Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 20:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

POŚNIEGOWE DROGI I MYSZKOWSCY KIEROWCY!
POŚNIEGOWE DROGI I MYSZKOWSCY KIEROWCY!
Pierwsze dłuższe ocieplenie tej zimy dość szybko ujawniło mieszkańcom prawdziwy obraz naszego miasta i to, w jaki sposób podchodzi się do dbania o jego wizerunek, oraz na nowo zaczęło oddziaływać na zdenerwowanie mieszkańców Myszkowa. Mowa tutaj przede wszystkim o stanie myszkowskich dróg... Jako użytkownik dróg publicznych i posiadacz prawa jazdy z przykrością muszę stwierdzić, że to, co dziś, i nie tylko dziś, udało mi się zauważyć „na mieście” przechodzi ludzkie pojęcie. Zamiast skupiać się na prowadzeniu samochodu i zważać na innych uczestników ruchu, kierowca zmuszony jest uważać (PRZEDE WSZYSTKIM!) na dziury i wyrwy w asfalcie lub „kocie łby” na jezdni – konkretnie na myszkowskim wiadukcie. Nie do pomyślenia jest doprawdy fakt, że zupełnie nikogo - poza kierowcami - od dłuższego czasu nie obchodzi kwestia prawdziwej i solidnej poprawy jakości dróg w mieście. Mowa tutaj oczywiście o sytuacji ogólnej, która ma miejsce od dłuższego czasu, bo również po ostatniej zimie 2009/2010 łatanie dróg pozostawiało wiele do życzenia – i nie inaczej będzie zapewne także teraz. Wyrwy w asfalcie, (bo niektórych ubytków w jezdni nie sposób już nazywać dziurami) pojawiają się notorycznie na wszystkich głównych drogach naszego miasta i owe łatanie nic tutaj nie pomaga!!! Wystarczy przecież spojrzeć na przykład na ulicę 3-go Maja, Kościuszki czy Spółdzielczą, gdzie nie uprawianie slalomu za kierownicą graniczy wręcz z cudem. Mniejsza o kierowców posiadających samochody terenowe, samochody typu SUV lub osobowe z wyższym zawieszeniem. Ale co z osobami, które na co dzień poruszają się samochodami na niskim zawieszeniu? Pytanie nasuwające się przy tej okazji brzmi więc: co zrobić z tym faktem i ileż razy można w Myszkowie łatać tę samą dziurę?! Nie byłoby korzystniejszym w tym przypadku położenie gładkiego, wyrównanego z poziomem jezdni fragmentu asfaltu o teoretycznych wymiarach metr na metr przy założeniu, że wyrwa ma wymiary 0,5 metra na 0,5 metra? Tak na przykład czynią to nasi bliscy zachodni sąsiedzi i nikt nie waży się tam narzekać na stan niemieckich dróg. Tam poruszanie się z dopuszczalną prędkością to norma nie martwiąca nikogo, natomiast u nas jazda po mieście w obecnie panujących warunkach z prędkością 50 km/hto nie lada odwaga. Zastanawiające jest więc także to, dlaczego dość szybko upadają w naszym mieście wszelkie plany, które mogłyby sytuację nieco poprawić, np. przebudowa ulicy 3-go Maja, która według mnie jest konieczna! - podobnie zresztą jak rekonstrukcja wiaduktu zapowiadana od lat, a nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym, bo jak jej nie było tak nie ma jej do dziś. Czy tuszowanie stanu naszych ulic prowizorycznymi naprawami w postaci łatania nie tylko dziur, ale i samego problemu stanie się normą również teraz? Na to pytanie mam nadzieję dość szybko odpowiedź da czas. Poczekamy i możliwe, że się doczekamy. 21.01.2011 10:05
Reklama
Reklama
CENTRUM DZIEDZICTWA W PODLESICACH
CENTRUM DZIEDZICTWA W PODLESICACH
(Podlesice, gm. Kroczyce) Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto rozbudowę Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach. Kompleks edukacyjny pomoże w ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, a przy tym będzie także bazą informacyjną. Inicjatorem projektu jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej. 21.01.2011 10:03
Reklama
Reklama
HEJ! CZY WIECIE? ZNÓW MAMY REKORD W POWIECIE!
HEJ! CZY WIECIE? ZNÓW MAMY REKORD W POWIECIE!
(powiat myszkowski) Głośno i co najważniejsze skutecznie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie myszkowskim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz szczodrości mieszkańców Myszkowa i okolic znów możemy pochwalić się rekordową zbiórką. Na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi udało się na naszym terenie zebrać ponad 91 tysięcy złotych. Sam myszkowski sztab Orkiestry, do którego przyłączyli się także wolontariusze z Niegowy, Żarek i Żarek Letniska uzbierał niemal 58 tysięcy złotych! To nowy rekord myszkowskiej Orkiestry. 18.01.2011 11:50
Reklama
ŚWIĄTECZNE DARY SERCA
ŚWIĄTECZNE DARY SERCA
(Myszków) „Nie pozwólmy, aby w okresie Świat Bożego Narodzenia wśród Nas – mieszkańców Myszkowa znaleźli się ludzie głodni” – pod takim hasłem, jak co roku NSZZ Solidarność w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji zorganizowała wśród pracowników akcję zbiórki żywności, przeznaczonej dla myszkowian w trudnej sytuacji materialnej. 14.01.2011 14:54
Reklama
Reklama
Chcę nowoczesnego urzędu!
Chcę nowoczesnego urzędu!
Z nowym wójtem Gminy Poraj Łukaszem Stacherą rozmawia Jarosław Mazanek   Gazeta Myszkowska: -Nowy wójt Poraja pracował przez miesiąc w zastępczym pokoju, bo w gabinecie  wójta trwał remont. Nie powiem, gabinet nabrał blasku, nazwałbym nowy styl „dyskretna elegancja” Drogo kosztowało? Łukasz Stachera, nowo wybrany wójt Gminy Poraj: -Uznaliśmy, że remont tego gabinetu był niezbędny. Długo nic w urzędzie gminy nie było robione. Ostatni kapitalny remont w gabinecie wójta był w latach 90 –tych. Były już dziury w wykładzinie, meble niezbyt reprezentacyjne. Do urzędu gminy przyjeżdża wielu gości, chciałbym ich przyjmować w godnych warunkach. Urząd Wójta też powinien być profesjonalny. A remont gabinetu i sekretariatu wraz w meblami kosztował ok. 10 tys. zł.   14.01.2011 14:53
MYSZKÓW LUBI KOLĘDOWAĆ
MYSZKÓW LUBI KOLĘDOWAĆ
(Myszków) Taki wniosek można wysnuć po koncercie kolęd i pastorałek, jaki dla mieszkańców Myszkowa przygotowali pod okiem Sebastiana Rucińskiego i Tomasza Wójcika członkowie Małej Akademii Gitary, działającej w Miejskim Domu Kultury. Przy szczelnie wypełnionej sali młodzi artyści kolędowali 29 grudnia ub. r. wspólnie z mieszkańcami miasta. 14.01.2011 14:26
Reklama
NA ASFALT MŁYŃSKA POCZEKA
NA ASFALT MŁYŃSKA POCZEKA
(Żarki) Dużą ciepliwością wykazują się codziennie mieszkańcy ulicy Młyńskiej w Żarkach, którzy muszą pokonywać ponadkilometrowy odcinek dzikiej, biegnącej częściowo w lesie drogi. Lata zaniedbań i doraźne działania w postaci „zasypywania dziur” spowodowały, że dziś Młyńska jest jedną z najgorszych dróg gminnych. 14.01.2011 13:53
Reklama
Reklama
Reklama
NFZ WINĘ ZRZUCA NA KOMPUTER!
NFZ WINĘ ZRZUCA NA KOMPUTER!
(pow. myszkowski) - Jeśli ktoś był kiedyś w Licheniu, na pewno widział tam w jednym z pomieszczeń, olbrzymią ilość tablic z podziękowaniami dla darczyńców, którzy wspomogli budowę świątyni. Dziś podobnie wygląda siedziba NFZ w Katowicach, tyle, że tam nie ma podziękowań, są za to skargi i protesty placówek, z którymi NFZ nie podpisał umów – dyrektor myszkowskiego SP ZOZ-u Wojciech Picheta obrazowo opisuje sytuację, jaka ma miejsce w katowickiej siedzibie Funduszu po rozdziale kontraktów dla poradni specjalistycznych. 14.01.2011 12:10
W ŻARKACH LETNISKU WODY NIE WYLEJĄ
W ŻARKACH LETNISKU WODY NIE WYLEJĄ
(Żarki Letnisko) Naturalne kąpielisko w Żarkach Letnisku zimą, przy sprzyjającej aurze, mogłoby znakomicie pełnić rolę lodowiska. Mogłoby, gdyby ślizganie po nim nie zagrażało życiu łyżwiarzy. Żeby uniknąć tragedii trzeba byłoby upuścić wody ze zbiornika. – Teraz do tego potrzebny jest już chyba tylko dynamit – uważa sołtys miejscowości Ryszard Świerdza. 14.01.2011 11:55
Reklama
ARESZT ZA WYPADEK
ARESZT ZA WYPADEK
(Myszków) Do aresztu trafił 24 – letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć, a trzy zostały ranne. O tragedii, do jakiej doszło 4 stycznia na skrzyżowaniu ulic Koziegłowskiej i Słowackiego w Myszkowie pisaliśmy tydzień temu. Zarzuty stawiane mężczyźnie przez policję i prokuraturę to spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. 14.01.2011 11:55
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama