Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 17:16
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

PROKURATURA OKRĘGOWA W CZĘSTOCHOWIE NAKAZAŁA ZBADANIE SPRAWY „ŚWIĘTYCH KRÓW”
PROKURATURA OKRĘGOWA W CZĘSTOCHOWIE NAKAZAŁA ZBADANIE SPRAWY „ŚWIĘTYCH KRÓW”
SP ZOZ Myszków w skład którego wchodzi Szpital Powiatowy i kilka przychodni w ubiegłym tygodniu wykonał badania przesiewowe w kierunku sprawdzenia, czy wśród personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, położne) i reszty personelu są osoby będące nosicielami koronawirusa Sars-Cov2. Na ponad 400 osób przebadanych wynik pozytywny dały próbki u trzech osób: jednej lekarski, jednej salowej i jednej pielęgniarki. Wszystkie przechodzą zakażenie bezobjawowo. W tym tygodniu od pracowników służby zdrowia miały być pobrane drugie próbki. 19.07.2020 13:19
Reklama
Reklama
ROZBÓJNIKOM GROZI DO 12 LAT WIĘZIENIA
ROZBÓJNIKOM GROZI DO 12 LAT WIĘZIENIA
(Myszków) Dwóch mężczyzn okradło 43-letniego myszkowianina w jego własnym mieszkaniu. Sprawcy grozili mężczyźnie, że odetną mu palce. O zdarzeniu od razu została zawiadomiona policja. Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju następnego dnia rano. Mężczyźni trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 18.07.2020 15:04
Reklama
Reklama
Japończycy mają prąd prawie za darmo- to efekt koronawirusa i inwestycji w OZE
Japończycy mają prąd prawie za darmo- to efekt koronawirusa i inwestycji w OZE
Ceny energii spadły w Japonii prawie do zera – już w lutym po raz pierwszy kwota za kilowatogodzinę osiągnęła poziom poniżej 1 jena, a w kwietniu ta tendencja tylko się wzmocniła. Przyczyną jest zmniejszone przez pandemię zapotrzebowanie gospodarcze na prąd, ale też fakt, że Kraj Kwitnącej Wiśni coraz częściej czerpie energię ze słońca. Niemcy także doszli do wniosku, że zielona energia się opłaca i dlatego burzą kolejne elektrownie jądrowe. 18.07.2020 09:44    1
Reklama
Agregaty chłodnicze – dlaczego warto je kupić?
Agregaty chłodnicze – dlaczego warto je kupić?
Branża przemysłowa wymaga nowoczesnych rozwiązań. Dotyczy to nie tylko maszyn i narzędzi, ale także systemów chłodzenia. Dlatego tak dużą wagę przykłada się do zakupu agregatów chłodniczych. Czym są i w jaki sposób można je nabyć? 17.07.2020 15:00
Reklama
Reklama
Wynajem lodowiska – jak dopasować obiekt do potrzeb?
Wynajem lodowiska – jak dopasować obiekt do potrzeb?
Lodowiska mobilne to stały punkt zimowych atrakcji w wielu polskich miastach. Na taką inwestycję decyduje się nie tylko władze samorządowe, ale i właściciele kin czy galerii handlowych. Co warto wiedzieć o lodowiskach zanim dokona się zakupu? 17.07.2020 15:00
CO ROBIĆ Z BIOODPADAMI, KTÓRYCH NIE MOŻNA KOMPOSTOWAĆ?
CO ROBIĆ Z BIOODPADAMI, KTÓRYCH NIE MOŻNA KOMPOSTOWAĆ?
(Poraj) Od kwietnia mieszkańcy gminy Poraj mogą składać do tutejszego urzędu nowe deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, by skorzystać ze zwolnienie w części z opłaty. Z ulgi skorzystać mogą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy kompostują odpady w przydomowym kompostowniku. Jak dotąd nową deklarację złożyło prawie 80 mieszkańców. 17.07.2020 14:37
Reklama
PAULINI Z LEŚNIOWA OBJĘCIE KWARANTANNĄ. MSZE MOGĄ BYĆ ODPRAWIANE
PAULINI Z LEŚNIOWA OBJĘCIE KWARANTANNĄ. MSZE MOGĄ BYĆ ODPRAWIANE
Od czwartku 16 lipca Klasztor o.o. Paulinów w Leśniowie objęty jest kwarantanną. Taka informacja zaczęła być powielana w mediach społecznościowych. Oficjalnie potwierdzenie sytuacji można też znaleźć na stronie klasztoru, objęcie zakonników nadzorem epidemicznym potwierdziła też dla nas PSSE w Myszkowie. Komunikat PSSE Myszków z 17.07 wymieniał 19 osób "w nadzorze epidemicznym (dane za dzień poprzedni). Jak wyjaśnia dzień później dyrektor PSSE Myszków dr Marek Olenderek aktualne liczby to 23 osoby (głównie zakonnicy) na których decyzją administracyjną został nałożony obowiązek kwarantanny. Nie zmieniła się liczba osób zakażonych- to jedna siostra z Klasztoru Sióstr Obliczanek, odwiedzająca klasztor w Leśniowie. 17.07.2020 10:58    1
Reklama
Reklama
Reklama
Każdy wchodzący będzie dezynfekowany
Każdy wchodzący będzie dezynfekowany
(Myszków) W środę 17 czerwca holu wejścia głównego Szpitala Powiatowego w Myszkowie firma WAAM z Rybnika zamontowała kabinę dekontaminacyjną do odkażania odzieży osób wchodzących do szpitala. Urządzenie jest w pełni automatyczne, nieco przypomina zmniejszoną myjnię samochodową. Wchodzący jest wyczuwany przez fotokomórkę, zapalają się kolejne informacje co ma robić. Stanąć, podnieść ręce, wykonać obrót. W tym czasie jest spryskiwany roztworem podchlorku sodu. Kabina została opracowana we współpracy z naukowcami Politechniki Śląskiej. 17.07.2020 09:25
Zapytaliśmy gminy Powiatu Myszkowskiego o sposoby przeciwdziałania suszy. Wnioski nie są optymistyczne: GMINY BEZ POMYSŁÓW!
Zapytaliśmy gminy Powiatu Myszkowskiego o sposoby przeciwdziałania suszy. Wnioski nie są optymistyczne: GMINY BEZ POMYSŁÓW!
Wiele miast czy gmin w Polsce wspiera mieszkańców w drobnych czy większych inwestycjach, aby zatrzymali wodę u siebie, czy to na działce czy na osiedlu. Można to robić w ramach programu „Złap deszcz”. Lokalni włodarze oferują dopłaty do urządzeń wchodzących w skład systemów do gromadzenia i wykorzystywania wód opadowych, dopłat do modernizacji istniejących instalacji, tak aby można było podłączyć ją do systemu gromadzenia wody deszczowej. 16.07.2020 12:01
Reklama
OD LIPCA RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „MOJA WODA”
OD LIPCA RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU „MOJA WODA”
Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na początku lipca rozpoczną przyjmowanie wniosków do programu „Moja Woda”. Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli ubiegać się o dotację na przydomowe mikroinstalacje wodne. Środki w wysokości do 5 tysięcy złotych będą mogły zostać przeznaczone na zakup, montaż i uruchomienie instalacji. Ich zadaniem ma być zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie danej nieruchomości. 15.07.2020 14:53
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama