Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 18:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

NA RESPIRATOR ZŁOŻYLI SIĘ RADNI SOŁTYSI I URZĄD GMINY
NA RESPIRATOR ZŁOŻYLI SIĘ RADNI SOŁTYSI I URZĄD GMINY
(Niegowa) Za nami nadzwyczajna sesja Rady Gminy Niegowa. Radni złożyli wiele interpelacji, w których poruszali różne bieżące tematy, często dotyczące dróg i chodników. Pojawił się wniosek o wypowiedzenie umowy dzierżawy dla Koła Łowieckiego „Jeleń” w związku z licznymi skargami mieszkańców na jego opieszałe działanie. Gmina przystąpi do opracowania Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Niegowa. Projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie wywołał dyskusję. Radni proponowali, by spotkania z mieszkańcami odbywały się we wszystkich miejscowościach. Rada zdecydowała też o przekazaniu 66 tysięcy złotych dla powiatu. Środki mają zostać przeznaczone na zakup respiratora dla Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Na dotację złożyli się radni i sołtysi, którzy przekazali na ten cel swoje diety. 09.07.2020 10:02    1
Reklama
Reklama
TAJEMNICZY ZBIORNIK 454
TAJEMNICZY ZBIORNIK 454
Sejmik Śląski przyjął uchwałę radnego Porca z Zawiercia. Naszym zdaniem to „uchwała idiotów”. Ma chronić coś, o czym naukowcy dawno się wypowiedzieli, że „nie wymaga ustanawiania obszaru ochronnego”. Chodzi więc jak zwykle o politykę? 08.07.2020 20:41    2
Reklama
Reklama
Kanadyjski inwestor zaskoczony decyzją Ministra Środowiska. Czy Rathdowney dokończy badania środowiskowe?
Kanadyjski inwestor zaskoczony decyzją Ministra Środowiska. Czy Rathdowney dokończy badania środowiskowe?
W poniedziałek 22.06 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Minister Środowiska i Klimatu Michał Woś ogłosił, że nie przedłuży koncesji poszukiwawczej (badawczej) inwestorowi, na badanie złoża rud cynku i ołowiu w rejonie Łaz, Rokitna, Zawiercia. Nie padła nazwa firmy, ale oczywistym jest, że chodzi o Rathdowney, kanadyjską firmę, która od prawie 10 lat prowadziła badania złoża, a kilka lat temu zapowiedziała, że jest zainteresowana wybudowaniem kopalni. Niestety nie wiedzieliśmy, że na brefingu w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim zostanie ogłoszona tak ważna decyzja dla przyszłości regionu, gdyż mielibyśmy do ministra Michała Wosia wiele pytań. Dziwić może nie tyle sama decyzja, co sposób jej ogłoszenia: bez informowania inwestora, który wydał na badania przez 10 lat około 100 mln zł. Decyzja ministra -nawet jeżeli faktycznie zapadła- nie jest ostateczna, a sposób jej ogłoszenia, wygląda na przedwyborcze podlizywanie się przeciwnikom kopalni. Dopytywaliśmy w Rathdowney o tę sprawę, ale przedstawiciel firmy stwierdził tylko, że nie będą sprawy komentować, do czasu aż otrzymają decyzję ministra Wosia na piśmie. Z prostej analizy faktów -wbrew temu jak to odtrąbiły definitywnie niektóre media- że kopalnia na pewno nie powstanie, naszym zdaniem wcale nie jest to przesądzone. 08.07.2020 20:34    1    1
Reklama
Radni wykręcili się od oceny, czy radna Polak jest zdrowa psychicznie
Radni wykręcili się od oceny, czy radna Polak jest zdrowa psychicznie
Radna Zdzisława Polak, pełniąca też w Radzie Powiatu Myszkowskiego funkcję wiceprzewodniczącej rady, złożyła skargę na dyrektora SP ZOZ Myszków Dariusza Kaczmarka. Radna Polak z Żarek Letniska skarży się na rzekome „niewłaściwe zachowanie” dyrektora Kaczmarka wobec niej na komisjach. I podaje przykłady: raz dyrektor Kaczmarek -cytat za radną Polak- nazwał ją „bezczelną”. Za chwilę nawet ostrzej, -znowu cytat z pani radnej: albo jest pani bezczelna, albo ma pani deficyt intelektualny”. To w lutym br. dokładnie na komisji z 26.02.2020. Słyszeliśmy o tym ekscesie w Gazecie Myszkowskiej, już mieliśmy się tym zająć, gdyż dyskusje nad zachowaniem radnej Zdzisławy Polak zawsze były fascynujące, ale rzeczywistość jeszcze bardziej zaskoczyła. 08.07.2020 20:23
Reklama
Reklama
CIEPŁOWNIA BĘDZIE TEŻ ELEKTROWNIĄ
CIEPŁOWNIA BĘDZIE TEŻ ELEKTROWNIĄ
(Myszków) Firma U&R Calor jest właścicielem ciepłowni w Myszkowie, przy ul. Jana Pawła II, która dostarcza energię do ogrzewania mieszkań, domów i wodę użytkową do znaczącej części miasta. Tak zwane „ciepło systemowe” to jedno z najlepszych zarówno pod względem ochrony środowiska, wygody użytkowania źródeł ciepła, nawet jeżeli stosowanym paliwem jest węgiel i jego pochodne. Komin ciepłowni firmy U&R Calor który jest jednym z punktów orientacyjnych miasta nie straci swojej podstawowej funkcji, ale w okresach letnich, gdy ciepłownia produkuje energię wyłącznie na potrzeby ogrzania ciepłej wody w kranach, kotły miałowe będą mogły być całkowicie wyłączane. 08.07.2020 20:15    1
Wypożyczalnie roweru miejskiego ruszają, choć operator ogłasza upadłość
Wypożyczalnie roweru miejskiego ruszają, choć operator ogłasza upadłość
Myszków i Żarki dołączają do miast i gmin z rowerami miejskimi. W poniedziałek, 1 czerwca ruszają wypożyczalnie rowerów w Myszkowie i Żarkach. Do końca września 2020 prowadzony będzie pilotażowy system rowerów miejskich w obu gminach. Będą cztery stacje, każda będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Aby skorzystać z systemu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Za zadanie opowiada żarecki magistrat, pomysł wsparli radni Powiatu Myszkowskiego, Rady Miasta Myszkowa oraz radni Rady Miejskiej w Żarkach. 08.07.2020 20:11
Reklama
Nie tylko od święta- zasiłek macierzyński dla mamy
Nie tylko od święta- zasiłek macierzyński dla mamy
Mama i dziecko powinny przebywać jak najdłużej razem, aby zbudować między sobą silną więź. Nie da się ukryć, że niewiele osób może sobie pozwolić na zaprzestanie pracy na okres wielu tygodni, aby zaopiekować się swoją pociechą. Jednak w przypadku narodzin dziecka opieka jest płatna, bo ubezpieczonej mamie przysługuje zasiłek macierzyński. Najwyższe takie świadczenie wypłacone w tym roku w częstochowski ZUS wyniosło ponad 8,3 tys. zł. 08.07.2020 20:06
Reklama
Reklama
Reklama
Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki w Siewierzu
Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki w Siewierzu
W czwartek 9 lipca Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Tomasz Grodzki weźmie udział w spotkaniu podsumowującym 30 -lecie funkcjonowania senatu i samorządu terytorialnego w Polsce. Spotkanie o 10:30 rozpocznie się o w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu przy ul. Juliusza Słowackiego 2a. Briering prasowy na Zamku Biskupim o 11:20. 08.07.2020 19:27    1
Przed starostwem pieniądze wirtualne ale  propaganda prawdziwa
Przed starostwem pieniądze wirtualne ale propaganda prawdziwa
Prawo i Sprawiedliwość dążąc do reelekcji Andrzeja Dudy sięga po chwyty i środki czasem wywołujące oburzenie. Tak jest z rzekomym Funduszem Inwestycji Samorządowych. W gminach i powiatach gdzie rządzi PiS, albo przynajmniej ma tam jakieś wpływy organizowane są „konferencje prasowe” choć bez udziału dziennikarzy, rozdaje się propagandowe dowody wypłaty gminom i powiatom setek tysięcy, milionów, które mają gminom zrekompensować niższe dochody z powodu epidemii koronawirusa. Samorządy alarmują, że z powodu kryzysu ich dochody znacznie spadły, PiS wymyślił więc Fundusz Inwestycji Samorządowych. I rozdaje „czeki”, czy „promesy” poszczególnym gminom. 06.07.2020 19:20    2    7
Reklama
Jeżozwierz w Koziegłowach? Zwierzę widziano wieczorem 4 lipca
Jeżozwierz w Koziegłowach? Zwierzę widziano wieczorem 4 lipca
Na drodze pomiędzy Rzeniszowem a Krusinem widziany jest jeżozwierz (zwierze afrykańskie, nie występujące w Polsce). Obdzwoniłam już kilka instytucji prosząc o pomoc w złapaniu lub o kontakt z osoba która zajmuje się takimi zwierzętami, lecz nikt nie potrafi pomóc. Może Państwo mają namiary na kogoś, kto pomoże?- pyta Czytelniczka redakcję Gazety Myszkowskiej. 06.07.2020 13:22    3
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama