Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 04:02
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

PODWYŻEK DLA SOŁTYSÓW NIE BĘDZIE

(Koziegłowy) Podczas ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy (24.03), radni wraz z burmistrzem oficjalnie podjęli uchwałę nadania Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach imię „Jana Pawła II”. Głosowanie poprzedziła multimedialna prezentacja uczniów na temat przyszłego patrona szkoły.
Podziel się
Oceń

 

(Koziegłowy) Podczas ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta Koziegłowy (24.03), radni wraz z burmistrzem oficjalnie podjęli uchwałę nadania Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach imię „Jana Pawła II”. Głosowanie poprzedziła multimedialna prezentacja uczniów na temat przyszłego patrona szkoły.

 

–„Jesteście nadzieją świata i kościoła” –mawiał Papież –Kochał dzieci, przebaczał, kochaliśmy jego otwartość. Rozumiał problemy świata, lecz był wymagający. Był to niezwykły człowiek, wzór do naśladowania. Chcemy godnie reprezentować jego imię –argumentowali uczniowie z gimnazjum nr 1 w Koziegłowach. –Gratuluję tak pięknego wyboru. Jan Paweł II był człowiekiem, który dążył do tego co najlepsze, pamiętajcie o tym –mówiła przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Koziegłowy Joanna Kołodziejczak.

 

GARAŻE DLA POLICJI, TAXI DLA MIESZKAŃCÓW

Burmistrz Jacek Ślęczka wraz z radnymi postanowili pomóc myszkowskiej policji. Z dochodów własnych, gmina dofinansuje garaże dla Posterunku Policji w Koziegłowach. Na ten cel przeznaczy 25tys. zł. – Garaże grożą zawaleniem, dlatego niezbędne było zakupienie nowych. Garaże będą służyły miejscowym policjantom, będą oni na miejscu więc będzie bezpieczniej. Bardzo dziękujemy za tą inwestycję –mówił Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie mł. insp. Artur Klimek.

 

-Najpierw garaże, a potem samochody –żartowała Joanna Kołodziejczak.

Nie tylko garaże dla radiowozów zaaprobowano podczas sesji w Koziegłowach. W trakcie realizacji jest pomysł powstania postoju TAXI w centrum Koziegłów.

 

NICI Z PODWYŻKI

Sołtysi sołectw gminy Koziegłowy złożyli do burmistrza Jacka Ślęczki wniosek o podwyżkę ich diety. Teraz dieta sołtysa wynosi 150 zł, wystąpili o podwyżkę w wys. 100 zł. Wniosku nie poparł burmistrz Ślęczka, odrzucili go radni. Nie powstanie również odrębny fundusz sołecki, który sołtysi dzieliliby samodzielnie.  Sołtysi nie mieli więc powodów do zadowolenia po sesji.

 

INWESTYCJE

Poza powstaniem postoju taksówek w centrum Koziegłów, w budżecie zaplanowane są również pieniądze na naprawy dróg rolnych, a na Postępie stanie radar. –Gdy ustawimy radar na Postępie, będzie tam wtedy bezpieczniej zarówno dla pieszych jak i innych kierowców. Powstaną również w tym miejscy pasy i tablice informacyjne, więc automatycznie wzrośnie bezpieczeństwo –mówił burmistrz Ślęczka.

 

Wszystkie te sprawy przyćmiła jednak awantura mieszkańców z burmistrzem i radą miasta i gminy, odnośnie budowy drogi pomiędzy Koziegłowami, a Wojsławicami. Niektórzy mieszkańcy nie wyrazili zgody na budowę tej drogi. Domagają się odszkodowań z tego tytułu, za udostępnienie swojej ziemi pod drogę. Czasem chodzi o pas szerokości kilku centymetrów, najwyżej metra.

 

-W tym miejscu gdzie chcemy zbudować drogę ona i tak już istnieje, jednak jest to droga polna, a my chcemy położyć na niej asfalt, aby mieszkańcom lepiej się po niej jeździło. W Lgocie Mokrzesz oraz Nadwarciu wszyscy mieszkańcy wyrazili zgodę na budowę drogi. Mieszkańcy pozostałych sołectw żądają odszkodowań pieniężnych. Nigdy nie były wypłacane z tego tytułu żadne odszkodowania, w tym przypadku również nie zrobimy wyjątku. Chcemy pomóc mieszkańcom robiąc im porządną drogę, a oni nie dość, że nie chcą oddać kilku centymetrów, to na dodatek żądają odszkodowań. Mieszkańcy powinni bezpłatnie zrzec się ziemi, a burmistrz da kwotę na drogę –mówiła przewodnicząca Rady. Na następnej sesji sprawa ta być może wreszcie zostanie rozwiązana.

Natalia Pikuła

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama