Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

Pierwsze wyniki plebiscytu
Pierwsze wyniki plebiscytu
  Po dwóch tygodniach głosowania na czele klasyfikacji plebiscytu plasuje się Patryk Kostecki, który zgromadził 28.96% głosów. Tuż za nim jest inny kolarz Łukasz Nowacki (Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy). Kilkadziesiąt głosów mniej ma Agnieszka Bromblik. 7.46% smsów zgromadził Zbigniew Ginalski, a zaraz za nim plasuje się Piotr Prusko. Te notowania na pewno będą ulegać jeszcze znacznym zmianom, jak to bywa, co roku. Zachęcamy do składania kuponów i głosowania poprzez sms-y na swoich ulubionych sportowców. Przez ostatnie dwa tygodnie dostaliśmy jeszcze kilka maili od naszych czytelników i dołączamy do listy ostatniego kandydata. Jest nim przedstawiciel sportów walki Andrzej Jabłoński z Zawiercia. (RUC)   21.01.2011 10:39
Reklama
Reklama
ZATRUDNISZ EMERYTKĘ?
ZATRUDNISZ EMERYTKĘ?
Pani Janina, jest 63 letnią emerytką. Na utrzymaniu ma chorego męża oraz wnuczkę w klasie maturalnej. Mąż, mimo iż jest cukrzykiem II stopnia, przeszedł zawał serca oraz rozsypał mu się kręgosłup szyjny, nie otrzymał żadnej renty oraz pomocy z MOPS-u. 21.01.2011 10:37
Reklama
Reklama
ZBADAJ SIĘ ZA DARMO!
ZBADAJ SIĘ ZA DARMO!
  W dniach od 31 stycznia do 2 lutego na placu targowym w Żarkach będzie ustawiony mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne skierowane są dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały badań w ciągu dwóch ostatnich lat. Przed przybyciem na badanie należy się rejestrować pod numerami telefonów: (58) 325 76 02, (58) 325 76 05. (MB)   21.01.2011 10:35
Reklama
60-LECIE MYSZKOWSKICH WĘDKARZY
60-LECIE MYSZKOWSKICH WĘDKARZY
Zarząd Koła PZW Myszków Miasto informuje, że marcu 2011r. przypada okrągła 60-letnia rocznica powstania Koła –mając na uwadze powyższe Zarząd Koła wychodzi z propozycją organizacji uroczystości połączonej z wręczeniem upominków i nagród dla członków Koła –koszt uczestnictwa wynosi 30zł, zapisy przyjmowane będą przez Prezesa Koła Tomasza Raka, tel. 600/216-522 do końca marca 2011r. 21.01.2011 10:35
Reklama
Reklama
BY PO FERIACH POZOSTAŁY DOBRE WSPOMNIENIA
BY PO FERIACH POZOSTAŁY DOBRE WSPOMNIENIA
(powiat myszkowski) Dla uczniów z województwa śląskiego ferie rozpoczęły się w poniedziałek, 17 stycznia. Zdaniem policjantów towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapomina się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dla wypoczywających mają kilka rad, które pozwolą po feriach zachować tylko dobre wspomnienia. 21.01.2011 10:33
NIE MA RZECZNIKA, NIE MA ZDARZEŃ
NIE MA RZECZNIKA, NIE MA ZDARZEŃ
Niesprzyjająca aura spowodowała, że rzecznik myszkowskich policjantów asp. Magdalena Modrykamień wylądowała na L 4. Pod jej nieobecność nie było w komendzie osoby, która mogłaby poinformować o zdarzeniach obsługiwanych przez mundurowych. – Tydzień był bardzo spokojny, nie było żadnych wydarzeń, które zasługiwałyby na miano medialnych – poinformował nas w środę dyżurny myszkowskiej KPP. (rb) 21.01.2011 10:32
Reklama
POŚNIEGOWE DROGI I MYSZKOWSCY KIEROWCY!
POŚNIEGOWE DROGI I MYSZKOWSCY KIEROWCY!
Pierwsze dłuższe ocieplenie tej zimy dość szybko ujawniło mieszkańcom prawdziwy obraz naszego miasta i to, w jaki sposób podchodzi się do dbania o jego wizerunek, oraz na nowo zaczęło oddziaływać na zdenerwowanie mieszkańców Myszkowa. Mowa tutaj przede wszystkim o stanie myszkowskich dróg... Jako użytkownik dróg publicznych i posiadacz prawa jazdy z przykrością muszę stwierdzić, że to, co dziś, i nie tylko dziś, udało mi się zauważyć „na mieście” przechodzi ludzkie pojęcie. Zamiast skupiać się na prowadzeniu samochodu i zważać na innych uczestników ruchu, kierowca zmuszony jest uważać (PRZEDE WSZYSTKIM!) na dziury i wyrwy w asfalcie lub „kocie łby” na jezdni – konkretnie na myszkowskim wiadukcie. Nie do pomyślenia jest doprawdy fakt, że zupełnie nikogo - poza kierowcami - od dłuższego czasu nie obchodzi kwestia prawdziwej i solidnej poprawy jakości dróg w mieście. Mowa tutaj oczywiście o sytuacji ogólnej, która ma miejsce od dłuższego czasu, bo również po ostatniej zimie 2009/2010 łatanie dróg pozostawiało wiele do życzenia – i nie inaczej będzie zapewne także teraz. Wyrwy w asfalcie, (bo niektórych ubytków w jezdni nie sposób już nazywać dziurami) pojawiają się notorycznie na wszystkich głównych drogach naszego miasta i owe łatanie nic tutaj nie pomaga!!! Wystarczy przecież spojrzeć na przykład na ulicę 3-go Maja, Kościuszki czy Spółdzielczą, gdzie nie uprawianie slalomu za kierownicą graniczy wręcz z cudem. Mniejsza o kierowców posiadających samochody terenowe, samochody typu SUV lub osobowe z wyższym zawieszeniem. Ale co z osobami, które na co dzień poruszają się samochodami na niskim zawieszeniu? Pytanie nasuwające się przy tej okazji brzmi więc: co zrobić z tym faktem i ileż razy można w Myszkowie łatać tę samą dziurę?! Nie byłoby korzystniejszym w tym przypadku położenie gładkiego, wyrównanego z poziomem jezdni fragmentu asfaltu o teoretycznych wymiarach metr na metr przy założeniu, że wyrwa ma wymiary 0,5 metra na 0,5 metra? Tak na przykład czynią to nasi bliscy zachodni sąsiedzi i nikt nie waży się tam narzekać na stan niemieckich dróg. Tam poruszanie się z dopuszczalną prędkością to norma nie martwiąca nikogo, natomiast u nas jazda po mieście w obecnie panujących warunkach z prędkością 50 km/hto nie lada odwaga. Zastanawiające jest więc także to, dlaczego dość szybko upadają w naszym mieście wszelkie plany, które mogłyby sytuację nieco poprawić, np. przebudowa ulicy 3-go Maja, która według mnie jest konieczna! - podobnie zresztą jak rekonstrukcja wiaduktu zapowiadana od lat, a nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym, bo jak jej nie było tak nie ma jej do dziś. Czy tuszowanie stanu naszych ulic prowizorycznymi naprawami w postaci łatania nie tylko dziur, ale i samego problemu stanie się normą również teraz? Na to pytanie mam nadzieję dość szybko odpowiedź da czas. Poczekamy i możliwe, że się doczekamy. 21.01.2011 10:05
Reklama
Reklama
Reklama
CENTRUM DZIEDZICTWA W PODLESICACH
CENTRUM DZIEDZICTWA W PODLESICACH
(Podlesice, gm. Kroczyce) Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto rozbudowę Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Kompleks edukacyjny pomoże w ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, a przy tym będzie także bazą informacyjną. Inicjatorem projektu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. 21.01.2011 10:03
HEJ! CZY WIECIE? ZNÓW MAMY REKORD W POWIECIE!
HEJ! CZY WIECIE? ZNÓW MAMY REKORD W POWIECIE!
(powiat myszkowski) Głośno i co najważniejsze skutecznie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie myszkowskim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz szczodrości mieszkańców Myszkowa i okolic znów możemy pochwalić się rekordową zbiórką. Na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się na naszym terenie zebrać ponad 91 tysięcy złotych. Sam myszkowski sztab Orkiestry, do którego przyłączyli się także wolontariusze z Niegowy, Żarek i Żarek Letniska uzbierał niemal 58 tysięcy złotych! To nowy rekord myszkowskiej Orkiestry. 18.01.2011 11:50
Reklama
ŚWIĄTECZNE DARY SERCA
ŚWIĄTECZNE DARY SERCA
(Myszków) „Nie pozwólmy, aby w okresie Świat Bożego Narodzenia wśród Nas – mieszkańców Myszkowa znaleźli się ludzie głodni” – pod takim hasłem, jak co roku NSZZ Solidarność w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji zorganizowała wśród pracowników akcję zbiórki żywności, przeznaczonej dla myszkowian w trudnej sytuacji materialnej. 14.01.2011 14:54
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama