Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

KASZTANY NIE KWITNĄ ALE MATURA TRWA!
KASZTANY NIE KWITNĄ ALE MATURA TRWA!
Zimny kwiecień, deszczowa majówka, więc tegoroczni maturzyści mogli skupić się na nauce, skoro pogoda nie rozpieszczała. To już drugi rocznik, który zdaje maturę w czasie epidemii koronawirusa. Obowiązują więc maseczki, dezynfekcja rąk. Pełny reżim sanitarny. 05.05.2021 11:06    1
Reklama
Reklama
Znęcały się nad chorym psychicznie mężczyzną. Był znany z tego, że zaczepiał dzieci, obnażał się, masturbował
Znęcały się nad chorym psychicznie mężczyzną. Był znany z tego, że zaczepiał dzieci, obnażał się, masturbował
(Myszków) Przez media ogólnopolskie przebiegła informacja o znęcaniu się nad niepełnosprawnym, chorym psychicznie mężczyzną w Myszkowie, prawdopodobnie na terenie szkoły nr 5. Sprawa, być może ze względu na szum medialny, w dwa dni została przez myszkowską policję „zbadana”, jeżeli tak można to nazwać. W cudzysłowie, gdyż troje dzieci myszkowscy policjanci przesłuchali bez udziału psychologa. 16 kwietnia sprawę KPP Myszków przekazało do Sądu Rejonowego w Myszkowie. Zbadaniem sytuacji dzieci jak się dowiedzieliśmy zajmie się sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z wydziału rodzinnego. Na początku KPP Myszków była bardzo aktywna medialnie, policjanci udzielali wywiadów, jak rozpracowali grupę dzieci znęcających się niepełnosprawnym mężczyzną. Gdy my zapytaliśmy, czy policja ma wiedzę o tym, że mężczyzna miałby od kilku lat zaczepiać dziewczynki, obnażać się przy nich, a nawet masturbować, myszkowska policja „milczy jak grób”. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na żadne z zadanych pytań. A to chyba ważne, czy wyśmiewanie się, obrażane niepełnosprawnego umysłowo mężczyzny, to wyłącznie bezmyślny wybryk chuligański, czy może reakcja dzieci na czyny lubieżne? 04.05.2021 16:15    1    4
Reklama
Reklama
„KURA NA WAGĘ ZDROWIA!”
„KURA NA WAGĘ ZDROWIA!”
(Poraj) Szkoła Podstawowa im. kpt Leonida Teligi w Poraju już niejednokrotnie pokazała, jak wspaniale potrafi pomagać (przypomnijmy chociażby wydarzenie „Mini-Piłkarska Gwiazdka” w 2019r.). Tym razem pomocy potrzebował były uczeń naszej szkoły - Bartosz Grabowski, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworową. Tegoroczne KURY, bo one stały w centrum zainteresowania, nie potrzebowały złotych jaj, by okazać się równie cenne! Pod okiem dyr. Beaty Cichoń, kadra nauczycieli świetlicy szyła i kleiła małe „gderaki”. Szczególne wyróżnienie należy się p. Marcie Jędrzejewskiej- inicjatorce i głównej wykonawczyni, a ogromne podziękowania kolejno p. Ewelinie Kret-Cywińskiej, Dagmarze Superson-Kosztyle, Beacie Depczyńskiej, Izabeli Topolskiej, Anecie Hyrze-Góreckiej, Elżbiecie Sitek oraz Sylwii Sygut. 01.05.2021 15:55
Reklama
USUNIĘCIE SAMODZIELNIE DZIKIEGO WYSYPISKA MOŻE BYĆ KŁOPOTLIWE
USUNIĘCIE SAMODZIELNIE DZIKIEGO WYSYPISKA MOŻE BYĆ KŁOPOTLIWE
(Myszków) Styropian po ocieplaniu domu nie jest odpadem komunalnym, bo budynki są ocieplane przez przedsiębiorców, którzy powinni zająć się takim odpadem – wynika z dyskusji, jaka wywiązała się podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Myszkowie. Jak się okazuje, próba uprzątnięcia dzikiego wysypiska napotkanego np. w lesie też może być kłopotliwa. 30.04.2021 15:49
Reklama
Reklama
TRAFILI DO ARESZTU ZA POSIADANIE I SPRZEDAŻ AMFETAMINY
TRAFILI DO ARESZTU ZA POSIADANIE I SPRZEDAŻ AMFETAMINY
(Zawiercie) Policjanci zatrzymali 30-letniego zawiercianina, który miał przy sobie sporą ilość amfetaminy. Do aresztu trafił również mężczyzna, który sprzedał mu narkotyki. - Zarówno za udzielanie środka odurzającego, jak i za posiadanie znacznej ilości takich środków grozi kara do 10 lat więzienia – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu. 29.04.2021 12:14
WYBORY W ŻARKACH ODBĘDĄ SIĘ NA POCZĄTKU MAJA
WYBORY W ŻARKACH ODBĘDĄ SIĘ NA POCZĄTKU MAJA
(Żarki) W niedzielę, 9 maja przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żarkach. Mieszkańcy wybiorą nowego radnego, który zajmie miejsce zmarłego na początku br. Alojzego Zielińskiego. O mandat w okręgu obejmującym centrum Żarek ubiega się trzech kandydatów. 29.04.2021 11:57
Reklama
RADNY GRELA POSTULUJE DOKONANIE ZMIAN W STATUCIE GMINY
RADNY GRELA POSTULUJE DOKONANIE ZMIAN W STATUCIE GMINY
(Żarnowiec) Podczas marcowej sesji Rady Gminy w Żarnowcu dużo czasu poświęcono zmianom w statucie gminy. Ich wprowadzenie proponuje radny Krystian Grela, który wskazuje, że statut nie jest niezgodny z prawem, ale niektóre jego zapisy mogą powodować problemy. Jako przykład wskazał brak wiceprzewodniczących komisji, co jego zdaniem może skutkować (i raz już się tak zdarzyło) koniecznością ponownego zwołania posiedzenia, jeśli w obradach nie uczestniczy przewodniczący i nie wiadomo, kto ma poprowadzić obrady. Swoją prośbę o przygotowanie projektów uchwał w tej sprawie skierował do wójta oraz radcy prawnego. Obaj zasugerowali jednak, by radny samodzielnie zgłosił projekt uchwały, bo ma taką możliwość. 29.04.2021 09:19
Reklama
Reklama
Reklama
#NieKupujeNaOrlenie Wolny Wybór? NIE NA STACJACH ORLEN!
#NieKupujeNaOrlenie Wolny Wybór? NIE NA STACJACH ORLEN!
Rozszerza się akcja zniechęcająca do zakupów na stacjach ORLEN po tym, jak firma paliwowa postanowiła być wydawcą tytułów prasowych. Od spółki Polska Press Orlen kupił pod koniec 2020 roku ponad 20 tytułów regionalnych, na Śląsku jest to Dziennik Zachodni i setki portali, na Śląsku będzie to związane z Dziennikiem Zachodnim mojemiasto.pl Nie ma złudzeń, że zakup prasy regionalnej przez firmę, która choć jest spółką giełdową, to jest kontrolowana przez Rząd ma służyć nie interesom Czytelników, tylko partii rządzącej. Dziennikarze niezależnych gazet i stacji telewizyjnych, głównie Gazeta Wyborcza i TVN, ujawniają kolejne powiązania finansowe, rodzinne, biznesowe prezesa Orlen Daniela Obajtka. Przez dziennikarzy wykrywane są kolejne pałacyki, dworki, mieszkania i działki należące do obecnego prezesa Orlenu, a nabyte zanim został dobrze płatnym prezesem koncernu paliwowego. Wg tych mediów wartość majątku Daniela Obajtka, zgromadzonego w czasie, gdy był wójtem Pcimia, wielokrotnie przekracza jego zarobki z tamtych lat. Ale nie przeczytacie o tym w kolejnym wydaniu np. Gazety Wyborczej, która na stacjach Orlen od dawna albo jest niedostępna, albo leży jedna sztuka na dnie regału. Półki z prasą na stacjach Orlen wypełnia tzw. prasa prawicowa, hojnie korzystająca z reklam państwowych firm i instytucji. 25.04.2021 10:48    8    6
NOWY PREZES ZAKŁADU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
NOWY PREZES ZAKŁADU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ
(Zawiercie) Jak poinformował w połowie kwietnia Urząd Miejski, obecny prezes ZKM-u przechodzi na emeryturę. Stanowisko to obejmie Michał Wacławik. 23.04.2021 15:01
Reklama
PRZYCHODNIA Z PORĘBY TŁUMACZY WOLNE TEMPO SZCZEPIEŃ
PRZYCHODNIA Z PORĘBY TŁUMACZY WOLNE TEMPO SZCZEPIEŃ
(Poręba) W artykule „MIESZKASZ W PORĘBIE I CHCESZ DOŻYĆ SZCZEPIEŃ? PRÓBUJ W KROCZYCH!” (KZ nr 16) przyjrzeliśmy się tematowi, czy widać wzrost tempa szczepień na Covid-19 w lokalnych przychodniach. Przypomnimy, że na początku lutego przychodnie bez względu na wielkość i moce przerobowe otrzymywały po 30 dawek szczepionki tygodniowo. Stopniowo ta sytuacja się poprawiała, niektóre przychodnie chwaliły się, że od początku kwietnia szczepią po 400, nawet 600 osób tygodniowo. Ale zdarzają się też „maruderzy”. Czytelnicy wskazywali nam na bardzo wolne tempo szczepień w Porębie, gdzie działa jedyny SP ZOZ należący do gminy Poręba. Wg czytelników, którzy kontaktowali się z redakcją, pacjenci tej przychodni, po prostu mieszkańcy Poręby, są w „swojej” przychodni informowani, że dalej dostają tylko 30 dawek szczepionki tygodniowo, czyli 120 dawek miesięcznie. I -to również słowa Czytelników- że jak się pytają czemu tak mało, skoro gdzie indziej, np. w Kroczycach, można łatwo uzyskać termin szczepienia dużo szybciej, spotykali się z odpowiedzią, cytujemy: „to proszę jechać do Kroczyc”. Więc jeżdżą. 23.04.2021 14:58
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama