Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 18 marca 2026 22:51
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

20 PAŹDZIERNIKA I 14 LISTOPADA - DNI SENIORA

"Każdego roku na poziomie światowym oraz lokalnym w dniu 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora, a w dniu 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. Daty te uświadamiają nas o obdarowaniu osób starszych w poczucie bezpieczeństwa, jak też podejmowanie działań mających na celu zapewnienie im zainteresowania, opieki, godnego życia oraz niewykluczania osób starszych z życia społecznego oraz bliskich. Seniorzy , mimo doświadczenia życiowego, troski, oddania, chęci bycia potrzebnym, są wykorzystywani, często przez bliskie im osoby, ale też coraz częściej padają ofiarą oszustw." - tak dowiadujemy się ze strony internetowej mazowieckiej policji.
Podziel się
Oceń

Oszuści często nabierają osoby starsze

Jak podaje mazowiecka policja, w dzisiejszych czasach przestępcy coraz częściej wykorzystują wiele metod do wyłudzania oszczędności od osób starszych. Najpopularniejszymi oszustwami, jakimi posługują się przestępcy są metody na tzw. „wnuczka” wykorzystując w ten sposób naiwność, litość, troskę oraz miłość do bliskich oraz metodę na „policjanta” wierząc w „akcje policyjne”.

SENIORZE!!! UWAGA !!!

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. O to zasady:

1. Nie ufaj osobom, które proszą o pieniądze - Tak działają oszuści!

2. Nie mów, ile pieniędzy posiadasz w domu i na koncie bankowym.

3. UWAGA! Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach, tzw.

„akcjach policyjnych”.

4. POLICJA nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy w celu zabezpieczenia ich przed

utratą. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.

5. Nie ulegaj presji czasowej jaką wywiera telefoniczny rozmówca.

6. Nie podawaj danych osobowych, numerów kart płatniczych, numerów PIN, haseł do logowania, kodów sms do elektronicznych operacji finansowych.

7. Jeśli masz wątpliwości co do dzwoniącego numeru, natychmiast zgłoś to policji pod numer: 997. Można także korzystać z numeru alarmowego 112.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaRentSTEEL  -stal pręty siatka wypalanie plazmą
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brudna, śmierdząca Jura zapraszamy !Treść komentarza: Większość mieszkańców Jury kocha swój smog . I nie przeszkadza im, że truje. 😂 brud też nie przeszkadza :(Data dodania komentarza: 15.03.2026, 10:43Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Brać się za miotłyTreść komentarza: Jaki przykład dajemy młodym ludziom! Czego ich uczymy, że brud na ulicach to nie problem. Czy nasze gminy naprawę są takie biedne, że nie mają na miotły? Wstyd rządzący wstyd. A zimą jak nie ma śniegu to nie można na bieżąco sprzątać? Zresztą od kilku tygodniu już śniegu nie ma to na co czekać!!!!😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:51Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Tylko człowiek zatruwa swoje jedzenie (pestycydy) i mając teraz wiedzę i inne możliwości ogrzewania naszych domów zatruwa powietrze (smog, który m.in. Związek benzo[a]piren – substancję rakotwórczą) i dziwimy się, że chorujemy. Będziemy chorować niestety to przykre ale sami to sobie robimy. Zgadzamy się jako społeczeństwo na smog i na pestycydy i antybiotyki w mięsie.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:45Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Smog zabijaTreść komentarza: SROZE zabija 😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:38Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Lewicowiec (nie lewak)Treść komentarza: JESTEM ZDZIWIONY...???!!!! Jako LEWACKA gazeta powinniście się raczej zając moralnością np. takiego Matyjaszczyka i jego lewacką częstochowską ośmiornicą (bo CBS lub ABW już kilku zatrzymało). Przecież was, tak oddanych lewackich ateistów, powinno walić co wyprawiają miedzy sobą katolicy. Dla was jest to całkowicie obce i niezrozumiałe. towarzystwo.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 19:35Źródło komentarza: BISKUP SIEDLECKI STANOWCZO ODRADZA WIERNYM UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH ZE SUSPENDOWANYM KS. GALUSEM ZE WSPÓLNOTY W CZATACHOWIE. KS. GALUS ODPOWIADA BISKUPOWIAutor komentarza: RowerzystaTreść komentarza: Niestety w naszej okolicy więcej SROZE niż OZE. SROZE dusi, śmierdzi i oddychać nie ma czym 😤Data dodania komentarza: 10.03.2026, 13:47Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
Reklama
Reklama
Reklama