Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 21:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Czy kierownik ortopedii to kolejna „święta krowa” zawierciańskiego szpitala?
Czy kierownik ortopedii to kolejna „święta krowa” zawierciańskiego szpitala?
16 maja ponownie tylko na portalu społecznościowym na profilu „Szpital Powiatowy w Zawierciu”, oficjalna strona szpitala na ten temat milczy, ktoś anonimowo poinformował, że „Testy przeprowadzane u pracowników szpitala ujawniły osoby z dodatnim wynikiem wśród personelu oddziału urazowo-ortopedycznego. W związku z tym podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć pacjentów na oddział. O sytuacji powiadomiony został Sanepid oraz wydział zarządzania kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego.” Ciekawe, że anonimowy komunikat ukazuje się dopiero 16 maja, choć jak podają nasze źródła -już we wtorek 12 maja lekarz, kierownik oddziału miał mieć wyraźne objawy choroby, ale pracował normalnie. Wynik testu lekarza przyszedł dzień później, był dodatni. W tych dniach chirurg normalnie komunikował się z personelem, w środę 13 maja, gdy potwierdził się jego „dodatni” wynik na koronawirusa, miał jeszcze odwiedzić blok operacyjny, a nawet… skorzystać ze sterylnej łazienki przy sali operacyjnej! Nowe, wewnątrzszpitalne ognisko zakażenia to co najmniej 7 osób chorych, w tym lekarze i pielęgniarki. Nie wiadomo, ilu pacjentów mogło się zakazić, ale to pokażą najbliższe dni. Trudno zliczyć ile osób z personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, salowe) zaraziło się w zawierciańskim szpitalu od początku epidemii koronawirusa. Ostatnie dane, jakie podawał szpital kilka tygodni temu, to ok. 47 osób zakażonych i objętych kwarantanną. Ale później doszła cała seria zakażeń na kolejnych oddziałach szpitala. W tym samym czasie -ciekawostka- w sąsiednim szpitalu w Myszkowie, z którym Zawiercie współpracuje i oba szpitale często są porównywane ilość zakażeń koronawirusem wynosi… 0! 18.06.2020 14:33    1
Reklama
Reklama
Epidemia na Śląsku nie odpuszcza. Jak bezpiecznie wyjść z domu?
Epidemia na Śląsku nie odpuszcza. Jak bezpiecznie wyjść z domu?
Koronawirus na Śląsku nie odpuszcza. Obecnie w województwie jest tylu zakażonych co w dolnośląskim, łódzkim i mazowieckim łącznie. Czy można zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby? I jak bezpiecznie wyjść z domu, by się nie zarazić? 18.06.2020 12:13
Reklama
Reklama
Wybory Prezydenckie: Kosiniak-Kamysz odwiedzi Poraj
Wybory Prezydenckie: Kosiniak-Kamysz odwiedzi Poraj
W poniedziałek 15 czerwca około godziny 17:15 na terenie Mariny Poraj spotka się z wyborcami kandydat na Prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz. Wcześniej będzie w Częstochowie. 14.06.2020 18:14    1    2
Reklama
PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD KLIENTÓW
PRZYSZŁOŚĆ ZALEŻY OD KLIENTÓW
Od poniedziałku 18 maja swoją działalność ponownie rozpoczęła branża beauty i gastronomia. Obowiązują szczegółowe wytyczne dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz restauracji. Odwiedziliśmy kilka takich miejsc i porozmawialiśmy z właścicielami, by zapytać o ich obecną sytuację oraz o to, jak blisko dwumiesięczne zamknięcie działalności wpłynęło na firmę. Wszyscy są zgodni co do jednego – przyszłość zależy od klientów. Ich zainteresowanie może w niektórych przypadkach zdecydować o tym, czy firma przetrwa. 12.06.2020 10:01
Reklama
Reklama
Ważne dla przedsiębiorstw w finansowych  tarapatach
Ważne dla przedsiębiorstw w finansowych tarapatach
W najbliższych dniach zostanie skierowany do sejmu projekt ustawy pozwalający firmom odzyskać stabilność finansową poprzez samodzielne zawieszenie wobec siebie egzekucji. Dotyczy to przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw. Zostanie wprowadzone uproszczone postepowanie restrukturyzacyjne. 12.06.2020 09:59
Kierowca i dziecko trafili do szpitala: POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ SZCZEGÓŁY WYPADKU W KOTOWICACH
Kierowca i dziecko trafili do szpitala: POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ SZCZEGÓŁY WYPADKU W KOTOWICACH
(Kotowice, gm. Żarki) Pod koniec kwietnia w Kotowicach doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby – kierowca i kilkuletnie dziecko. Policja prosi o kontakt świadków tego zdarzenia. Do wypadku doszło, gdy podczas wyprzedzania przez BMW, kierujący Volkswagenem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. 12.06.2020 09:57
Reklama
ZAWIERCIANIN ZGINĄŁ POD KOŁAMI POCIĄGU
ZAWIERCIANIN ZGINĄŁ POD KOŁAMI POCIĄGU
(Myszków) W niedzielę nad ranem miał miejsce tragiczny wypadek na szlaku kolejowym w Myszkowie. 48-latek wszedł na tory przed nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Warszawa. Mężczyzna zginął na miejscu. 12.06.2020 09:55
Reklama
Reklama
Reklama
Maski dla pogotowia w Żarkach
Maski dla pogotowia w Żarkach
Dziesięć profesjonalnych masek z filtrami zostało dzisiaj przekazanych dla pracowników stacji pogotowia ratunkowego w Żarkach. Sprzęt zakupiono z środków Budżetu Miasta i Gminy Żarki. 12.06.2020 09:50
Mały Dawid odzyskał mamę! Po naszej interwencji EDEN po prostu ją wypuścił!
Mały Dawid odzyskał mamę! Po naszej interwencji EDEN po prostu ją wypuścił!
O historii Zbigniewa Hacasia i jego partnerki Ilony, która uległa wypadkowi, przeszła skomplikowaną operację neurologiczną i o decyzji Sądu Rejonowego w Myszkowie, który zdecydował o odebraniu im 4 letniego Dawida o czym matka chłopca nawet nie mogła się dowiedzieć, gdyż przebywała w Domu Opieki EDEN, pisaliśmy już dwa razy. 12.06.2020 09:43    2    2
Reklama
Innowacyjna, higieniczna nakładka na klamkę
Innowacyjna, higieniczna nakładka na klamkę
Polska firma Wystawa Klocków zaprojektowała specjalne nakładki na klamki umożliwiające higieniczne otwieranie drzwi. Innowacyjny gadżet powstał z konieczności zachowania środków ostrożności, w dobie powrotów do wykonywania dawnych obowiązków, przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo pracowników, klientów i wszystkich innych osób. 12.06.2020 09:38
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama