Nowy salon PEUGEOT-CITROEN firmy Tandem

  • 20.11.2019, 08:20 (aktualizacja 09.06.2021, 13:12)
  • Jarosław Mazanek
Nowy salon PEUGEOT-CITROEN firmy Tandem

Podziel się:

Oceń:

(Sosnowiec) 8 listopada wywodząca się z Myszkowa firma Tandem, rodzinna firma założona przez Jarosława Gruszkę otworzyła kolejny, już 7 z kolei salon samochodowy. Firma, którą dobrze znamy ze sprzedaży samochodów Renault i Dacia uzupełnia swoją ofertę o inne marki francuskie go koncernu PSA. 8 listopada wieczorem uroczyście został otwarty salon Peugeot i Citroen w Sosnowcu, ul. Zuzanny 36.

Dla osób związanych z Myszkowem, które sięgną głębiej do pamięci, jeżeli nie swojej, to rodziców, dziadków, dzisiejszy Tandem może się kojarzyć jeszcze z firmą Markar przy ul. 11 Listopada. Tak zaczynał Jarosław Gruszka prawie 40 lat temu. Przez lata firma rozrosła się do rozmiaru sporego gracza na rynku samochodów osobowych i ciężarowych w woj. śląskim, opolszczyźnie i kieleckiem. Ale w Myszkowie ciągle mieszkają właściciele firmy, Ewa i Jarosław Gruszkowie. Choć Tandem to dziś salony Renault i Dacia w Będzinie, Częstochowie, Kielcach. Firma ma oddział w Opolu, znana jest też ze sprzedaży dużych ciężarówek z serii Renault Truck sprzedawanych w Mikołowie i Katowicach. Oczywiście ciężarówki mają tam też zapewniony serwis.


 

Od 8.11. 2019 Tandem będzie też kojarzony z marką Citroen i Peugeot dzięki nowemu salonowi w Sosnowcu. Sprzedażą tych marek zajmie się nowa spółka Tandem Plus, którą zarządza syn założycieli, Karol Gruszka. Prezes spółki Tandem Plus zdradza specjalnie dla nas plany sprzedaży Citroenów i Peugeotów. Dwa dni po imprezie zadaliśmy pytanie, czy udało się już sprzedać pierwsze samochody. Odpowiedź mocno nas zaskoczyła: -Uroczyste otwarcie, na które przybyło grono gości oficjalnych i około 250 naszych klientów i kontrahentów odbyło się 8. listopada, ale sam salon zaczął pracę jeszcze we wrześniu. Zakładaliśmy, że sukcesem będzie, jeśli do końca roku sprzedamy 150 samochodów obu marek. Do dzisiaj (wtorek 12.11- a było kilka dni wolnych, świątecznych) sprzedaliśmy 92 samochody. Docelowa sprzedaż w tym salonie, jak zakładamy wyniesie rocznie około 800 samochodów. Pracę znajdzie 35 osób, oczywiście część już pracuje. Nasz salon Peugeot- Citroen to budynek o powierzchni użytkowej 2850 mkw. na działce o powierzchni 15000 mkw. Składa się z dwóch odrębnych salonów sprzedaży oraz wspólnego, 10- stanowiskowego serwisu naprawczego.


 

Uroczyste otwarcie salonu Peugeot- Citroen firmy Tandem Plus odbyło się z udziałem przedstawicieli central na Polskę wszystkich marek. Był Wojciech Mieczkowski – Dyrektor Generalny Grupy PSA Polska, Paweł Gawryluk – Dyrektor Peugeot Polska, Sebastian Domeracki –Dyrektor Citroen Polska, Wojciech Wardzyński – Dyrektor Rozwoju Sieci Grupy PSA Polska, Tomasz Chodkiewicz – Dyrektor Sprzedaży Flotowej Grupy PSA Polska, Marcin Kruczkowski – Prezes PSA Finance Polska.


 

Część artystyczną uroczystości zapewniła gwiazda wieczoru, piosenkarka Kasia Cerekwicka z zespołem. Artystka, chcąc przypomnieć początki swojej, 20-letniej kariery scenicznej przypomniała swój debiut w „Szansie na sukces”, kiedy Wojciech Mann przedstawił ją: Katarzyna z Koszalina. Oprócz Kasi Cerekwickiej goście mogli podziwiać występ duetu Joanna Gemlik i Anna Filipowska, które są aktualnymi mistrzyniami w akrobatyce powietrznej. Wystąpili też soliści Teatru Rozrywki w Chorzowie, w tańcu nowoczesnym.


 

Podczas takiej imprezy trudno nie zauważyć, że to nie piekarnia czy salon sukien ślubnych. Że tu się sprzedaje samochody! Choć otwarcie salonu to przede wszystkim wydarzenie biznesowe i towarzyskie, znalazł się punkt prezentacji nowości, po jednej z obu marek. Citroena reprezentował flagowy SUV firmy. Jak powiedział dyrektor Citroen Polska Sebastian Domeracki to samochód przede wszystkim komfortowy. Większą uwagę naszym zdaniem skupił Peugeot 208, który ma tę przewagę, że jeszcze mało kto go widział. A trzeba przyznać, że nowy mały Peugeot udał się francuzom wyjątkowo. Nie mieliśmy okazji jeszcze nim jeździć (Tandem Plus na pewno nam to umożliwi), ale stylistyka, pewna zadziorność 208 w pokazanej wersji Stline może się podobać. Nam się spodobał.


 

Na koniec przeskoczymy jeszcze do oficjalnej części gali otwarcia. Prowadząca galę poprosiła na scenę założyciela i ciągle władającego w firmie Jarosława Gruszkę. Mam przyjemność obserwować jako gość kolejne otwarcia, i muszę przyznać, że w Sosnowcu było najwięcej luzu, subtelnego żartu, dowcipu. Po chwili dołączył Karol Gruszka, syn który firmę Tandem Plus prowadzi już samodzielnie. Ale na pytanie zadane przez prowadzącą galę, „kto tu rządzi? młody prezes spółki odpowiedział natychmiast: mama. Mowa o Ewie Gruszce, która co prawda publicznie głosu nie zabrała podczas uroczystości, ale zdecydowanie: TO BYŁ JEJ DZIEŃ. Dzień dumnej mamy, żony, przedsiębiorczyni.


 

Jarosław Mazanek

Jarosław Mazanek

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu gazetamyszkowska.pl. MyszPress s.c. z siedzibą w Myszkowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe