Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 08:18
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

WITAJCIE  W PORĘBIE
WITAJCIE W PORĘBIE
(Poręba) Tytuł artykułu początkowo miał brzmieć „Witajcie w BRUDNEJ Porębie”, gdy pan Mieczysław Machura mieszkaniec ulicy Górnośląskiej pokazał nam miejsce, na skraju Poręby od strony Siewierza. Stary odcinek ulicy Górnośląskiej w lesie zaśmiecony zużytymi oponami, częściami samochodowymi, tym, co okazało się zbędne po domowym remoncie. Kilka dni później burmistrz Poręby Ryszard Spyra zadzwonił do nas z informacją, że gmina już dzikie wysypisko posprzątała. W głowie tytuł artykułu zmienił mi się na „Witajcie w CZYSTEJ Porębie”. Rzeczywistość jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Na zlecenie burmistrza śmieci zniknęły, ale tylko z niewielkiego skrawka tuż przy wjeździe do lasu. I sterta opon dalej, już na ulicy Fryszerskiej. Polna droga prowadzi na Fryszerkę w dolinie Czarnej Przemszy. Jak mówi pan Mieczysław Fryszerka to najstarsza część Poręby. Wśród drzew ruiny dawno opuszczonych domów. Można by napisać: pięknie. Gdyby nie te sterty opon, części z remontów samochodów, odpadów budowlanych. 09.03.2020 10:00
Reklama
Reklama
RAZEM WIDAĆ JAK TEGO DUŻO!
RAZEM WIDAĆ JAK TEGO DUŻO!
21 Lutego w hali Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyła się I Gala Sportu. Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka wraz z zaproszonymi gośćmi uhonorował podczas niej zarówno sportowców zawodowych jak i amatorów. Podziękowania we wkład w rozwój sportu na terenie gminy przekazane zostały też klubom, w których trenują zarówno dorośli, młodzież jak i dzieci. Gmina Koziegłowy przyjęła formułę prezentacji osiągnięć i ogólnie aktywności sportowej swoich mieszkańców. O wielu tych sukcesach piszemy w Gazecie Myszkowskiej na co dzień, jak o osiągnięciach mistrzyni fitness Nikolettcie Sularz, czy sukcesach Błękitnych Mexller Koziegłowy trenera Andrzeja Chmurzewskiego, młodego boksera Oliwiera Szota, obecnie Mistrza Polski Kadetów. I wielu innych czy to amatorów czy zawodowców Jak Kamil Gradek, dzić zawodnik zawodowej grupy kolarskiej CCC. Walor imprezy wymyślonej w Koziegłowach jest taki, że w jednym czasie i miejscu mogliśmy poznać cały dorobek sportowy mieszkańców gminy. I widać, że jest tych sukcesów i aktywności sporo. 09.03.2020 10:00
Reklama
Reklama
GRALI DLA MIŁOSZKA
GRALI DLA MIŁOSZKA
(Myszków) W niedzielę 23 lutego w LO Myszków został rozegrany charytatywny turniej piłki nożnej , by wesprzeć 3-letniego Miłoszka z wadą serca. Dzięki temu wydarzeniu udało się zebrać kwotę 5 213,10 zł, która została przekazana na leczenie chłopca. 09.03.2020 00:00
Reklama
MAGDALENA I MATYLDA SPOTKAŁY SIĘ Z JURAJSKIMI RYCERZAMI
MAGDALENA I MATYLDA SPOTKAŁY SIĘ Z JURAJSKIMI RYCERZAMI
Dwie dziewczynki, które wybrały się na mecz Aluronu Virtu CMC Warta Zawiercie z Jastrzębskim Węglem nie zostały wpuszczone na mecz, choć miały karnety na cały sezon. Powodem niewpuszczenia dziewczynek miał być brak miejsc. W tej sprawie o pomoc zwrócił się do naszej redakcji dziadek jednej z nich pan Andrzej Skóra. Po naszej interwencji klub przeprosił za zdarzenie, zaproponował dziewczynkom spotkanie z siatkarzami podczas treningu. 08.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
WSPÓLNIE Z MAĆKIEM ZAWALCZMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ
WSPÓLNIE Z MAĆKIEM ZAWALCZMY O LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ
(Żarki) Młody mieszkaniec Żarek w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznał urazu kręgosłupa. Rodzina prowadzi zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Macieja. Wszyscy możemy mu pomóc, przekazując dowolne kwoty. Potrzebna kwota to 100 tysięcy złotych. 08.03.2020 00:00
SUKCES ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE
SUKCES ZAWODNIKÓW KICKBOXING MAŁPKA ZAWIERCIE
Sztuki Walki (Zawiercie) Zawodnicy Kickboxing Małpka Zawiercie uczestniczyli w Lidze Boksu Tajskiego w Krakowie, które odbyły się w niedzielę 16 lutego. Walkę zawodnika Klubu Sportowego Kickboxing Małpka Zawiercie Adriana Sadowskiego uznano za najlepszy pojedynek zawodów. A w walkach pokazowych zadebiutowali Jakub Szpala, Zuzanna Lipowicz oraz Dawid Nowak. 07.03.2020 00:00
Reklama
Kronika Policyjna i Straży
Kronika Policyjna i Straży
PONAD 25 OFIAR NA ŚLĄSKICH DROGACH Jak informuje Śląska Policja w bieżącym roku na drogach naszego województwa zginęło już 26 osób, spośród których 18 to piesi. Policyjne statystyki wskazują, że spośród 167 wypadków z udziałem pieszych, aż do 106 z nich doszło na przejściach dla pieszych. 06.03.2020 00:00
Reklama
Reklama
Reklama
BEZPŁATNA INFOLINIA DOTYCZĄCA KORONAWIRUSA
BEZPŁATNA INFOLINIA DOTYCZĄCA KORONAWIRUSA
Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił darmową infolinię, dzięki której zainteresowani mieszkańcy mogą uzyskać informacje czym jest koronawirus i co robić, by zmniejszyć ryzyko zarażenia. Pod bezpłatnym numerem telefonu uzyskamy również informacje teleadresowe placówek inspekcji sanitarnej i szpitali z oddziałami zakaźnymi. 05.03.2020 12:30
POGOŃ SZCZECIN OBRONIŁA TYTUŁ SPRZED ROKU
POGOŃ SZCZECIN OBRONIŁA TYTUŁ SPRZED ROKU
(Zawiercie) W dniach 1, 2 lutego w halach OSiR-u Zawiercie odbyły się jubileuszowe 30. Mistrzostwa Polski Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej. Najlepszą drużyną podczas dwudniowych zmagań okazała się Pogoń Szczecin, która obroniła tytuł sprzed roku, wygrywając w finale 3:2 z Rudy Śląskiej. Trzecie miejsce zdobyli piłkarze Hutnika Kraków. 05.03.2020 00:00
Reklama
Robert Biedroń na Śląsku i w Zagłębiu!
Robert Biedroń na Śląsku i w Zagłębiu!
Robert Biedroń kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich odwiedza Śląsk i Zagłębie. Odwiedzi w dniach 4-5 marca m in. Będzin, Dąbrowę Górniczą, Katowice. Zapraszamy do Myszkowa i Zawiercia! 04.03.2020 11:08
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama