Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 04:10
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Krzysztof CZYŻ: RZUCAM MANDAT, ZGNIŁEJ KOALICJI Z PIS-em NIE ZDZIERŻĘ

Krzysztof Czyż, który zdobył po raz trzeci mandat radnego Powiatu Myszkowskiego nie pokazał się na sesji inauguracyjnej, ani następnej. Nie złożył ślubowania radnego, a teraz oświadczył, że rezygnuje z mandatu. Jako powód, rezygnacji podaje swój brak akceptacji dla koalicji Platformy Obywatelskiej, Przyszłości, PSL-u z… PiS-em. Do Zarządu Powiatu wszedł radny z PiS Piotr Bańka, w prezydium Rady Powiatu znalazł się drugi radny z PiS Mariusz Trepka. Oświadczenie, które otrzymała redakcja drukujemy w całości:
Podziel się
Oceń

 

Krzysztof Czyż, który zdobył po raz trzeci mandat radnego Powiatu Myszkowskiego nie pokazał się na sesji inauguracyjnej, ani następnej. Nie złożył ślubowania radnego, a teraz oświadczył, że rezygnuje z mandatu. Jako powód, rezygnacji podaje swój brak akceptacji dla koalicji Platformy Obywatelskiej, Przyszłości, PSL-u z… PiS-em. Do Zarządu Powiatu wszedł radny z PiS Piotr Bańka, w prezydium Rady Powiatu znalazł się drugi radny z PiS Mariusz Trepka. Oświadczenie, które otrzymała redakcja drukujemy w całości:

 

„Należą się wyjaśnienia tym wszystkim, którzy głosowali na mnie w wyborach samorządowych: dlaczego nie przyjąłem mandatu radnego powiatowego.

 

Moje zapatrywania polityczne są takie, że partia braci Kaczyńskich jest złem, które próbowało zmienić Polskę demokratyczną w Polskę totalitarno-policyjną niszczącą ludzi poprzez telewizję, Radio Maryja, kościół, używające niegodnych metod prowokacji, donosów, spraw sądowych kierowanych przez przemiłego pana Ziobro.  Pozbywano się w ten sposób oponentów politycznych w naszym mieście i powiecie począwszy od pana Chachulskiego, poprzez panów Okraskę, Wróbla i Pichetę.

 

Ja, będąc w Radzie Powiatu w jakimś stopniu z tym walczyłem z przyjaciółmi z Platformy i Przyszłości. Obecnie ci koledzy zapomnieli o tym, że jeszcze dwa miesiące temu PiS kontrował każdą uchwałę i inwestycję korzystną dla powiatu i zrobili z PiS-em koalicję. Ja do takiej koalicji nie przystąpię, bo mi honor nie pozwoli mieć cokolwiek wspólnego z tą partią. Poza tym, moi wyborcy głosując na mnie, jestem przekonany, że nie myśleli, że będę w koalicji z PiS-em. Chciałbym im za to podziękować. Przepraszam Was za to, że nie mogę się zmusić do koalicji z wrogiem. Honor mi nie pozwala zapomnieć ile ta partia wyrządziła zła Polsce.”

Krzysztof Czyż

 

GM: Rezygnuje pan z mandatu. Wyborcy nie będą zawiedzeni?

Czym? Będąc w radzie musiałbyć być w opozycji względem swojego klubu, wobec Przyszłości, a tego nie chcę. Tam są moi przyjaciele, byłoby mi niezręcznie. Niech do rady wejdzie ktoś bardziej ugodowy.

Mnie ludzie z PiS-u wyrządzili dużo krzywdy, choć zaznaczę, nic personalnie nie mam do Piotra Bańki.

-O niego właśnie chciałem zapytać. PIS tak panu przeszkadza, ale znam dobrze Piotra Bańkę, raczej nie pasuje mi do wizerunku Jarosława Kaczyńskiego, nie nazwałbym go PISiorem w tym negatywnym znaczeniu.

-Czy ten człowiek nie widzi, ile złego PiS ludziom narobił? Tam -jak tak uważam- zebrali się ludzie, którzy innych ludzi nie lubią, zgorzkniali. Umiał nimi pokierować ktoś, kto zagrał na ich uczuciach.

Piotra Bańkę szanuję, ale myślałem, że on zrozumiał, że PiS prowadzi do zła i powie: odchodzę z PiS-u i idę do Was. Gdyby od zawsze był z nami, czy z każdym innym, byle nie z nimi, byłoby może zupełnie inaczej.

-To pomysł wiceburmistrza Myszkowa z PiS-u pewnie się panu też nie podoba?

-Niech mi pan nawet o tym nie mówi. Mam nadzieję, że nie będziemy w Myszkowie mieli wiceburmistrza z tej patrii.

 

rozmawiał:

Jarosław Mazanek

(tytuł redakcji)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama