Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 05:25
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Polityka

PIERWSZY PROTEST WYBORCZY?
PIERWSZY PROTEST WYBORCZY?
(Myszków) Wyborczy falstart kandydata na burmistrza Myszkowa Eugeniusza Bugaja zgłosił do Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego w Częstochowie i Prokuratury Rejonowej w Myszkowie Stanisław Młynarski. W piśmie do obu instytucji Młynarski powołuje się na fakty opisane przez Gazetę Myszkowską. Otóż, KWW „Forum Mieszkańców” został zarejestrowany 22 września. Ale już 21 września w Myszkowie na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Sikorskiego (Stary Myszków) stała platforma reklamująca Bugaja jako kandydata na burmistrza Myszkowa. A tego zabrania ordynacja. 08.10.2010 08:13
Reklama
Reklama
BURMISTRZU, NAM  SIĘ LEJE NA GŁOWĘ!
BURMISTRZU, NAM SIĘ LEJE NA GŁOWĘ!
(Koziegłowy) Nietypowo, bo projekcją kilkuminutowego filmu dokumentującego akcje dla powodzian z Wilkowa, Sandomierza, Bierunia i Czechowic Dziedzic podejmowane przez mieszkańców gminy zaczęło się posiedzenie radnych w Koziegłowach. - Nasi mieszkańcy stanęli na wysokości zadania – mówiła po emisji filmu Przewodnicząca rady Gminy Joanna Kołodziejczyk. 01.10.2010 11:47
Reklama
Reklama
BUGAJ I OKRASKA PROWADZĄ
BUGAJ I OKRASKA PROWADZĄ
(Myszków) Eugeniusz Bugaj i Leon Okraska prowadzą z poparciem 21 % w najnowszym sondażu Gazety Myszkowskiej przeprowadzonym tuż po ogłoszeniu przez Premiera D. Tuska terminu wyborów samorządowych. Wybory burmistrzów, wójtów i radnych odbędą się 21 listopada. Gdyby odbyły się dzisiaj, największe szanse miałby Eugeniusz Bugaj z komitetu „Forum Mieszkańców” i były burmistrz Myszkowa Leon Okraska, w naszej ankiecie oznaczony jako niezależny. Cztery lata temu Okraska przegrał rywalizację z Januszem Romaniukiem, który teraz wypadł z gry (oskarżenie o jazdę po pijanemu).  Najciekawsze jest to, że ciągle nie jest pewne, czy Okraska zdecyduje się na start wyborach! Platforma Obywatelska (Okraska jest jej członkiem) oficjalnie poparła Włodzimierza Żaka. Ten w sondażu zajmuje 5 miejsce z wyraźną już stratą 7 procent poparcia. Czy szykuje się konflikt w PO? 24.09.2010 11:50
Reklama
POMOGĄ W BLIŻYCACH, W MZUROWIE JUŻ NIE?
POMOGĄ W BLIŻYCACH, W MZUROWIE JUŻ NIE?
(Niegowa) Radni z gminy Niegowa zdecydowali podczas ostatniej sesji, że dofinansują remont powiatowej drogi w Bliżycach. 30 tysięcy przeznaczyli na wykonanie zjazdów na kilka posesji. Na podobny „ukłon” w stronę mieszkańców Mzurowa radni na razie się nie zdecydowali. 24.09.2010 11:06
Reklama
Reklama
RADNI WRESZCIE U SIEBIE
RADNI WRESZCIE U SIEBIE
(Myszków) Po kilkumiesięcznej przerwie powiatowi radni obradowali wreszcie „u siebie”. Remont sali sesyjnej znajdującej się w budynku starostwa zmusił ich do organizowania posiedzeń w salach konferencyjnych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Remont dobiega jednak końca, radni wrócili zatem „na stare śmieci”. Choć określenie „stare” – nie bardzo tu pasuje. Sala błyszczy nowością, jest funkcjonalna i nowocześnie urządzona. To nie to samo miejsce. W przenośni i dosłownie. 17.09.2010 13:04
PLATFORMA W KOZIEGŁOWACH
PLATFORMA W KOZIEGŁOWACH
(Koziegłowy) Pod koniec lipca na terenie gminy Koziegłowy utworzone zostało Koło Platformy Obywatelskiej. - Stawiamy na otwartość, zdecydowanie i mądrość, nie chcemy dzielić, lecz łączyć – deklarują jego przedstawiciele. Konkretne decyzje dotyczące udziału członków gminnego ogniwa PO w najbliższych wyborach samorządowych jeszcze nie zapadły. 10.09.2010 11:14
Reklama
JESZCZE SESJA CZY JUŻ EGZEKUCJA?
JESZCZE SESJA CZY JUŻ EGZEKUCJA?
(Poraj) Po raz kolejny radni gminy Poraj wzięli się za walkę z podtopieniami, jakie dotknęły w ostatnim czasie także ich teren. Po uchwale zobowiązującej wójta do wnioskowania o wprowadzenie na terenie gminy Poraj stanu klęski żywiołowej podczas ostatniej sesji zobowiązali wójta do natychmiastowej odbudowy na terenie gminy rowów odprowadzających wodę. - Mechanizm przygotowania tej uchwały jest trochę spóźniony, ale rozumiem, że kalendarz wyborczy działa - komentował wójt Marian Szczerbak. 03.09.2010 13:13
Reklama
Reklama
Reklama
RADNI ŻĄDAJĄ USUNIĘCIA SŁUPÓW
RADNI ŻĄDAJĄ USUNIĘCIA SŁUPÓW
(Myszków) Komisja Budżetu i Finansów zwołana przez przewodniczącego Sławomira Janasa na 3 sierpnia przyjęła wniosek, że należy zobowiązać burmistrza do opracowania koncepcji technicznej likwidacji słupów elektroenergetycznych na ulicy 3 Maja. Jak wyjaśnił obecny na komisji inż. Andrzej Hagno, możliwe jest wykonanie np. kanału teletechnicznego w projektowany chodniku, którym zmieściłby wszystkie, przewidziane nawet w przyszłości instalacje. To rozwiązanie jak wynika z dyskusji radnych ma wiele zalet, gdyż pozwala przenieść zasilanie budynków pod ziemię, nawet w późniejszym etapie. Będzie po prostu pod ulicą miejsce na wszystkie możliwe kable. Inne rozwiązanie, to budowa nowego zasilania na koszt gminy i przekazanie tych instalacji, za odpłatnością do Enionu. Trzecie rozwiązanie - najkorzystniejsze dla gminy finansowo - to negocjacje z zakładem energetycznym na temat wykonania zmiany zasilania na ich koszt. Ale tych rozmów burmistrz Janusz Romaniuk nigdy nie podjął. (JotM 06.08.2010 09:52
„ŻENUJĄCA” OPŁATA ZA DZIERŻAWĘ
„ŻENUJĄCA” OPŁATA ZA DZIERŻAWĘ
(Żarki) Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miejsko – Gminnej w Żarkach ponownie pojawił się temat Starego Rynku. Tym razem jednak nie chodziło o przywrócenie ruchu po drugiej stronie płyty rynku, ale o miejsca parkingowe. Z propozycją wydzierżawienia terenu pod parking (na działce pomiędzy ulicą Berka Joselewicza a Starym Rynkiem) zwrócili się do gminy przedsiębiorcy z Myszkowa. Gmina jednak propozycji nie przyjęła, kierując się m.in. względami finansowymi. Firma zaproponowała czynsz w kwocie 2,5 tys. zł lub 5 tys. zł miesięcznie. Niezadowolony takim rozwojem sytuacji Władysław Filipkiewicz, jeden z przedsiębiorców ze Starego Rynku, zaapelował, aby gmina podjęła negocjacje z biznesmenami, którzy – jak podkreślał – są w stanie iść na ustępstwa. 06.08.2010 09:29
Reklama
SAMORZĄD OD 20 LAT
SAMORZĄD OD 20 LAT
(Niegowa) W czwartek, 28 maja gmina Niegowa świętowała 20 rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych. Na sali gimnastycznej niegowskiej szkoły odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Niegowa, podczas której przypomniano historię kształtowania się lokalnego samorządu i osoby, które ten samorząd na przestrzeni 20 lat budowały. 23.07.2010 09:10
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama