Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 17:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

PROJEKT PUMA TO WIELKIE OSZUSTWO?
PROJEKT PUMA TO WIELKIE OSZUSTWO?
Kamil Stanek i jego puma o imieniu Nubia przykuli uwagę całej Polski. Rzekomo skrzywdzony przez Sąd niesłusznym wyrokiem, w którym Sąd określił przepadek zwierzęcia i przekazanie go do ZOO, brawurowa ucieczka, zbiórka publiczna (zrzutka.pl) na pomoc prawną, którą nasz bohater podkręca nowymi wpisami, że „trzeba zapłacić adwokatom koszty dojazdów, pewnie będą następni”. 24.07.2020 18:08    19    30
Reklama
Reklama
Kanadyjski inwestor zaskoczony decyzją Ministra Środowiska. Czy Rathdowney dokończy badania środowiskowe?
Kanadyjski inwestor zaskoczony decyzją Ministra Środowiska. Czy Rathdowney dokończy badania środowiskowe?
W poniedziałek 22.06 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Minister Środowiska i Klimatu Michał Woś ogłosił, że nie przedłuży koncesji poszukiwawczej (badawczej) inwestorowi, na badanie złoża rud cynku i ołowiu w rejonie Łaz, Rokitna, Zawiercia. Nie padła nazwa firmy, ale oczywistym jest, że chodzi o Rathdowney, kanadyjską firmę, która od prawie 10 lat prowadziła badania złoża, a kilka lat temu zapowiedziała, że jest zainteresowana wybudowaniem kopalni. Niestety nie wiedzieliśmy, że na brefingu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zostanie ogłoszona tak ważna decyzja dla przyszłości regionu, gdyż mielibyśmy do ministra Michała Wosia wiele pytań. Dziwić może nie tyle sama decyzja, co sposób jej ogłoszenia: bez informowania inwestora, który wydał na badania przez 10 lat około 100 mln zł. Decyzja ministra -nawet jeżeli faktycznie zapadła- nie jest ostateczna, a sposób jej ogłoszenia, wygląda na przedwyborcze podlizywanie się przeciwnikom kopalni. Dopytywaliśmy w Rathdowney o tę sprawę, ale przedstawiciel firmy stwierdził tylko, że nie będą sprawy komentować, do czasu aż otrzymają decyzję ministra Wosia na piśmie. Z prostej analizy faktów -wbrew temu jak to odtrąbiły definitywnie niektóre media- że kopalnia na pewno nie powstanie, naszym zdaniem wcale nie jest to przesądzone. 24.07.2020 09:00
Reklama
Reklama
MOJA KOMENDA  W TELEFONIE
MOJA KOMENDA W TELEFONIE
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Policją przygotowało aplikację mobilną „Moja Komenda”. Ułatwia kontakt z dzielnicowymi oraz obiektami policyjnymi z terenu całego kraju. Baza danych jest cały czas aktualizowana. Narzędzie to zostało przygotowane w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Ma służyć przede wszystkim w sytuacjach, w których nie mamy do czynienia z bezpośrednim zagrożeniem zdrowia lub życia. 23.07.2020 17:27
Reklama
PONAD 3 MILIONY DOFINANSOWANIA NA KANALIZACJĘ W ŻARKACH LETNISKU
PONAD 3 MILIONY DOFINANSOWANIA NA KANALIZACJĘ W ŻARKACH LETNISKU
(Poraj) Gmina otrzyma dodatkowe środki na II etap budowy kanalizacji w Żarkach Letnisko. Złożony wniosek został oceniony pozytywnie, a Zarząd Województwa Śląskiego zdecydował o przyznaniu gminie Poraj dofinansowania, wynoszącym prawie 3,3 miliona złotych. 23.07.2020 12:55
Reklama
Reklama
O architekturze sakralnej tylko dobrze?
O architekturze sakralnej tylko dobrze?
(Rudniki k. Zawiercia) W ostatnim numerze Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego opublikowaliśmy fotograficzny reportaż z uroczystości Bożego Ciała „Boże Ciało się udało?” o tym jak wyglądały procesje w czasie epidemii. W Kurierze jedno ze zdjęć przedstawiało kościół w Rudnikach k. Zawiercia i podpis, że „ma u nas I miejsce na liście najbrzydszych budynków sakralnych w powiecie”. I rozpętało się. Jak wynika z listu podpisanego przez proboszcza parafii Rudniki ks. Stanisława Styczyńskiego, członków Rady Parafialnej (wszystkie nazwiska) i sołtysa, panią Ilonę Pleban, podpis do zdjęcia -nasza opinia- odnosząca się wyłącznie do architektury budynku, nie parafii, patronki czy kogokolwiek, wywołała „prawdziwą burzę”. List, który publikujemy w całości trafił też do Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. 22.07.2020 09:55    1
GADATLIWA LISTONOSZKA? POCZTA ZAPRZECZA
GADATLIWA LISTONOSZKA? POCZTA ZAPRZECZA
(Zawiercie) Pani Jadwiga Kozioł prowadzi pensjonat na Zuzance. Ulica Wiśniowa. Ukraińcy, Polacy. Kto pracuje w Zawierciu, a mieszka daleko, jest pożądanym klientem. W maju miała jednego z gości odbywającego obowiązkową kwarantannę, obywatela Ukrainy. Po 14 dniach mógł zacząć pracę w Hucie CMC. Pani Jadwiga poskarżyła się naszej redakcji na zachowanie listonoszki obsługującej ten rewir, która, jej zdaniem głośno w okolicy rozpowiadała, że tu mieszkają „zarażeni”. Mieliśmy już w Zawierciu aferę ze znakowaniem koszy osób zakażonych COViD-19 przez gminną spółkę ZGK, mieliśmy też sygnały, że również listonosze, którym Poczta Polska udostępnia dane o adresach gdzie ktoś jest chory lub na kwarantannie, nie zawsze chronią te wrażliwe dane należycie. 21.07.2020 15:36
Reklama
KILKULETNIA SUNIA PRZEŻYŁA OKROPNY WYPADEK
KILKULETNIA SUNIA PRZEŻYŁA OKROPNY WYPADEK
(Zawiercie, Krasice) Na początku miesiąca na terenie jednej z gmin powiatu częstochowskiego miał miejsce wypadek. Potrącona została kilkuletnia sunia. Trafiła do zawierciańskiego schroniska. Niestety, Bajka miała zmiażdżoną łapę, którą trzeba było amputować. Miała również otwarte rany i otarcia, które – jak informowało schronisko – wynikały z tego, że po potrąceniu sunia była ciągnięta po asfalcie ok. 300 metrów. Sprawą zajmuje się policja. Kilka dni po wypadku schronisko na swojej stronie na portalu Facebook przekazało, że jedna z kobiet, która wystąpiła w telewizyjnym reportażu dotyczącym zdarzenia to właścicielka psa. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie nie odnosi się do tych informacji z uwagi na prowadzone w tej sprawie czynności. 21.07.2020 14:29
Reklama
Reklama
Reklama
APLIKACJA WSKAŻE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA NA DROGACH
APLIKACJA WSKAŻE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA NA DROGACH
(woj. śląskie) Komenda Wojewódzka w Katowicach uruchomiła aplikację, która wskaże utrudnienia na drogach. Kierowcy mogą poznać nie tylko ich miejsce, ale też czas trwania utrudnień na drodze, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Aplikacja pomoże nam szybko ustalić co będzie bardziej czasochłonne – objazd, czy czekanie w korku. 20.07.2020 14:20
Pół gminy Koziegłowy bez wody!
Pół gminy Koziegłowy bez wody!
16 miejscowości w gminie Koziegłowy -jak informuje UMiG Koziegłowy nawet do jutra wieczór może nie mieć wody w w związku z awarią ujęcia w Pińczycach. 20.07.2020 13:26    1
Reklama
Kończy się proces karny Adama W.  Teraz twierdzi, że został przez Kurier „zniesławiony”
Kończy się proces karny Adama W. Teraz twierdzi, że został przez Kurier „zniesławiony”
Adam W., były już dyrektor PCPR w Zawierciu (starosta Garbiel Dors odwołał go ze stanowiska podając za powód „utratę zaufania”) 18 czerwca usłyszy ostateczny wyrok w sprawie karnej. Sąd Rejonowy w Zawierciu 16 stycznia skazał go na grzywnę w wysokości 4000 zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata i konieczność wpłaty 5000 zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wszystko za wydarzenia z 25 stycznia 2019, kiedy Adam W. został zatrzymany przez patrol zawierciańskiej policji na ul. Łośnickiej. 19.07.2020 14:03
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama