Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 29 marca 2026 04:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KORONA ŻARNOWCA PROMUJE TRADYCJĘ I FOLKLOR

(Żarnowiec) Pod koniec sierpnia zespół Korona Żarnowca otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Tutejszy zespół był jednym z 24, które otrzymały wyróżnienie podczas festiwalu. Występ zespołu z Żarnowca można obejrzeć w serwisie YouTube.
Podziel się
Oceń

Jak przekazuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Żarnowcu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W imprezie odbywającej się w dniach 28-29 sierpnia nie zabrakło Korony Żarnowca – lokalnego zespołu prowadzonego przez instruktora żarnowieckiego GOKSiT Alicję Werys. 24 zespoły śpiewacze z 14 województwa otrzymały wyróżnienia. W tym gronie znalazła się również Korona Żarnowca.
Celem Festiwalu jest promowanie folkloru i kultury ludowej. W tym roku odbył się już po raz 54., a jego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Ze względu na epidemię nie odbyły się takie elementy festiwalu jak korowód, zabawa ludowa oraz  msza święta. Koncerty uczestników konkursu odbywały się w hali namiotowej, co z kolei sprawiło, że na widowni mogła znaleźć się ograniczona liczba osób. Osoby, które chciałby wysłuchać występów zespołów uczestniczących w Festiwalu, ale nie mogli tego zrobić na żywo w Kazimierzu Dolnym, mogą obejrzeć nagrania z tegorocznego festiwalu w serwisie YouTube na kanale Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie. 
(es) Foto: GOKSiT Żarnowiec


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SąsiadkaTreść komentarza: Znam tą rodzinę mieszkam niedaleko tej patologi pomimo zgłoszeń powinni dawno ratować zwierzęta mało tego dzieci są tam jeszcze w tej patologi gdzie opieka społeczna na skargi sąsiadów jak córki przyjeżdżają z dziećmi piją i nogi rozkładają na widoku dzieci nikt nie reagujeData dodania komentarza: 27.03.2026, 22:48Źródło komentarza: BIŁ METALOWYM PRĘTEM CIELNĄ KROWĘ. W OBORZE BYŁY WYCIEŃCZONE KROWY, A ZA OBORĄ TRUCHŁA CIELĄT. TO OBOK NASAutor komentarza: KobietaTreść komentarza: Proszę sobie nie drwić z tej dziewczyny, która była w depresji. Kobieta została zgwałcona najpierw przez swojego chłopaka a następnie doszło do zbiorowego gwałtu. Sprawców nie złapano. Po gwałcie zbiorowym załamała się i próbowała popełnić samobójstwo, które doprowadziło do sparaliżowania. Dwa lata walczyła o możliwość eutanazji. Nie jestem zwolenniczką eutanazji ale też nie będę oceniać jej. Nie drwij człowieku.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 20:06Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: Smog zabija ludziTreść komentarza: Są dofinansowania i rodzina też może pomóc w finansowaniu starszej osobie z niską emeryturą a nie tylko czekać po spadek. Nawet łatwiej jej będzie obsłużyć nowy piec. Jeżeli starsza osoba jest sama nie ma spadkobierców to co innego. Smog zabija.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 19:48Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić pieceAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zabrakło jednej istotnej informacji. Sądził paleo czy neosędzia bo taki cyrk ostatnio bardzo modny w tzw. wymiarze sprawiedliwości.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 14:29Źródło komentarza: 20 LAT WIĘZIENIA ZA ZABÓJSTWO KSIĘDZA W KŁOBUCKU. PROKURATOR CHCIAŁ DOŻYWOCIAAutor komentarza: rozumnaTreść komentarza: Nie można posądzać kogoś jak nie ma dowodów w sprawie. A może dzieci sobie zmyśliły i teraz niewinna osoba ma spierniczone życieData dodania komentarza: 27.03.2026, 13:24Źródło komentarza: ORGANISTA ZATRZYMANY NA WNIOSEK PROKURATURY!Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Mam nadzieje ze taki nakaz wymiany ogrzewania jest równoznaczny ze sfinansowaniem tej operacji przez władze. Jak ktoś ma głodową emeryturę (a takich jest większość) to już widzę jak pędzi po kredyt by być trendy. Najpierw godne dochody a potem nakazy i zakazy!Data dodania komentarza: 27.03.2026, 09:02Źródło komentarza: 24 mieszkańców kontra 12 kopciuchów. Jeśli postępowania potwierdzą naruszenie przepisów uchwały antysmogowej, właściciele będe musieli wymienić piece
Reklama
Reklama
Reklama