Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 19:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

„POLSKA NIE JEST BRZYDKĄ PANNĄ BEZ POSAGU”
„POLSKA NIE JEST BRZYDKĄ PANNĄ BEZ POSAGU”
(Myszków) W czwartek 19 lutego do Myszkowa dotarł „Dudabus”, specjalny autokar, którym kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP Andrzej Duda objeżdża Polskę. - Wyborcy mają prawo poznać kandydata na prezydenta, a kandydat ma obowiązek zobaczyć, w jakich warunkach ludzie w Polsce żyją. Po to, żeby miał obraz kraju, kiedy podejmuje obowiązki Prezydenta RP – tłumaczył swą obecność w naszym mieście. I obiecywał: - Jeśli mnie państwo wybierzecie, jeżeli Polacy zdecydują, że to ja zostanę Prezydentem RP, chcę głośno i wyraźnie powiedzieć: Na arenie międzynarodowej skończy się ta bałamutna, zakłamana, szkodliwa dla Polski polityka, nazywająca nasz kraj brzydką panną bez posagu. Polska jest piękną kobietą, żoną i matką i tak będziemy ją traktować i jesteśmy z niej dumni.       06.03.2015 12:28
Reklama
Reklama
Czy Picheta szantażuje starostę?
Czy Picheta szantażuje starostę?
(Myszków) „Mam na ciebie teczkę” miał powiedzieć do starosty Dariusza Laseckiego podczas rozmowy „w cztery oczy” Wojciech Picheta w środę 21. stycznia. Dzień później starosta Lasecki o zdarzeniu poinformował radnych na posiedzeniu komisji. Radny Picheta najpierw oświadczył, że nie „będzie tego komentował”, po chwili zastanowienia i rozejrzeniu się po sali oznajmił, że to kłamstwo i że to „była rozmowa prywatna”. Czyli jednak było coś na rzeczy…       09.02.2015 09:56
Reklama
Reklama
JEŚLI NIE NAWIEDZĄ NAS „PLAGI”, TO JESTEM SPOKOJNY
JEŚLI NIE NAWIEDZĄ NAS „PLAGI”, TO JESTEM SPOKOJNY
O realizacji postulatów z poprzedniej kadencji i planach na najbliższe cztery lata rozmawiamy z burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem. Gospodarza miasta pytamy m.in. o basen na Pohulance, miejski monitoring, remont drogi wojewódzkiej pomiędzy Myszkowem i Żarkami oraz po co miastu Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.       29.12.2014 10:01
Reklama
POWRÓT DO „NORMALNOŚCI”?
POWRÓT DO „NORMALNOŚCI”?
(Lelów) - Potrzebny jest nam powrót do normalności. Potrzebny jest nam spokój i współpraca – mówił nowo wybrany Przewodniczący Rady Gminy Lelów Władysław Jaworski. Jego słowa to swoisty komentarz do minionej kadencji rady i wójta gminy Lelów. Wiele osób uważa, że ostatnie lata podzieliły nie tylko samych rajców, ale także mieszkańców. Ta kadencja – jak mówi nowy wójt gminy i część radnych – ma być początkiem uzdrawiania sytuacji w gminie. Wyniki wyborów pokazały, że tych zmian chcą sami mieszkańcy.       29.12.2014 09:53
Reklama
Reklama
Biorę się intensywnie do pracy
Biorę się intensywnie do pracy
Rozmowa z  Łukaszem Stacherą, wójtem Gminy Poraj       29.12.2014 09:52
Lasecki starostą. Bańka największym przegranym
Lasecki starostą. Bańka największym przegranym
(Myszków) Tak podsumować można pierwszą sesję Rady Powiatu Myszkowskiego. Nowa rada 28 listopada wybrała starostę, wicestarostę, przewodniczącego, wiceprzewodniczących i zarząd powiatu. Głosowania pokazały, że nowy twór Wojciecha Pichety zaczyna się kruszyć. Koalicja PiS – „Nowa Przyszłość” będąca w opozycji głosowała na swych przeciwników… Z takiego obrotu sprawy najbardziej cieszy się Dariusz Lasecki. Z trzynastoma głosami poparcia radnych, choć koalicja rządząca liczy 12, został starostą. Za kandydaturą Anny Sochy-Korendo z PSL na stanowisko wicestarosty głosowało 14 radnych, a za przewodniczącym Andrzejem Jastrzębskim z Przyszłości 11. Najmniej cieszył się z głosowania Piotr Bańka, który druzgocąco przegrał walkę o fotel wiceprzewodniczącego. Głos na niego oddało tylko 2 radnych. Choć głosowanie było tajne, nietrudno wyliczyć, że na Bańkę nie zagłosowali nawet koledzy z Prawa i Sprawiedliwości.       11.12.2014 15:10
Reklama
Mariusz Dzieża przewodniczącym
Mariusz Dzieża przewodniczącym
(Niegowa) Do nowej wójt Niegowy Doroty Hajto-Mazur z życzeniami, gratulacjami i kwiatami podczas pierwszej sesji Rady Gminy Niegowa ustawiła się kolejka z dwóch stron sali. Przewodniczącego niegowscy radni wybrali jednogłośnie. Został nim Mariusz Dzieża, który podziękował radnym za zaufanie i zapowiedział, że rada liczy na współpracę z nową wójt. Wszystko wskazuje na to, że w Niegowie wiele się zmieni. Choć znaczną grupę stanowią radni, którzy startowali z komitetu byłego wójta Krzysztofa Motyla, to na współpracę z Dorotą Hajto-Mazur są otwarci.       11.12.2014 15:10
Reklama
Reklama
Reklama
ŻAK BURMISTRZEM NA KOLEJNE 4 LATA
ŻAK BURMISTRZEM NA KOLEJNE 4 LATA
(Myszków) Włodzimierz Żak z Platformy Obywatelskiej  wygrał batalię o fotel burmistrza Myszkowa. W drugiej turze wyborów samorządowych pokonał Adama Zaczkowskiego, zdobywając 61,35 % ważnych głosów wrzuconych do urn wyborczych w niedzielę 30 listopada. Na Żaka starającego się o reelekcję z ramienia Platformy Obywatelskiej głos oddało 4520 mieszkańców. Kandydatowi Lewicy Adamowi Zaczkowskiemu zaufało 2847 wyborców (38,65 %). Frekwencja wyborcza w II turze wyniosła ok. 29 %, co jest wynikiem lepszym niż 4 lata temu. Wtedy do urn w II turze poszło 25% wyborców.       11.12.2014 15:10
Jasińska radną w Sejmiku
Jasińska radną w Sejmiku
Powiat myszkowski w Sejmiku Województwa Śląskiego reprezentować będzie Krystyna Jasińska z Żarek. Jasińska startowała z drugiej pozycji na liście Prawa i Sprawiedliwości. Cały nasz okręg – obejmujący dawne województwo częstochowskie – reprezentować będzie jeszcze 4 radnych: Stanisław Gmitruk, Ryszard Majer, Stanisław Dzwonnik oraz Marta Salwierak.       04.12.2014 15:26
Reklama
Refleksje powyborcze
Refleksje powyborcze
W ostatnim numerze Gazety Myszkowskiej przeprowadziliśmy wywiady z kandydatami na burmistrza Myszkowa, którzy zakwalifikowali się do drugiej tury wyborów. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy miasta wyłonią spośród nich zwycięzcę, który obejmie w przyszłej kadencji urząd. W niniejszym numerze rozmawiamy z Mariuszem Cierpiszem, jednym z kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze. Pytamy go o powyborcze wrażenia.       04.12.2014 15:25
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama