Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 24 czerwca 2026 18:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Radny żyje na diecie

(Lgota Nadwarcie) Mieszkańcy Lgoty Nadwarcie pewnie nie wiedzą, ale gdyby nie ich głosy to radny i wiceprzewodniczący Jacek Sularz przymierałby z głodu. Od kilku lat radny Sularz żyje na diecie – nie tej zdrowotnej, a diecie radnego. To dieta jest głównym zarobkiem radnego od co najmniej kilku lat. I od co najmniej kilku lat ta dieta mu się nie należy, bo radny w Lgocie Nadwarcie nie mieszka. Wynajmuje swój dom Dariuszowi Zielińskiemu i Monice F.
Podziel się
Oceń

Wracamy do sprawy Jacka Sularza – wiceprzewodniczącego Rady Gminy i Miasta Koziegłowy. Mieszkańcy Lgoty Nadwarcie, z której Sularz uzyskał mandat twierdzą, że radny tam nie mieszka od czasów gdy się ożenił. Mieszka w Nowej Wsi, a dom w Nadwarciu wynajmuje parze – Monice F. i Dariuszowi Zielińskiemu. Pojechaliśmy do Nadwarcia do domu radnego, na miejscu oczywiście go nie zastaliśmy. Otworzył nam mężczyzna, który powiedział wprost. Jacka Sularza w Nadwarciu nie ma. – Z radnym to najlepiej telefonicznie, a jak numeru nie ma, to ja podam. On tu nie mieszka, mieszka w Nowej Wsi. Ale jak poczta jest to zostaje w Nadwarciu, on później odbiera. Dzierżawię od niego dom od półtora roku. Nazywam się Dariusz Zieliński – wyjaśnił mężczyzna.

 Dom jednorodzinny, trudno by mieszkały w nim dwie rodziny. Dariusz Zieliński powiedział, że dom od półtora roku dzierżawi od Sularza. Jednak w oświadczeniu majątkowym radnego za rok 2011 wzmianki na temat dochodu z nieruchomości nie ma. Postanowiliśmy przyjrzeć się oświadczeniom majątkowym Jacka Sularza dokładniej. Okazuje się, że przez lata radny żył na diecie. Czy głodował nie wiemy… Wiemy, że to dieta była jego głównym dochodem. Choć tak naprawdę dieta to ekwiwalent za pracę, czyli rekompensata za utracone możliwości zarobkowe. Bez względu na to czy radny pracuje czy nie.

 Za cały rok 2006 radny wykazał dochód w wysokości ok. 1800 zł (ok. 150 zł miesięcznie). Zapomniał w oświadczeniu ująć diety, a to przestępstwo. W 2007 roku pracując, zarobił ok. 3,7 tys. zł, a jego dieta wyniosła 6,8 tys. zł. I odłożył jeszcze 8,3 tys. zł - operatywnie, choć wniosek nasuwa się jeden: Sularz żyje z bycia radnym. W 2008 wziął się do pracy – zatrudniony w firmie Dukat zarobił 13 tys. zł, nieco mniej, 10 tys. zł otrzymał z diety. Oszczędności radnego zmalały do 2,6 tys. zł. Rok 2009 to znów regres. Ze stosunku pracy radny otrzymuje o połowę mniej niż z diety, mimo to oszczędności rosną do 8 tys. zł. W 2010 roku radny rejestruje się w „pośredniaku”, a później zakłada swoją firmę budowlano-dekarską. I znów zarabia mniej niż na mandacie, bo jedynie 8 tys. zł. Odkłada za to więcej niż zarobił z działalności, sprzedaje stary samochód Toyotę Carinę i kupuje terenową Toyotę Land Cruisera. Sprzedaje też koparko-ładowarkę „Ostrówek”. W 2011 firma Sularza zaczyna zarabiać, uzyskuje dochód w wysokości 22 tys. zł, prawie dwa razy tyle, co z diety i udaje się radnemu odłożyć na czarną godzinę prawie 5 tys. zł. Kupuje też koparko-ładowarkę firmy Catepillar wartości ok. 50 tys. zł. Tyle na dziś wg serwisu Allegro kosztuje podobna koparka z 1992 roku.

We wsi mówią, że Sularz to taki „obrotny chłopak”.

 – Jacka pamiętam, mieszkał tu jako dziecko. Po ślubie się wyprowadził. A że ludzie go pamiętają, to głosują. Jest prezesem naszej straży OSP. Tej, co w niej Jarosław Całka sklep prowadzi. Podobno tylko pod szyldem, bo nie raz widzieliśmy jak radny Sularz do sklepu wchodzi i zza lady towar bierze. Ten Całka 180 zł za wynajem lokalu płaci, w tym ma wywóz szamba, śmieci, woda na liczniku straży i ogrzewanie. Czasem jak zimniej, to sam sobie podgrzeje. Wcześniej na garaż dla ciężarówki dzierżawił jeden mieszkaniec, to płacił 500 zł. Sularz z bratem co chwila jakieś imprezy w straży robią. A to komunia, a to chrzciny, imieniny. Odkąd radnym został, to pierwsze co zrobił to drogę do pola sobie oświetlił, a kilka metrów dalej, gdzie ludzie na pociąg kładką chodzą to świateł nie ma i doprosić się nie można – mówi jedna z mieszkanek.

 Co na to radny?

 Jacek Sularz rozmawiać z nami nie chciał.  „Rzucił słuchawką”, od razu, po tym, jak przestawiliśmy się, że dzwonimy z Gazety Myszkowskiej.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama