Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 6 czerwca 2026 06:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Trump nas nie zatrzyma! -pisze Aborcyjny Dream Team po ogłoszeniu wyników wyborów w USA

"Dziś, gdy emocje po wyborach w Stanach Zjednoczonych są wciąż żywe, widzimy, jak głęboko sięga potrzeba wspólnego działania na rzecz praw człowieka. Wydarzenia za oceanem przypominają nam o naszej misji tutaj, w Polsce, i o tym, że politycy, niezależnie od partii, w większości reprezentują interesy różnych lobby i wybranych grup interesu a nie obywatelek. W tak spolaryzowanych czasach jak dziś, oddolne, obywatelskie działania są odpowiedzią na ograniczanie naszych praw' -piszą działaczki Aborcyjnego Dream Teamu po ogłoszeniu nieoficjalnych, ale pewnych wyników wyborów prezydenckich w USA. Jest wiedzą powszechną, choć chyba nie wśród Wyborczyń i Wyborów w USA, że nowy Prezydent USA chce ograniczyć prawo do aborcji.
Podziel się
Oceń

Dalsza część komunikatu Aborcyjnego Dream Teamu: "dziś, bardziej niż kiedykolwiek, musimy wzmocnić pozycję kobiet w Polsce i solidaryzować się z tymi, które w tej chwili drżą o swoje prawa gdzieś na świecie. To nie jest czas, by pokornie przyjmować kolejne ograniczenia i słuchać o tym, że osoby podobne do Trumpa zajmą się nami – czy tego chcemy, czy nie (!). Dlatego każde słowo wsparcia i każda złotówka, którą nam przekazujecie, to krok w stronę większej sprawczości i wolności kobiet. Wolności od pomysłów władców tego świata, którzy gdzieś głęboko boją się siły kobiet, bo jej po prostu nie rozumieją.

Trudne czasy to często te, które wyzwalają w nas twórczy i sprawczy gniew. Gniew mogący przenosić góry i burzyć najgrubsze mury. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio złość zmotywowała Cię do działania i coś zmieniłaś. Kolektywny gniew na ignorowanie praw ponad połowy społeczeństwa może być niezwykle twórczy i łączyć nas ponad innymi różnicami.

Dlatego zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą: -wesprzyj nasze działania i pomóż nam otworzyć pierwszą polską Przychodnię Aborcyjną – Abotak, która będzie symbolem solidarności i sprawczości w walce o nasze prawa. 

Abotak będzie miejscem, w którym każda osoba potrzebująca pomocy w aborcji – otrzyma ją.

Jak mówi Natalia Broniarczyk, jedna z liderek Aborcyjnego Dream Teamu: „Jeśli dociskają cię do ściany, wyjmij spray i napisz coś na niej”.

Każda wpłata (nawet najmniejsza) to realna pomoc i krok w stronę urzeczywistnienia marzeń o pierwszym w Polsce miejscu, w którym aborcja jest po prostu jedną z opcji, gdzie nikt nie pyta o jej powody i nie ocenia. 

Wspieram Przychodnię ABOTAK 

"Dziękujemy Wam za Waszą nieustającą solidarność. To ona daje nam siłę i nadzieję na lepsze jutro dla każdej z nas.

Ściskamy Was mocno

P.S. Bądźmy razem – dziś, jutro i zawsze." -BRZMI ZAKOŃCZENIE KOMUNIKATU

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA Autor komentarza: zgred Treść komentarza: Najwyraźniej cierpicie na efekt poszczepienny, który rzucił wam się wam na oczy. Po szpricy oby tylko się tylko na tym skończyło. Bo te OSTATNIO masowe turboraki ... PRZERAŻAJĄ. Data dodania komentarza: 31.05.2026, 16:26 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą Autor komentarza: zdsa Treść komentarza: WYNOCHA NATYCHMIAST DO OKULISTY Data dodania komentarza: 31.05.2026, 15:47 Źródło komentarza: Kopciuchy trują nie tylko zimą
Reklama
Reklama
Reklama