Nie żyje twórca firm Marcar, Tandem, Marcar Trucks JAROSŁAW GRUSZKA

  • 12.04.2021, 18:30 (aktualizacja 14.04.2021, 17:56)
  • Jarosław Mazanek
Nie żyje twórca firm Marcar, Tandem, Marcar Trucks  JAROSŁAW GRUSZKA Jarosław Mazanek Jarosław Gruszka podczas otwarcia nowych salonów firmy w Sosnowcu 8-11-2019
11 kwietnia około godziny 15-tej zmarł Jarosław Gruszka, przedsiębiorca, filantrop z Myszkowa związany z branżą motoryzacyjną. Kilka dni temu poczuł się źle, trafił do szpitala. Jego zgon jest jest szokiem dla najbliższych i wszystkich, którzy go znali, szanowali i podziwiali. Odszedł od nas w wieku 61 lat. Jak informują nas najbliżsi zmarłego, ceremonia pogrzebowa, oraz Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona 24 kwietnia 2021 o godz. 13:00 (sobota) w Kościele p.w. Św. Stanisława BM w Myszkowie. Św. p. Jarosław Gruszka spocznie na cmentarzu parafialnym przy ul. Sikorskiego w Myszkowie- zawiadamiają pogrążeni w smutku i żałobie żona, matka i synowie zmarłego.

Jarosław Gruszka z lokalnej firmy MARCAR naprawiającej, później sprzedającej samochody w Myszkowie 40 lat temu, dzięki swoim talentom biznesowym zbudował sieć salonów Renault oraz Dacia pod nazwą TANDEM, kolejno w Będzinie, Częstochowie, Kielcach. Ostatnim wielkim wydarzeniem w rodzinnej -podkreślimy- firmie, w której oprócz właśnie zmarłego Jarosława Gruszki pracują synowie: Marek, Karol i Michał było otwarcie najnowszych salonów Citroen i Peugeot w Sosnowcu, przy ul. Zuzanny 36. Wspominamy dzisiaj, przy tak smutnej okazji dokładnie tę datę, dzień otwarcia salonów Tandem Plus w Sosnowcu, przypominając słowa zarządzającego tą firmą Karola Gruszki, z gali otwarcia, który na pytanie: kto tu rządzi, odpowiedział z uśmiechem: MAMA- pokazując na panią Ewę Gruszkę.

Z głębokim żalem, gdyż znaliśmy się od dziesiątek lat, informuję w tym tekście o śmierci Jarosława Gruszki, biznesmena, który miał jeszcze wiele planów, ale przede wszystkim wspaniałego, dobrego człowieka, z którym -gdy już udało nam się spotkać- długo nie mogliśmy skończyć rozmowy, nigdy nie brakowało nam tematów.

Jarosław Gruszka był człowiekiem, który cenił sobie uczciwość w interesach, honor, dane słowo było dla niego najważniejsze. Zapamiętamy go jako człowieka o niezwykłej pogodzie ducha, zawsze serdecznego, uśmiechniętego. Firmy Tandem dzięki osobowości założyciela są przykładem odpowiedzialnego społecznie biznesu, gdzie prośby o wsparcie celów społecznych zawsze miałby szansę na przychylną ocenę. Jarosław Gruszka wspierał głównie sport, najwcześniej podnoszenie ciężarów, piłkę nożną. Zawsze mogli na jego wsparcie liczyć kolarze.

Z sukcesem budował przez 40 lat firmę, która rozrastała się, aż w 2019 roku było to już 7 salonów sprzedaży samochodów osobowych marek Renault, Dacia, Citroen. Jarosław Gruszka był też twórcą firm Tandem Trucks w Mikołowie i Katowicach (serwis i sprzedaż ciężarówek Renault)  oraz sprzedającej ciężarówki MAN w Opolu firmy Marcar Trucks. Zawsze pełen pomysłów, już nie dokończy planowanej rozbudowy salonu MAN w Opolu i pewnie wielu innych.

Jarosław Gruszka cenił życie rodzinne, mimo tego, że życie zawodowe pochłaniało mu mnóstwo czasu. Kochająca żona Ewa i trzej synowie Marek, Karol i Michał zawsze byli dla niego wsparciem, ale i dumą. Od kilku lat synowie przejmowali odpowiedzialność za rodzinne firmy, których stabilny rozwój to również przyszłość zatrudnionych pracowników, odpowiedzialność za ich rodziny. Dalszy rozwój firm grupy Tandem będą już bez Jarosława Gruszki realizować synowie.

Za kilka dni pożegnamy Go razem z pogrążoną w żałobie rodziną.

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 14.04.2021, 00:49
O jej a jaka przyczyna? Czy był zaszczepiony?

Pozostałe