Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 5 maja 2026 23:53
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

SPROSTOWANIE

Sprostowanie Elemental Strategic Metals sp. z o.o.
Podziel się
Oceń

W materiale prasowym autorstwa Pana Redaktora Jarosława Mazanka pt. „SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓW”, opublikowanym w dniu 30 września 2024roku, w serwisie www.gazetamyszkowska.pl podano nieprawdę, że Zakład spółki Elemental emitował zapach chloru w dniach 11,13 i 17 września 2024 roku. W rzeczywistości, w naszym Zakładzie dotychczas nigdy nie było chloru, bo nie był od niezbędny do prowadzenia procesu technologicznego, a zatem Zakład nie mógł emitować takiego zapachu we wskazanych wyżej dniach.

Elemental Strategic Metals sp. z o.o. reprezentowany przez Macieja Dudzica Członka Zarządu Spółki

Od redakcji: zgodnie z Prawem Prasowym odniesiemy się do treści sprostowania następnego dnia

Nasza odpowiedź z dnia 19-10-2024 na zamieszczone sprostowanie: Firma Elemental twierdzi, że "chlor  to nie my", ponieważ do 17 września (i w kolejnych dniach, to już nasz domysł) pewnie też, w Elemental chloru jeszcze nie było. Jak rozumiemy, nie był jeszcze ani magazynowany ani używany w procesach produkcyjnych. Trudno byłoby zarzucać firmie, że kłamie, więc tak kategoryczne stwierdzenie należy odbierać tak, że na razie (do 17 września) w Elemental chloru nie było. W artykule cytowaliśmy pismo mieszkańca ulicy Myśliwskiej, w którym stwierdza, że zapach chloru był w tych dniach mocno wyczuwalny w okolicy, i że podejrzewa iż pochodził z zakładu Elemental. Skoro więc nie Elemental, bo ten zaprzecza, aby już w zakładzie był chlor,  to kto? Miejmy nadzieję, że wyjaśni to WIOŚ, bo przecież skądś chlor wyciekał, lub był używany w procesach przemysłowych.

Wniosek o zbadania sprawy mieszkaniec wysłał do Sanepidu, a ten przekierował je do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.  Czekamy więc na wyniki pracy WIOŚ,, gdyż rzeczywiście to ta instytucja jest właściwsza do badania zagrożeń środowiskowych,

Warto jednak dodać, że skojarzenie zapachu chloru z firmą Elemental  nie było zupełnie bezpodstawne. Mieszkańcy wiedzą przecież, że zakład ten ma stosować w produkcji chlor, kwasy, a zakład  Elemental jest przedsiębiorstwem  zwiększonym ryzyku awarii przemysłowej. Musiał z tego powodu opracować procedury bezpieczeństwa, które popularyzowaliśmy dla firmy (bez wynagrodzenia!) ale przede wszystkim dla mieszkańców, potencjalnie zagrożonych, w artykule:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Odpady przemysłowe a zużyta chusteczka no nosa w osobówce, to równica. Trywializuje Pan problem.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:10Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Nie bardzo zrozumiemy, co wg. Pana jest "OK". Bo dolina Warty dalej zasypana w miejscu, gdzie nie ma możliwości nawet zmieniać ukształtowania terenuData dodania komentarza: 5.05.2026, 20:08Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: To nie uszczypliwości, tylko fakty. Firma realizuje budowę, a odpady z niej jadą nad Wartę. Pytanie tylko, czy za ich wiedzą. Twierdzą, że "papiery mają w porządku" (tak pisali rok temu). To zachodzi podejrzenie fałszowania kart przekazania odpadów, bo odpady są tam, gdzie nie miały prawa trafićData dodania komentarza: 5.05.2026, 20:07Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: SebastianTreść komentarza: Brak znajomości znaczenia słowa odpad .... teraz to każdy powinien na samochodzie mieć tabliczkę "ODPADY" bo każdy przecież jakieś ma w samochodzie redaktor teżData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:30Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Takie uszczypliwości do Polskiej firmy NDI są chyba nie na miejscu bo są to oszczerstwa niepoparte żadnymi dowodami (nigdzie nie widać napisu NDI) na miejscu tego kto to pisał bałbym się o założenie sprawy w sądzie o zniesławienie i oszczerstwaData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:25Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Artykuł niczego nie wnosi do sprawy i jest jakiś nieaktualny - WIOŚ prowadził sprawę wszytsko jest okej nie ma zanieczyszczeń, Prokuratura prowadzi sprawę ale tak jak w reportażu materiał został kupiony (mógł być to również piasek wtedy skład piasku też ma być winny) więc odpowiada Pan Rafał Wody Polskie nałożyły karę finansową na Pana Rafała więc ma Pan chyba nieaktualne informacjęData dodania komentarza: 5.05.2026, 14:19Źródło komentarza: ODCINEK ZAWADA- SIEDLEC DUŻY DZISIAJ OTWIERANY. TO Z TEGO ODCINKA ODPADY POSŁUŻYŁY DO NIELEGALNEGO ZASYPANIA DOLINY WARTY!
Reklama
Reklama
Reklama