Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 1 maja 2025 04:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wartostrada rowerowa przez gminę Żarki. Burmistrz podpisał umowę

Dzisiaj (04.04) Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisał umowę partnerstwa w sprawie wspólnej realizacji projektu: "Budowa trasy rowerowej nr 17 na obszarze Subregionu Północnego Województwa Śląskiego". Trasa nr 17 ma rangę ogólnopolską. Jest to tzw. Wartostrada przebiega wzdłuż rzeki Warty od granicy ze Słowacją. Przecina województwa: śląskie, łódzkie wielkopolskie i lubuskie. Długość planowanej trasy rowerowej na obszarze gmin: Kłomnice, Mstów, Częstochowa. Olsztyn, Żarki, Niegowa – wynosi 78 km, w tym ma zostać wybudowanych 48 km. Realizacja zadania w 2025 i 2026 roku.
Podziel się
Oceń

Na terenie gminy Żarki trasa biegnie od Mirowa, przez Żarki, Jaroszów, Suliszowice aż do Krasawy. Znaczna jej część jest wybudowana. Koniecznym jest polepszenie warunków przejazdu dla rowerzystów wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 793 z Żarek w kierunku Janowa oraz na odcinku od DW aż do Jaroszowa. Przygotowywany jest projekt przebudowy drogi wojewódzkiej w ciągu ul. Moniuszki w Żarkach. W ramach przebudowy powstanie droga rowerowa. Odcinek wzdłuż drogi gminnej do Jaroszowa zostanie poszerzony i przygotowany pod potrzeby rowerzystów. 


Liderem projektu jest Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego. Zadanie będzie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027. 
Głównym celem projektu jest realizacja inwestycji w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej i promocji transportu niskoemisyjnego. 
Pod dokumentem złożyli podpisy włodarze gmin występujących w roli partnerów w projekcie tj. Częstochowa, Kłomnice, Mstów, Olsztyn, Żarki, Niegowa oraz przedstawicieli Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. 


 

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MatiTreść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 29.04.2025, 17:21Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
Reklama
Reklama
Reklama