Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 10:23
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

BYŁY KŁOPOTY, ALE JUŻ SIĘ NAGRYWA

(Myszków) Jak działa w myszkowskim szpitalu system telewizji przemysłowej, który ma dodatkowo rejestrować cyfrowo obraz, sprawdzała w pierwszym kwartale tego roku Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Myszkowie. Choć nie obyło się bez kilku „wpadek” przy realizacji zadania i przesunięć zakładanych początkowo terminów zakończenia prac, system już działa i rejestruje. A skoro się nagrywa Komisja nie wniosła uwag do inwestycji.      
Podziel się
Oceń

(Myszków) Jak działa w myszkowskim szpitalu system telewizji przemysłowej, który ma dodatkowo rejestrować cyfrowo obraz, sprawdzała w pierwszym kwartale tego roku Komisja Rewizyjna Rady Powiatu w Myszkowie. Choć nie obyło się bez kilku „wpadek” przy realizacji zadania i przesunięć zakładanych początkowo terminów zakończenia prac, system już działa i rejestruje. A skoro się nagrywa Komisja nie wniosła uwag do inwestycji.

 

Komisja w składzie: Anna Socha – Korendo - przewodnicząca, Piotr Kołodziejczyk - wiceprzewodniczący oraz Grażyna Kolasa, Mariusz Morawiec i Mariusz Musialik (jeszcze wtedy był w KR) - członkowie, „wzięła pod lupę” realizowane przez SP ZOZ zadanie: „System telewizji przemysłowej z rejestracją cyfrową w budynku nowego pawilonu Szpitala Powiatowego w Myszkowie”. Starostwo - czyli organ prowadzący powiatową lecznicę - reprezentował podczas kontroli wicestarosta Jan Kieras, sam szpital reprezentowali dyrektor SP ZOZ Jacek Kret, jego zastępca Jan Dyrka oraz odpowiadający w szpitalu za sprawy ekonomiczno - techniczne i zamówienia publiczne Janusz Hadziński i Marek Winiarski.

 

- Kosztorys inwestorski na wspomniane zadanie opiewał na kwotę 37.647 zł netto (46.305,81 zł brutto). W związku z ww. wartością, czyli kwotą poniżej 14 tys. euro przeprowadzono postępowanie uproszczone, czyli zapytanie ofertowe, które skierowano do 3 firm: PHU MDP Tychy, PPHU RUBICOM Koziegłowy i ZPU ERAW Bieruń – wyjaśnia Anna Socha - Korendo. Odpowiedzieli wszyscy zapytani, a najkorzystniejsza okazała się oferta firmy z Koziegłów.

 

NA POCZĄTKU NIE BYŁO Z GÓRKI

 

Umowę z firmą RUBICOM podpisano 21 marca 2011 roku, ustalając, że ma się uwinąć z robotą do 30 czerwca 2011 roku. Tu jednak zaczęły się „schody”. Z uwagi, że generalny wykonawca nie zakończył robót w nowym skrzydle szpitala, termin trzeba było przesunąć o dwa miesiące. Nikt nie chciał ryzykować zniszczenia sprzętu montowanego przez firmę z Koziegłów. Realizacja zadania rozpoczęła się w marcu 2011 roku, żeby wykorzystać tunele, kiedy jeszcze nie było sufitów podwieszanych. Montaż kamer, żeby ich nie uszkodzić lub nie zanieczyścić, zaplanowano na samym końcu. I wtedy jednak pojawiły się trudności, które w protokole Komisja Rewizyjna określiła, jako „nieprzewidziane wcześniej”.- Zmiana sposobu prowadzenia tras montowanych kabli wiązała się ze zwiększeniem ilości kabli. Na tę okoliczność podpisano stosowny protokół w dniu 25 lipca 2011 roku. Okazało się także, że miejsce wybrane na pierwotną lokalizację w pomieszczeniu technicznym nie jest najlepszą lokalizacją. Należało dokonać przesunięcia monitoringu na inną ścianę w tym pomieszczeniu – co spowodowało zwiększenie ilości kabli – o ok. 300 m. Poza tym podjęto decyzję, aby system zamontować tak, aby w przyszłości można było do niego podpiąć starą część szpitala.

 

Te zmiany spowodowały wzrost wartości zadania o kwotę ponad 1000 zł – wylicza kolejne problemy przy realizacji inwestycji przewodnicząca Komisji Rewizyjnej. System kosztował w sumie 47.154.51 zł brutto.

 

NAGRYWA SIĘ!

 

Szpitalny system monitoringu składa się z 30 kamer zamontowanych od parteru, gdzie jest ich najwięcej, po kolejne piętra – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

 

Kamery zewnętrzne rejestrują obraz w świetle dziennym jak i w podczerwieni, kamery odbierają impuls automatycznie. Dostęp do zapisów z monitoringu jest możliwy z każdego miejsca, gdzie można podpiąć komputer.

 

- Biorąc powyższe pod uwagę, Komisja Rewizyjna nie wniosła uwag do przeprowadzonej procedury przetargowej a także do realizacji zadania – podsumowuje Anna Socha - Korendo. (rb)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama