W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!

  • 10.09.2021, 10:25 (aktualizacja 11.09.2021, 11:15)
  • Jarosław Mazanek
W SAMOCHODZIE SĘDZI BYŁO AŻ 8 BUTELEK Z ALKOHOLEM!

Podziel się:

Oceń:

(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Prokurator Ewa Kuźnicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”.

(Zawiercie, Myszków) Sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel z Zawiercia, która orzeka w Sądzie Rejonowym w Myszkowie miała 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (w mg/litr wynik był 0,12) gdy o 21.59, 9 grudnia 2020 poddała się badaniu alkomatem dla sprawdzenia podejrzenia, czy sędzia nie kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości. Ale od początku interwencji policjantów z KPP Zawiercie upłynęły już 34 minuty. Jak udało nam się ustalić, najbliższy patrol drogówki, jaki był wysłany na ulicę Polną w Zawierciu na miejsce podjechał o 21:25. Policjanci wysiedli i podeszli do samochodu marki Suzuki. „Miał on włączone światła mijania oraz uruchomiony silnik. Z pojazdu, od strony kierującego wysiadła kobieta, którą okazała się Agnieszka Pieńkowska-Szekiel- sędzia Sądu Rejonowego w Myszkowie. Została ona poddana dwukrotnemu badaniu stanu trzeźwości przy użyciu analizatora wydechu Alko-Sensor IV CM”- czytamy w uzasadnieniu decyzji z 5 maja 2021 o umorzeniu śledztwa. Prokurator Ewa Kuźnicka z Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie przekazano sprawę, uznała, że czyn sędzi „nie zawiera znamion czynu zabronionego”. I nakazała zwrócenie sędzi Pieńkowskiej-Szekiel dwóch dowodów rzeczowych: prawie pustych butelek po winie o pojemności 250 i 187 ml, zawierających „śladowe ilości cieczy” -jak czytamy w decyzji PO Zamość.

Szczegółowo o decyzji prokuratury, która uznała, że czyn sędzi nie jest przestępstwem, ani wykroczeniem piszemy obszernie w dzisiejszym wydaniu Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego z 10 września 2021. To wydanie GM i KZ dostępne też w wersji elektronicznej na eprasa.pl

Jarosław Mazanek

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 08.11.2021, 18:43
Komentarze też nie pan pisał? Ciekawe 😗Nie wiem co zrobi pomawiana przez pana osoba. Mam nadzieję, że wyciągnie konsekwencje. To jest za grube. Nic pan nie ma i pomawia uczciwego człowieka bo nie dał facetowi podejrzanemu o pedofilię dzieci.
Emil
Emil 08.11.2021, 13:35
Pan Mazanek widział pisemne zeznania świadka i je wkleja? Bo jak ich pan nie widział, a swoim zwyczajem powiela plotki albo tworzy równoległa rzeczywistość to popełnia pan kolejny występek. Słabe to.
Jarosław Mazanek
Jarosław Mazanek 08.11.2021, 13:38
W artykule nie cytuję zeznań świadków z akt sprawy. Proszę czytać dokładnie, ze zrozumieniem, jeżeli to możliwe
Czytelnik
Czytelnik 14.09.2021, 09:06
Pan redaktor teraz synem Pani Sędzi się będzie zajmował? Może dziadkiem i babcia w dalszej kolejności? Kiedyś można było coś przeczytać w Pana gazecie, teraz szkoda wydawać 3 zl.
Marian
Marian 13.09.2021, 21:36
Prokuratura umorzyła. Nie umorzyłaby jak nie byłoby podstaw. Tak to działa Panie autorze.
Jarosław Mazanek
Jarosław Mazanek 13.09.2021, 22:31
Prokuratura nie ma tu wiarygodności, od stycznia 2021 odmawia nam odpowiedzi na pytania, a postanowienie o umorzeniu śledztwa jest pełne sprzeczności. Chcąc uzyskać odpowiedzi na wiele pytań, np. dlaczego prokuratura uparła się, iż sędzia wypiła tylko 1 butelkę wina, a w samochodzie puste były dwie, czy monitoring Sądu pokazuje, że sędzia idzie do Żabki po 3 butelki, choć w samochodzie ma już pięć (w sumie 8 butelek zabezpieczono). Pytaliśmy prokuraturę o to, czy skoro nie uważają, że doszło do przestępstwa (alkohol od 0,5 promila) to czy kontynuują sprawę o wykroczenie (od 0,2 promila- a u sędzi 0,26), co z czytaniem sms-ów w trakcie jazdy itd, itp. Każdy kto zostałby zatrzymany przez policję w tych okolicznościach, miałby zatrzymane prawo jazdy i zarzut kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu (wykroczenie) lub nietrzeźwości (przestępstwo). Może jednak ma w tej sprawie znaczenie, że sędzia APS uchodzi za związaną z PiS-em? Wiele komentarzy na naszym FB jest w stylu: zdarzyło się jej. Pani nie pije? Sędzi nie wolno się napić? Za kierownicą nie wolno nikomu! Ciekawe, czy te same osoby broniłyby sędzi, gdyby zabiła im kogoś bliskiego, "jadąc wężykiem" - jak zeznała świadek zdarzenia.
nie lubię hipokryzji
nie lubię hipokryzji 14.09.2021, 10:46
czemu nie opublikowaliscie mojego komentarza ?
nie lubię hipokryzji
nie lubię hipokryzji 19.09.2021, 14:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

nie lubię hipokryzji
nie lubię hipokryzji 14.09.2021, 11:06

Komentarz zablokowany

Proszę wskazać miejsce cytatu. Wg. nas takiego zdania nie było

nie lubię hipokryzji
nie lubię hipokryzji 14.09.2021, 10:24

Komentarz zablokowany

Wpis zawiera informacje w sposób oczywisty nieprawdziwe, gdyż cytuje pan rzekome słowa red. Jarosława Mazanka, których nie zawarł w żadnym artykule

dobryczlowiek
dobryczlowiek 13.09.2021, 19:17
Zawsze warto takiej kobiecie pomóc, bo ma dziecko na utrzymaniu 24 godziny na dobę.
A to jest ciężar
Jarosław Mazanek, Gazeta Myszkowska
Jarosław Mazanek, Gazeta Myszkowska 13.09.2021, 22:37
Fakt, że sędzia Agnieszka Pieńkowska-Szekiel ma niepełnosprawnego syna, jest znany, zbiera publiczne środki na jego rehabilitację. Ale moim zdaniem w niczym nie usprawiedliwia to spożywaniu alkoholu w samochodzie, podejrzenia, że mogła być pijana kierując, a przypomnimy, że świadek zdarzenia mówiła o jeździe "wężykiem" Skutkiem jazdy wężykiem może być to, że ktoś inny zostanie niepełnosprawny, albo zginie. Moim zdaniem nie wolno relatywizować podejrzeń, że ktoś prowadził samochód w stanie nietrzeźwości żle pojętym współczuciem, że "ma chore dziecko, matkę lub męża". Gdyby tak było, musielibyśmy tolerować, że na drogach ze 30% kierowców ma wymówkę do jazdy na podwójnym gazie
Cicha Wielbicielka
Cicha Wielbicielka 12.09.2021, 06:07
Te wywazone artykuly przypominajki, zawsze w kazdym artykule jest zamieszczona cala historia opisywanej sprawy, to pewnie dlatego jakby nowy czytelnik chcial sie zapoznac z tematemnod poczatku. Musialam dokupic kilka monitorow do domu bo na jednym te tasiemce nie sposob wyswietlic. Zycze panu red jak najdluzszej dzialalnosci, za 20 lat te przypominajki artykuly zwieksza objetosc gazety do rozmiarow encyklopedii. Tylko co wtedy z dzialalnoscia pro eco, duzo papieru wyjdzie. Pro eco, pro bono, pan red zawsze taki pro. Ujmuje mnie to, naprawde, chyba w ramach podziekowania wysle kwiaty do redakcji, ale ja mieszkam na dalekiej wiosce moze dostarczaą zanim zwiędną. Cóż, staram sie jak moge abybpomoc w pracybpana red. Kupuje prenumerate, to taki lokalny forbs, a i po przeczytaniu mozna jeszcze jakos uzyc :-). Pozdrawiam
Fan wierny
Fan wierny 11.09.2021, 19:06
Pan redaktor sezon ogórkowy we wrześniu otworzył 🙂 Do zimy się trzeba szykować 😜
po co komu wina tyle
po co komu wina tyle 10.09.2021, 18:19
Ludzie kultularni posiłek zapijają winem i tym samym wożą je zakupione w samochodzie w odpowiednich ilościach nie bedą co chwila we biedronce albo indziej a inne osoby tylko kiełbase grylują i piwskiem zapijają a można bakłażanty grylować i winem zapić .

Pozostałe