APLIKACJA WSKAŻE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA NA DROGACH

  • 20.07.2020, 14:20
APLIKACJA WSKAŻE NIEBEZPIECZNE MIEJSCA NA DROGACH

Podziel się:

Oceń:

(woj. śląskie) Komenda Wojewódzka w Katowicach uruchomiła aplikację, która wskaże utrudnienia na drogach. Kierowcy mogą poznać nie tylko ich miejsce, ale też czas trwania utrudnień na drodze, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Aplikacja pomoże nam szybko ustalić co będzie bardziej czasochłonne – objazd, czy czekanie w korku.

Na stronie policja.orsip.pl w zakładce „CYFROWE OBSERWATORIUM BEZPIECZEŃSTWA” znaleźć możemy aplikacje, które nawiązują do codziennej pracy mundurowych. Wśród nich znajduje się aplikacja „Zdarzenia drogowe on-line”. Informacje w aplikacji będą zamieszczać funkcjonariusze z drogówki, gdy dotrą na miejsce zdarzenia.
- Śląska Policja ma nadzieję na chęć nawiązania współpracy przez operatorów systemów nawigacji drogowych, co dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia, pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
Inna aplikacja, „Historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych” umożliwi kierowcom sprawdzenie, w których miejscach dochodziło do wielu zdarzeń drogowych. To narzędzie może przydać się nie tylko kierowcom, ale też zarządcom dróg.
Aplikacje powstały w ramach projektu „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”. Jego wartość całkowita to ponad 23 miliony złotych, z czego ponad 84% (prawie 19,5 mln zł) zostało sfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 
(es) 
Foto: Śląska Policja

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe