Pół gminy Koziegłowy bez wody!

  • 20.07.2020, 13:26 (aktualizacja 20.07.2020, 13:41)
  • Jarosław Mazanek
Pół gminy Koziegłowy bez wody!
16 miejscowości w gminie Koziegłowy -jak informuje UMiG Koziegłowy nawet do jutra wieczór może nie mieć wody w w związku z awarią ujęcia w Pińczycach.

W związku z awarią na ujęciu w Pińczycach informujemy, że około godz. 14 druhowie OSP dostarczą wodę do poszczególnych miejscowości, które są jej pozbawione. W Postępie, Miłości, Nowej Kuźnicy, Oczku, Koclinie i Osieku woda socjalno-bytowa (w beczkowozach) i woda pitna dostępna będzie przy posesji sołtysów, a w Lgocie Mokrzeszy - przy Sołeckim Centrum Kultury. W pozostałych miejscowościach pozbawionych wody: Pińczyce, Stara Huta, Lgota Górna, Lgota Nadwarcie, Pustkowie Lgockie, Zabijak, Mysłów, Koziegłówki, Gliniana Góra będzie ona do odebrania przy remizach OSP. Woda pitna będzie tam dostępna w pięciolitrowych butelkach -informuje Krzysztof Suliga z UMiG Koziegłowy.

Mieszkańcy Pińczyc  i pozostałych miejscowości pytają jak to możliwe, że awaria pozbawiła wody połowę gminy, skoro przez wiele lat władze gminy tłumaczyły im, że prowadzą inwestycje dla połączenia ujęć w jeden organizm, właśnie żeby awaria jednego ujęcia pozwalała tłoczyć wodę w innego. Jak widać po obecnej awarii, zupełnie to nie zadziałało. 
 

Jarosław Mazanek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zz
zz 20.07.2020, 19:19
żenada, burmistrz do dymisji

Pozostałe