Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 19:19
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ODWRACAJĄ UWAGĘ I KRADNĄ

(Złoty Potok) Pod koniec lipca doszło do kradzieży sklepu „Anna” w Złotym Potoku. Pan Rafał, współwłaściciel sklepu mówi dosadnie, że piękna, turystyczna miejscowość zamienia się latem w prawdziwą mekkę złodziei, których łupem w samym Złotym Potoku padło co najmniej kilka punktów sprzedaży.
Podziel się
Oceń

(Złoty Potok) Pod koniec lipca doszło do kradzieży sklepu „Anna” w Złotym Potoku. Pan Rafał, współwłaściciel sklepu mówi dosadnie, że piękna, turystyczna miejscowość zamienia się latem w prawdziwą mekkę złodziei, których łupem w samym Złotym Potoku padło co najmniej kilka punktów sprzedaży.

 

- 27 lipca nas okradziono. Tego samego dnia moja żona zgłosiła sprawę na komendę Policji w Olsztynie. Kradzieże w naszym regionie zdarzają się latem bardzo często. Jeżeli chodzi o sam Złoty Potok, to sklepy przy drodze wojewódzkiej po prostu jeden za drugim padły łupem złodziei - był jeden spożywczy, drugi spożywczy, niedawno kolejny z prasą. Okradziono jeden chemiczny. Najgorsze jest to, że nikt nic nie wie, mimo, że są rysopisy i odciski palców podejrzanych.

 

- Co wiadomo o sprawcach? Ktoś ich widział? - pytamy pana Rafała - Oczywiście, że tak, jeden facet był do 40 roku życia, kobieta też mniej więcej w tym wieku, no i dwie dziewczyny w okolicy dwudziestu kilku lat. Najgorsze jest to, że cały czas się coś dzieje, a Policja przyjedzie tylko spisać, weźmie odciski i tyle. W naszym sklepie zginęły karty telefoniczne, papierosy, pieniądze. U nas wyglądało to tak, że sprawcy weszli, dwie osoby odwróciły uwagę, a kolejne dwie bardzo szybko wzięły to, co było do wzięcia i wszyscy zniknęli. Musieli mieć rozeznanie w terenie, bo to już nie pierwsza tego typu rzecz. Moja żona złożyła zeznania na Policji, ponieważ ja w momencie rabunku byłem na służbowym wyjeździe. Wzięli rysopis, odciski, nic nie stwierdzili i tyle. Nie ma chyba sklepu w Złotym Potoku, który nie zostałby okradziony, a już na pewno żadna sprawa nie zobaczyła pozytywnego rozwiązania. To, co się tutaj stało w tak krótkim czasie, wygląda na dobrze przygotowaną akcję – mówi współwłaściciel sklepu „Anna” w Złotym Potoku.

 

Policja w Olsztynie, która sprawę prowadzi była wyraźnie zaskoczona naszym telefonem i nie potrafiła powiedzieć czegokolwiek o sprawie kradzieży w sklepie. Młodszy aspirant olsztyńskiej Policji, Tomasz Gocyła, który nadzoruje postępowanie jest na urlopie, a dyżurka odsyła nas do rzecznika policji w Częstochowie, Joanny Lazar. Dzwonimy zatem, pytając o szczegóły: - Nie zanotowaliśmy na pewno wzrostu przestępstw typu kradzieże na terenie Złotego Potoku, czy gminy Janów w okresie letnim. Zgłoszenie, o którym pan mówił faktycznie miało miejsce 27 lipca, 4 osoby weszły do sklepu i w sposób bezczelny i zuchwały dokonały kradzieży towarów. Olsztyńska policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie, czynności są w trakcie realizacji – mówi Joanna Lazar.

 

Spytaliśmy właściciela jednego ze sklepów na ulicy Kościuszki w Złotym Potoku, czy problem jest poważny: - Sam nie ucierpiałem, ale okradli sąsiada w sklepie w biały dzień, całkiem niedawno. Wynieśli sporo towaru na dużą szkodę – mówi anonimowo. Dochodzenie Policji w sprawie kradzieży w „Annie” nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, jednak, jak zastrzega rzecznik częstochowskiej Prokuratury, Romuald Basiński: - Dochodzenie może być prowadzone w trybie rejestrowym, co oznacza w skrócie, że jeżeli nie ma szybkiego ustalenia sprawców, nie ma widoku na wyjaśnienie sprawy, to zdarzenie można zarejestrować i tymczasowo umorzyć postępowanie. Prokuratura wykonuje wtedy nadzór nad postępowaniem tylko w przypadku zażalenia od decyzji – tłumaczy Romuald Basiński, rzecznik częstochowskiej Prokuratury.

 

Kiedy i czy w ogóle dojdzie do schwytania nieuchwytnych rabusi?

Marcin Bareła

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama