W MYSZKOWIE WIELU POLITYKÓW PiS na STRAJKU KOBIET!

  • 31.10.2020, 14:41 (aktualizacja 17.06.2021, 14:42)
  • Jarosław Mazanek
W MYSZKOWIE WIELU POLITYKÓW PiS na STRAJKU KOBIET! Janusz Romaniuk -Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS-u razem z protestującymi kobietami

Podziel się:

Oceń:

W piątek 30 X 2020 w Myszkowie odbył się Strajk Kobiet. Mimo deszczu, który kropił cały czas, a później nawet się wzmógł protestowało około 500 kobiet, młodych dziewczyn, często jeszcze niepełnoletnich, mężczyźni, chłopcy. Los tak się potoczył, że choć zgromadzenie nie miało organizatora ani lidera, to właśnie mnie przypadła rola jakiegoś pokierowania tym sporym tłumem. Akurat jedyna "szczekaczka" na proteście, to sprzęt redakcyjny. Ale nie o tom ma być ten komentarz polityczny. Ma być o licznym udziale polityków PiS-u na myszkowskim Strajku Kobiet.

O wczorajszym proteście piszemy:

https://www.gazetamyszkowska.pl/wiadomosci/6593,nawet-500-osob-na-protescie-kobiet-w-myszkowie

Chyba największym zaskoczeniem był udział Janusza Romaniuka, który wszedł na schody Sądu Rejonowego w Myszkowie, przemawiał, razem z całym tłumem skazał w rytm hasła "Kto nie skacze ten za PiS". Kto nie wie, przypomnę: Janusz Romaniuk był burmistrzem Myszkowa związanym z PiS-em, obecnie jest Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Myszkowskiego z PiS-u, był też asystentem Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepki z PiS-u, dokładnie tego Trepki  z Moczydeł który teraz jest posłem PiS-u, a pod jego biurem (róg Spółdzielczej i Słowackiego) tłum krzyczał "Mariusz Trepka- wypierdalaj!" Nie wiem, nie widziałem czy Janusz Romaniuk krzyczał razem z nami. Więc na proteście kobiet razem z wszystkimi skacze były asystent wojewody Trepki, tego samego, który  jako poseł PiS podpisał tchórzliwy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, o zbadanie, czy przepisy aborcyjne są zgodnie z Konstytucją RP. 

Kogo jeszcze obecność na Proteście Kobiet w Myszkowie warto podkreślić? Był Jerzy Woszczyk -Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa. Przypomnę, że kilka lat temu kandydat PiS-u na burmistrza Myszkowa. Oprócz niego radni- już różnych ugrupowań: Adam Zaczkowski, Norbert Jęczalik, Tomasz Szlenk, Magda Balwierz i Daniel Borek. Był radny powiatowy Rafał Kępski. 

Warto podkreślić obecność Wicestarosty Powiatu Myszkowskiego Mariusza Morawca. Ten co prawda podkreśla zawsze, że "z PiS-em mu nie pod drodze" ale rządzi z PiS-em w Powiecie Myszkowskim. 

Była na proteście i przemawiała na przemian z Januszem Romaniukiem (PiS) Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kazimierczak. Może nie z PO, jednak popierana przez tę partię, przez Lewicę i wiele innych ugrupowań. 

W całym proteście było wiele osób, które przemawiając, podkreślały, że są wierzące, ale też wyraźnie podkreślały, że są za wolnym wyborem kobiet kiedy i w jakich warunkach chcą mieć dzieci. Czy dziecko chore, czy to na wadę letarną  czy skazujące je na życie w cierpieniach lub niepełnosprawności urodzą, czy zdecydują się usunąć. WYBÓR NIE ZAKAZ -było najczęściej wykrzykiwanym hasłem. I oczywiście "J..ć PiS". Jak wszystkie protesty kobiet w całej Polsce od tygodnia, ten też był zdecydowanie antypisowski, czy wręcz antyrządowy. Ty bardziej wart jest podkreślenia udziału w nim polityków PiS-u lub z PiS-em związanych, jak Romaniuk czy Morawiec. 

Na naszych oczach władza PiS-u się rozpada  jak domek z kart. I mam takie wrażenie, że najważniejsi politycy tej partii, ci "warszawscy" tak się pogubili, że nieświadomie dokładają drewna pod kocioł w którym siedzą. Żaba jest podgrzewana powoli, więc dlatego nie wyskakuje z kotła, ale temperatura wody stale rośnie. 

Nowością, która mogła wkurzyć obywateli jest wprowadzony wczoraj zakaz wstępu na cmentarze. Nie na się napisać co mówią pod cmentarzami sprzedawcy kwiatów i zniczy. Byłem dzisiaj pod cmentarzem w Myszkowie, sprzedawca zniczy nie sprzedał od rana ani jednego, choć z desperacji stoi. Za dzień placowego zapłacił 180 zł. Dziękuję panie Premierze w imieniu hodowców kwiatów i sprzedawców zniczy.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (2)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wielbiciel
Wielbiciel 23.10.2021, 07:30
To już nie pierwszy wyrok skazujący pana redaktora. Proszę napisać jak apelacja? To czytelników bardzo zainteresuje.
Andrzej Hutnik
Andrzej Hutnik 04.11.2020, 10:41
Oświadczam że wpis podpisany A. Hutnik nie jest moim wpisem. Oświadczam że nie czytam i nie kupuję tej gazety i nigdy nie komentuję treści w niej zawartych. Co warte są informacje publikowane w tej gazecie świadczą artykuły na temat młodego człowieka z którego redaktor Mazanek zrobił gwałciciela. Dla podniesienia sprzedaży swojej gazety kilka tygodni pisał kłamstwa mimo że wiedział o chorobie nowotworowej tego człowieka. Po kilku miesiącach opisywany młody człowiek zastał poddany operacji nowotworowej. rodzima nigdy nie doczekała się przeprosin a pan Mazanek, za kłamstwa został skazany wyrokiem sądowym. Oświadczam że kolejne wpisy podpisane moim nazwiskiem będą kolejną manipulacją i kłamstwem. Andrzej Hutnik

Od redakcji: W treść komentarza nie ingerowaliśmy, ale wymaga on wyjaśnienia. Nie każdemu psu "Burek", więc nie wiadomo czy A. Hutnik to "Andrzej Hutnik". Oburzenie więc przedwczesne. Odnośnie procesu, o którym Pan wspomina, to niestety toczył się z wyłączeniem jawności (oskarżyciel prywatny nie zgodził się na nasz wniosek aby było odwrotnie) a wyrok jest nieprawomocny. Autor artykułu nie został skazany za "kłamstwa". Nigdy w tej sprawie nie było powodów do przeprosin czyjejś "rodziny". Artykuł opisywał osobę anonimową, nie wymienioną nawet z inicjałów. A Żarki -czy się to komuś podoba, czy nie- "żyły tą historią" jeszcze przed publikacją artykułu. Ze spokojem czekamy na rozstrzygnięcie sąd II instancji.
A. Hutnik
A. Hutnik 03.11.2020, 09:18
Romaniuk (PiS) to ten skazany za jazdę pod wpływem?Dlatego wtedy stracił stanowisko.
Zygfryd
Zygfryd 02.11.2020, 18:31
Dobrze wiedzieć że Judasz Romaniuk został bezbożnikiem, może ateistą? Janusz pewnie teraz z lewactwem będzie atakował Kościoły w Myszkowie i okolicy?

Pozostałe