wniosków, PFR -jeżeli czytać informacje z grup dyskusyjnych dla księgowych- prawdopodobnie odrzucił większość wniosków! Firmy i księgowi, którzy dla nich wypełniali wnioski są po prostu wkurzeni, gdyż PFR odrzuca wnioski podając bzdurne, wręcz absurdalne powody. 03.05.2020 12:44    3    6
Reklama
Nowa normalność – bezpieczne korzystanie z bibliotek
Nowa normalność – bezpieczne korzystanie z bibliotek
Od 4 maja br. otwieramy niektóre instytucje kultury, w tym biblioteki. Będzie też można korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla odmrażanych branż. przez. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 11:02    1
Reklama
Reklama
Nowa normalność - przywracamy zabiegi rehabilitacyjne
Nowa normalność - przywracamy zabiegi rehabilitacyjne
Od 4 maja br. będzie można znowu korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:57    1
Nowa normalność – bezpieczne zakupy  w  centrach handlowych
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w centrach handlowych
Od 4 maja br. otwieramy, galerie i centra handlowe. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:54
Reklama
Nowa normalność –  wznowienie działalności hoteli i miejsc noclegowych
Nowa normalność – wznowienie działalności hoteli i miejsc noclegowych
Od 4 maja br. otwieramy hotele oraz obiekty oferujące miejsca noclegowe. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:51
Reklama
Reklama
Reklama
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w sklepach budowlanych i meblarskich
Nowa normalność – bezpieczne zakupy w sklepach budowlanych i meblarskich
Od 4 maja br. otwieramy sklepy meblarskie i budowlane. Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i przedstawicielami zainteresowanych środowisk przygotowało wytyczne dla poszczególnych branż. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem www.gov.pl/rozwój/wytyczne-dla-branz; 03.05.2020 10:41
Majówka: pełno ludzi niektóre gastronomie otwarte
Majówka: pełno ludzi niektóre gastronomie otwarte
(Złoty Potok, gm. Janów) Wolno wejść do lasu i parku. Nawet bez maseczki na twarzy. Staw „Amerykan” z bogatą ofertą gastronomiczną, piękna dolina Wiercicy w gminie Janów to podczas corocznej majówki gwarantowana miejscówka, że będzie „tłumnie, tłoczno, że palca między drzewa nie wciśniesz”. Jak wygląda Majówka 2020 w tym z jednych z najpopularniejszych miejsc na Jurze? Część gastronomii czynna, można coś zamówić do zjedzenia i do picia „na wynos”. Nie można jeszcze korzystać ze stolików. Działa popularny Bar Ostrężnik (na wynos). Przy samym stawie Amerykan czynne 2/3 z punków gastronomicznych. Piwo (z butelki) i inne napoje, kilka grilli. Przedsiębiorcy choć nie załamują rąk, to też nie tryskają optymizmem. 02.05.2020 19:32    2    9
Reklama
CO SAMORZĄD MOŻE ZROBIĆ DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW?
CO SAMORZĄD MOŻE ZROBIĆ DLA SWOICH PRZEDSIĘBIORCÓW?
Firmy są dla gmin na wagę złota. Nie bez powodu samorządy zabiegają o rozwój stref ekonomicznych i starają się „ściągnąć” do siebie inwestorów. Im więcej przedsiębiorców, tym większe wpływy do gminnej kasy. Obecnie jednak wielu przedsiębiorców zmaga się z kryzysem spowodowanym koronawirusem. Część firm zapewne upadnie. Czy samorządy robią coś, by pomóc lokalnym firmom, a przez to również mieszkańcom, którzy znajdują w nich zatrudnienie? 02.05.2020 07:30    1
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama