Pierwszy został zatrzymany chwile po godzinie 7:00. 26- latek kierował samochodem osobowym marki Skoda, mając w organizmie blisko 0,9 promila alkoholu. Podczas wykonywanych czynności okazało się również, że mieszkaniec powiatu myszkowskiego ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejny kierowca został zatrzymany po godzinie 11:30. 39- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Z kolei kontrola drogowa 45- letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, wykazała, że kierował Oplem Movano, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Ostatni nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany po godzinie 18:00. U 57- latka alkomat wykazał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec Myszkowa posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Przypominamy! Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Poza tym sprawca tego przestępstwa musi się liczyć z wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów na przynajmniej 3 lata oraz obligatoryjną karą finansową na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. (red)
Jest przepis prawny i kary za jazdę po pijanemu a dlaczego przewodniczący rady gminy Poraj nie poniósł żadnych kar. ..? Dalej ma mandat radnego i kieruje rada gminy Poraj i prowadzi szkółkę nauki jazdy kierowców, Dlaczego w tym przypadku brak działań .?
Napisz komentarz
Komentarze