Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 08:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

We wtorek posiedzenie komisji, w czwartek sesja Rady Gminy: CZY PORAJ SPRZEDA NIERUCHOMOŚĆ W CENTRUM ŻAREK LETNISKA?
We wtorek posiedzenie komisji, w czwartek sesja Rady Gminy: CZY PORAJ SPRZEDA NIERUCHOMOŚĆ W CENTRUM ŻAREK LETNISKA?
(gm. Poraj) W najbliższy czwartek porajscy radni zdecydują, czy gmina sprzeda nieruchomość w samym centrum Żarek Letniska. Chodzi o dwie sąsiadujące ze sobą działki przy skrzyżowaniu ulic Hrabiny Stefanii Raczyńskiej i Grunwaldzkiej. Obecnie jest to zalesiony teren ze ścieżką, a tego, co powstałoby po sprzedaniu działek możemy się jedynie domyślać. W planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczeniem tego terenu są usługi komercyjne. 25.10.2021 12:57    1    2
Reklama
Reklama
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
BRAK ZGODY W SPRAWIE PRZEZNACZENIA WILLI ERBEGO
(Zawiercie) Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Rada Miejska podczas nadzywyczajnej sesji 13 kwietnia podjęła uchwałę ws. sprzedaży budynku Agencji Rozwoju Zawiercia przy ul. Technologicznej. W trakcie tego posiedzenia radni rozpatrywali też projekt uchwały dotyczący przeniesienia ARZ do Willi Erbego przy ul. Leśnej. Pomysł ten nie znalazł jednak poparcia u wystarczającej liczby radnych – 8 radnych było „za”, 8 zagłosowało „przeciw”. W dyskusji mówiono między innymi o tym, że zabytkowy budynek w centrum miasta mógłby zostać przeznaczony na cele kulturalne, a nie biurowe. 15.10.2021 14:33
Reklama
Reklama
RADNY RAJCZYK WYGRAŁ PRZETARG. STRACI MANDAT?
RADNY RAJCZYK WYGRAŁ PRZETARG. STRACI MANDAT?
(Poraj) Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie w gminie Poraj. W trakcie wrześniowego posiedzenia Komisja Rewizyjna zajmowała się gminnym przetargiem na wyposażenie Centrum Integracji Społecznej w Poraju. W kilku częściach tego zamówienia przetarg wygrał porajski radny Bartosz Rajczyk. Niedawno ktoś zwrócił na to uwagę. Prawdopodobnie był to jeden z członków Rady Gminy, należący do klubu, w którym na początku kadencji był też radny Rajczyk. Wójt Katarzyna Kaźmierczak nie widzi w tym przypadku złamania prawa, ale swoją opinię opiera tylko na Prawie zamówień publicznych, z pominięciem Ustawy o Samorządzie gminnym. Z kolei radny Bartosz Rajczyk przekazał nam, że przed przystąpieniem do przetargu szukał informacji, czy może brać w nim udział i z informacji, które udało mu się wówczas uzyskać wynikało, że wszystko jest w porządku. Radny sądzi, że nie doszło do złamania prawa, ale byłby gotów zrzec się mandatu, jeśli inne organy – np. wojewoda – wyraziliby swoje wątpliwości w tej sprawie i gdyby mieszkańcy źle to odebrali. 15.10.2021 08:00
Reklama
ZostajeMY! a Myszków?
ZostajeMY! a Myszków?
(Częstochowa) W całej Polsce odbyły się 10 października demonstracje sprzeciwu po wyroku pseudo Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który w swoim orzeczeniu przypieczętował prawny POLEXIT. Niemożliwe jest bowiem pozostawanie Polski w UE przy jednoczesnym nieprzestrzeganiu prawa unijnego, przyjętego traktatami również przez Polskę. Demonstracje były w całej Polsce. A w Myszkowie, Zawierciu wstydliwa dla wszystkich partii opozycyjnych cisza. Byliśmy więc w Częstochowie. 11.10.2021 17:15    1    1
Reklama
Reklama
Mandat radnego Rajczyka? CIĄG DALSZY NASTĄPI…
Mandat radnego Rajczyka? CIĄG DALSZY NASTĄPI…
(Poraj) Rada Gminy w Poraju będzie musiała pochylić się nad gminnym przetargiem, który ponad rok temu wygrał radny Bartosz Rajczyk. Wojewoda Śląski ma wystąpić do radnych o udzielenie informacji w tej sprawie, zajęcia stanowiska, a w konsekwencji ewentualnie podjecia Uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego Rajczyka. Nieuniknione zdaje się to, że porajscy radni będą musieli ocenić, czy doszło do złamania prawa, czy nie. Ubiegłotygodniowy artykuł dotyczący tej sprawy z całą pewnością nie był jednorazową publikacją, a temat ten się nie kończy, a dopiero zaczyna. 01.10.2021 12:11
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!
(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Jak udało nam się ustalić, najbliższy patrol drogówki, jaki był wysłany na ulicę Polną w Zawierciu na miejsce podjechał o 21:25. Policjanci wysiedli i podeszli do samochodu marki Suzuki. „Miał on włączone światła mijania oraz uruchomiony silnik. Z pojazdu, od strony kierującego wysiadła kobieta, którą okazała się Agnieszka Pieńkowska-Szekiel- sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie. Została ona poddana dwukrotnemu badaniu stanu trzeźwości przy użyciu analizatora wydechu Alko-Sensor IV CM”- czytamy w uzasadnieniu decyzji z 5 maja 2021 o umorzeniu śledztwa. Prokurator Ewa Kuźmicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”. I nakazała zwrócenie sędzi Pieńkowskiej-Szekiel dwóch dowodów rzeczowych: prawie pustych butelek po winie o pojemności 250 i 187 ml, zawierających „śladowe ilości cieczy” -jak czytamy w decyzji PO Zamość. 24.09.2021 14:32    1    2
Reklama
W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW
W OBRONIE NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW
W sobotę przed sądami w Częstochowie odbyła się pikieta organizowana przez Komitet Obrony Demokracji w obronie sędziów szykanowanych dyscyplinarkami, odsunięciem od orzekania za to, że respektują prawo Unii Europejskiej. Wśród szykanowanych sędziów znalazł się sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Adam Synakiewicz. 19.09.2021 15:30
Reklama
Reklama
Reklama
W OBRONIE SĘDZIEGO SYNAKIEWICZA
W OBRONIE SĘDZIEGO SYNAKIEWICZA
(Częstochowa) Komitet Obrony Demokracji organizuje 18 września o godz. 18:00 co miesiąc demonstrację w obronie sędziów odsuniętych od orzekania, z których najbardziej znani są sędzia Igor Tuleja, Paweł Juszczyszyn i sędzia Beata Morawiec. Niedawno do represjonowanych sędziów dołączył Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Adam Synakiewicz, decyzją Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro zawieszony na miesiąc w orzekaniu. Sędzia Adam Synakiewicz zastosował wyrok TSUE uznając, że sędzia Iwona Służałek-Pilarska z Sądu Rejonowego w Zawierciu rekomendowana do nominacji sędziowskiej przez tzw. neo-KRS, a więc sąd nie był właściwie obsadzony. Sędzia Adam Synakiewicz rozpoznając apelację od wyroku SR Zawiercie uznał, że zachodzi tzw. bezwzględna przyczyna odwoławcza i uchylił wyrok do ponownego rozpoznania. 18.09.2021 12:12    2
Miasto stara się o pieniądze z Polskiego Ładu: BUDOWA BASENU NA DOTYKU JURY CORAZ BLIŻEJ?
Miasto stara się o pieniądze z Polskiego Ładu: BUDOWA BASENU NA DOTYKU JURY CORAZ BLIŻEJ?
(Myszków) Temat kolejnej inwestycji na Dotyku Jury i utworzenia tam miejsca do kąpieli pozostaje żywy zarówno wśród radnych, jak i mieszkańców już od kilku lat. Choć inwestycja planowana była od początku, to kompleks powstał, a basenu jak nie było, tak nie ma. Kilka lat temu część radnych nie zgodziła się, by budowa basenu (za co najmniej kilka milionów złotych) sfinansowana została z kredytu. I w ten sposób o inwestycji można jedynie dyskutować. W ubiegłym miesiącu burmistrz Włodzimierz Żak poinformował, że miasto ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu Polski Ład. Możliwe jest pozyskanie aż 90% kosztów budowy basenu. Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta nie obyło się bez dyskusji na temat inwestycji – wątpliwości wzbudza m.in. to, czy basen nie będzie za mały, zbyt płytki i czy koszt jego powstania nie jest aby za wysoki. Warto dodać – o czym mówił radny Załęcki i burmistrz Żak – że basen o głębokości do 1,5 metra nie ma cech basenu pływackiego. Ma to być raczej miejsce dla ochłody i „popluskania się”, a nie pływania. Uwadze niektórych nie uszło też to, że o wnioskach do Polskiego Ładu burmistrz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, a nie oficjalnej strony internetowej miasta. 17.09.2021 12:14    2
Reklama
SĄD ZAKOŃCZYŁ PROCES BOŻENY G.  WYROK  W CZWARTEK
SĄD ZAKOŃCZYŁ PROCES BOŻENY G. WYROK W CZWARTEK
Ten artykuł ukazał się w Kurierze Zawierciańskim nr 34 z 20-08-2021: (Zawiercie) 12 sierpnia odbyła się rozprawa w procesie karnym Bożeny G. oskarżonej o sfałszowanie regulaminu dodatków motywacyjnych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu. Bożena G. była wtedy dyrektorką poradni. Od sierpnia 2021, czyli gdy już od dawna toczył się jej proces, została dyrektorką Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu. Obie instytucje nadzoruje Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Proces szybko się zakończył. 12 sierpnia podczas rozprawy przed Sądem Rejonowym w Zawierciu sędzia Paweł Cisowski wysłuchał 3 świadków, pracowników poradni i ogłosił zakończenie przewodu sądowego. Na czwartek 19 sierpnia Sąd zapowiedział ogłoszenie wyroku. 12.09.2021 14:52
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama