Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 06:04
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

KIEROWCA MIAŁ PONAD 4 PROMILE
KIEROWCA MIAŁ PONAD 4 PROMILE
(Rzeniszów, gm. Koziegłowy) W czwarkowy ranek, 15 kwietnia 2021 kompletnie pijany 48-latek spowodował kolizję i nie bacząc na to jechał dalej. Ostatecznie swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 4 promile i dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. O pijanym kierowcy funkcjonariuszy zawiadomił inny kierujący, który był świadkiem jazdy 48-latka. 21.05.2021 11:50
Reklama
Reklama
MIESZKANIEC PODZAMCZA W FINALE MISTERA DOLNEGO ŚLĄSKA
MIESZKANIEC PODZAMCZA W FINALE MISTERA DOLNEGO ŚLĄSKA
Dawid Knera to 22-letni mieszkaniec Podzamcza i student psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Kilka tygodni temu Dawid dostał się na konkurs Mistera Dolnego Śląska, który odbędzie się na Stadionie Wrocław 18 września. Samo dostanie się na galę finałową konkursu jest dużym osiągnięciem. Zapytaliśmy mieszkańca Podzamcza o udział w tym wyjątkowym konkursie. Ten artykuł ukazał się w Kurierze Zawierciańskim z 18-09-2020 20.05.2021 17:17
Reklama
Reklama
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W CYNKOWIE
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU W CYNKOWIE
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, a celem kampanii jest promocja sportu i aktywności fizycznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cynkowie włączyli się w tą inicjatywę pod opieką nauczyciela WF Jacka Wyleciała. 20.05.2021 16:51
Reklama
Zmarł ksiądz Stefan Jachimczak
Zmarł ksiądz Stefan Jachimczak
W wieku 73 lat zmarł ksiądz Stefan Jachimczak, proboszcz Parafii św. Stanisława biskupia i męczennika. Zarządzał parafią od 5 grudnia 1993 roku o czym pisaliśmy w artykule autorstwa Kazimierza Miroszewskiego w 2001 roku: "100 lat parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika". 20.05.2021 10:28
Reklama
Reklama
KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ
KOLEJNY KROK KU TRASIE ROWEROWEJ
(Żarki, Olsztyn) Podpisano umowę na dofinansowanie budowy trasy rowerowej łączącej Żarki i Olsztyn. Budowa 10-kilometrowego odcinka kosztować ma prawie 9 mln złotych, z czego 6,4 mln wyniesienie dofinansowanie ze środków unijnych. 19.05.2021 16:55
INFORMACJA O NARKOTYKACH W ALFIE ROMEO POTWIERDZIŁA SIĘ
INFORMACJA O NARKOTYKACH W ALFIE ROMEO POTWIERDZIŁA SIĘ
(Myszków) Na nic zdało się wyrzucenie narkotyków przez okno, a papierośnica nie była idealną skrytką. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, którą znaleźli u trzydziestolatków. Dwa mężczyźni zostali zatrzymani i postawiono im zarzut posiadania narkotyków. Obaj przyznali się do winy. 19.05.2021 16:45
Reklama
Pyszne i zdrowe posiłki z cateringiem dietetycznym
Pyszne i zdrowe posiłki z cateringiem dietetycznym
Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że zdrowe odżywianie się ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. To właśnie sposób naszego odżywiania bardzo często decyduje o tym jakie mamy samopoczucie, a także jaka jest ogólna wydolność i możliwości naszego organizmu. 19.05.2021 15:00
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁOTO NIKOLETTY SULARZ
ZŁOTO NIKOLETTY SULARZ
(Kielce) Ponad miesiąc temu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness w Centrum Kongresowym w Kielcach. Zmagania sportowe stanowią jednocześnie eliminację do Mistrzostw Europy Santa Susanna w ubiegłym we wrześniu 2020. Były to najważniejsze zawody w Polsce jeśli chodzi o zawody kulturystyczne. A jedną z uczestniczek była mieszkanka powiatu myszkowskiego Nikoletta Sularz, która z zawodów wróciła z tytułem Mistrzyni Polski w kategorii wellness. 18.05.2021 17:01
JUBILEUSZ 75-LECIA ORKIESTRY DĘTEJ Z PORAJA
JUBILEUSZ 75-LECIA ORKIESTRY DĘTEJ Z PORAJA
Orkiestra Dęta z Poraja założona w 1945 roku, obchodziła w tym roku jubileusz 75-lecia. Z tej okazji w niedzielę 13 września odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, który zorganizowały władze Gminy Poraj wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Wyjątkowy koncert odbył się na scenie plenerowej przed budynkiem GOK w Poraju. 18.05.2021 16:32
Reklama
Gdzie kupić dietę pudełkową?
Gdzie kupić dietę pudełkową?
Catering dietetyczny to sprawdzone oraz doskonałe wyjście w wielu rozmaitych sytuacjach. Głównie z wyjścia, jakim jest dieta pudełkowa korzystają klienci, jacy chcą wpisać do własnej diety dobre zwyczaje pokarmowe, by w ów sposób zrzucić nadmierne kilogramy czy uzupełnić własne jedzenie w minerały oraz witaminy. Jedzenie pudełkowe z dostawą jest również niezwykle doskonałym pomysłem, gdy nie mamy czasu osobiście sobie gotować czy nie możemy tego robić z rozmaitych względów, gdyż złamaliśmy nogę czy rękę czy przechodzimy chorobę. Czy więc należałoby zdecydować się na wyjście, jakim jest dobry catering dietetyczny? 18.05.2021 09:00
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama