Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 1 maja 2025 06:46
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KOLEJNA DROGA WOJEWÓDZKA ZAMKNIĘTA

​​​​​​​(pow. myszkowski) Zarząd Dróg Wojewódzkich zamknął kolejną drogę w naszym powiecie. Tym razem na czas remontu zamknięta jest droga z Żarek do Niegowy DW 789. Okazuje się, że przez ciągłe opady deszczu droga straciła nośność. Konieczny jest kompleksowy remont.
Podziel się
Oceń

(pow. myszkowski) Zarząd Dróg Wojewódzkich zamknął kolejną drogę w naszym powiecie. Tym razem na czas remontu zamknięta jest droga z Żarek do Niegowy DW 789. Okazuje się, że przez ciągłe opady deszczu droga straciła nośność. Konieczny jest kompleksowy remont.

 

Remontowany odcinek drogi wojewódzkiej prowadzącej z Żarek do Niegowy został całkowicie zamknięty we wtorek 7 listopada br. Okazuje się, że w wyniku opadów deszczu, które w ostatnim czasie nas nie oszczędzały, nasiąknął korpus drogi, a przez to straciła ona nośność. Aby porządnie i kompleksowo wykonać remont konieczne było całkowite zamknięcie drogi dla ruchu. – Informację o zamknięciu drogi dostaliśmy z Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach we wtorek 7 listopada. Na tej drodze był wykonywany remont bieżący. Nie mamy informacji, jak długo taka sytuacja potrwa – mówi Katarzyna Kulińska, rzecznik prasowy UMiG Żarki. Do Niegowy można teraz dojechać tylko przez Jaworznik, Kotowice i Mirów.

 

Bieżący remont tej drogi planowany był do grudnia, ale dodatkowe roboty mogą przedłużyć prace. Jeśli drogowcy uporają się z najtrudniejszymi robotami  i otworzą drogę, to i tak ruch nie będzie płynny. Zarząd Dróg Wojewódzkich na swojej stronie internetowej informuje bowiem, że przez cały czas trwania remontu będzie się on odbywał wahadłowo.

Przypominamy także o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 793 z Żarek do Myszkowa, której remont potrwa do października przyszłego roku oraz odcinka tej samej drogi ze Złotego Potoka do Janowa – w tym przypadku remont potrwa do kwietnia 2018 r.

 

Zamknięta jest także ulica Gruchla w Myszkowie ze względu na remont mostu. Prace na tej drodze potrwają do 21 grudnia br. Na wszystkich drogach obowiązują objazdy, więc kierowcom odradzamy jeżdżenie na pamięć.

 

A jeśli ktoś wybiera się do powiatu zawierciańskiego, a konkretnie do Pilicy, tam również czekają nas objazdy. Zamknięta jest droga wojewódzka nr 790 z Ogrodzieńca do Pilicy. Objazd wyznaczono drogami wojewódzkimi nr 791 i 794. Na tym odcinku prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.

 

W powiecie zawierciańskim zamknięta jest także DW 796 w Chruszczobrodzie. Objazdy wyznaczone są przez Siewierz, ale ten remont zakończy się najszybciej. ZDW informuje, że prace na tej drodze zakończą się 15 listopada br. (ek)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MatiTreść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 29.04.2025, 17:21Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama