Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 13:27
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

SENIORKA Z ŻAREK STRACIŁA SWOJE OSZCZĘDNOŚCI
SENIORKA Z ŻAREK STRACIŁA SWOJE OSZCZĘDNOŚCI
(Żarki) Przed tygodniem starsza kobieta z Żarek przekazała pieniądze oszustowi, który podawał się za policjanta. Kobieta była przekonana, że pomoże swojej córce, która dzięki tym środkom finansowym miała się uchronić przed odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku drogowego. Policjanci przypominają, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o pieniądze, numery PIN lub hasła do kont bankowych! 08.11.2019 08:20
Reklama
Reklama
OSZUŚCI PODSZYWAJĄ SIĘ POD POPULARNĄ FIRMĘ KURIERSKĄ
OSZUŚCI PODSZYWAJĄ SIĘ POD POPULARNĄ FIRMĘ KURIERSKĄ
(Poraj) Urząd Gminy w Poraju przestrzega mieszkańców przed fałszywymi wiadomościami SMS. Oszuści podszywają się pod firmę InPost. W wiadomości mieszkańcy są informowani o śledzeniu paczki dzięki aplikacji mobilnej. SMS zawiera link, przez który można pobrać aplikację. Odnośnik prowadzi do zainfekowanej domeny. Jeśli klikniemy w fałszywy link, zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie Cerberus. - Za pomocą zainfekowanego programu przestępcy wykradają dane i pieniądze! – ostrzegają urzędnicy. 07.11.2019 08:20
Reklama
Reklama
DINO INWESTUJE W MYSZKOWIE
DINO INWESTUJE W MYSZKOWIE
Na ulicy Jana Pawła II przy kościele Św. Ap. Piotra i Pawła od kilku tygodni szybko posuwają się prace budowlane. W ciągu 3 miesięcy ma być gotowy sklep sieci DINO. Zakończenie robót planowane jest na początek stycznia, choć patrząc na tempo prac, widać, że inwestorom śpieszy się zdążyć na sezon przedświątecznych zakupów. 06.11.2019 12:20
Reklama
PAMIĘCI POMORDOWANYM MIESZKAŃCOM BRZEZIN
PAMIĘCI POMORDOWANYM MIESZKAŃCOM BRZEZIN
(Brzeziny, gm. Niegowa) Przez lata tylko stary drewniany krzyż we wsi upamiętniał zamordowanych przez Niemców 6 mieszkańców Brzezin w kwietniu 1944 roku. W sobotę 26 X wielu mieszkańców Brzezin, ale i Postaszowic, zebrało się przy odnowionym krzyżu (droga z Postaszowic, skręt na Brzeziny) gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową upamiętniającą zamordowanych. Jest też duża tablica opisująca co wydarzyło się w Brzezinach 15 kwietnia 1944. 05.11.2019 08:20
Reklama
Reklama
KAPSUŁA CZASU POD PAMIĄTKOWĄ PŁYTĄ
KAPSUŁA CZASU POD PAMIĄTKOWĄ PŁYTĄ
(Włodowice) W piątek, 18 października, około godziny dwunastej odbyło się wmurowanie kapsuły czasu zawierającej list do przyszłych pokoleń mieszkańców Włodowic, podpisany przez wójta gminy Adama Szmukiera, radnych, mieszkańców, obecną na miejscu młodzież szkolną. List zapakowany w tubę wraz ze współczesnymi przedmiotami codziennego użytku spoczął pod granitową płytą z herbem gminy. Zdarzenie to wiązało się z modernizacją Rynku, z racji tego, że prace remontowe powoli się kończą. Udział w tym wydarzeniu wzięli nie tylko mieszkańcy gminy, wójt, radni okolicznych miejscowości, ale też starosta zawierciański Gabriel Dors. 04.11.2019 08:20
SPŁONĘŁA PIEKARNIA BREL
SPŁONĘŁA PIEKARNIA BREL
(Poraj) W nocy z piątku na sobotę 18/19.10 całkowicie spłonęła hala produkcyjna Piekarni BREL. Firma rozbudowująca się przez kolejne lata w jedną noc straciła 100% mocy produkcyjnej wypieku chleba i bułek, które prawie w 100% były sprzedawane w marketach Biedronka w kilku województwach. Właściciel firmy Brel Grzegorz Froś straty materialne szacuje na 15-20 mln zł. W dniu pożaru właściciel firmy był na wyprawie w Maroku, którą musiał przerwać natychmiast, wracając do Polski. 02.11.2019 08:20    1
Reklama
O KARDIOLOGII NA SESJI POWIATOWEJ
O KARDIOLOGII NA SESJI POWIATOWEJ
(Myszków) Kolejna sesja Rady Powiatu, która odbyła się we wtorek, 22 października, zdominowana została przez myszkowski szpital. Jednym z głównie poruszanych przez radnych zagadnień była kwestia oddziału kardiologii. Można powiedzieć, że długa była droga do uzyskania pełnej sprawności na oddziale kardiologii w SP ZOZ-ie. Przypomnijmy, że „przedpremierowe” otwarcie oddziału miało miejsce w środę, 22 maja br., co zupełnie przypadkowo zbiegło się z wyborami do Europarlamentu. Wybory się zakończyły, a oddział działał raczej na pół gwizdka. Jak podkreślają władze szpitala, pełną sprawnością sam oddział może pochwalić się dopiero teraz, bo od 21 października. - W ramach zakresów wykonujemy wszystko, co można robić w ramach kardiologii wraz z rozrusznikami. (…) Wszystkie decyzje sanepidu są pozytywne, więc od wczoraj oddział działa pełną parą, zabezpiecza w 100% pacjentów w każdej sytuacji kardiologicznej, która zaistnieje wraz z tymi najgroźniejszymi, czyli zawałami serca – komentował doradca z SP ZOZ-u, Dariusz Jorg. 01.11.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KŁOPOTLIWY REMONT DACHU W SZPITALU
KŁOPOTLIWY REMONT DACHU W SZPITALU
(Myszków) Kolejnym tematem, który tak mocno emocjonował radnych podczas sesji Rady Powiatu 22 października, był remont dachu na stacji TRAFFO ST-2 w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Gorąca dyskusja rozpoczęła się już dzień wcześniej, w trakcie posiedzenia Rady Społecznej przy SP ZOZ w Myszkowie. Najniższa oferta złożona przez potencjalnego wykonawcę na remont dachu wynosiła 35 tys. zł, kolejne były prawie dwukrotnie wyższe. - Mieliśmy nieco różne zdanie w stosunku do dyrekcji SP ZOZ-u, co do tego czy można tą ofertę odrzucić. Zdaniem dyrekcji można było tą ofertę odrzucić, jako rażąco niską – tłumaczył Janusz Romaniuk, Przewodniczący Rady Społecznej. Powodem wątpliwości, poza niezłożeniem przez oferenta jednego z wymaganych załączników, był fakt, że kosztorys inwestorski z marca br. opiewał na kwotę zbliżoną do tej zaoferowanej przez najtańszego wykonawcę. Koniecznym okazało się zatem zweryfikowanie wysokości aktualnych cen, w związku z czym szpital zlecił aktualizację kosztorysu inwestorskiego. Czas mija, a warto dodać, że stacja traffo w chwili obecnej zabezpieczona jest jedynie plandeką, co jest ochroną raczej średnią. 31.10.2019 08:20
ANGIOGRAF NA KARDIOLOGII JUŻ DZIAŁA
ANGIOGRAF NA KARDIOLOGII JUŻ DZIAŁA
(Myszków) 21 października wojewódzki Sanepid wykonał odbiór nowo zamontowanego angiografu, o który w ostatnich tygodniach było tyle szumu, w kontekście oddziału kardiologii i kardiologii inwazyjnej działających w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie. Przypomnijmy, że choć oddział kardiologii inwazyjnej (z pracownią hemodynamiki) w teorii działał od czerwca, to faktycznie przez wiele tygodni, nawet miesięcy pacjentów z zawałami odsyłano do innych szpitali. Od 1 X zmieniła się firma wykonująca dla szpitala usługi na oddziałach kardiologicznych. Konkurs przegrała firma PAKS, w jej miejsce weszła firma Carint z Krakowa. A wraz z nią… policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP Katowice. To efekt zawiadomienia do prokuratury, jakie złożyła firma PAKS, podejrzewając nieprawidłowości przy konkursie. Sytuacja na oddziałach kardiologicznych dla pacjentów ciągle się poprawia. Firma Carint sprawnie przejęła oddział, choć dostanie się do niektórych pomieszczeń wymagało rozwiercania zamków w drzwiach, już w pierwszych dniach października u pacjentki przywiezionej w stanie nagłym został wszczepiony rozrusznik serca (pisaliśmy o tym w GM nr 41). Teraz, po zakończeniu montażu nowego, stacjonarnego angiografu oddział hemodynamiki odzyskał pełną zdolność do zabiegów na naczyniach wieńcowych. 30.10.2019 08:20
Reklama
BYŁ DOZÓR, TERAZ BĘDZIE ARESZT
BYŁ DOZÓR, TERAZ BĘDZIE ARESZT
(Myszków, Ostrów) Myszkowski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora, tymczasowo aresztował 59-letniego rabusia z Ostrowa. Mężczyzna, mimo dozoru policyjnego za liczne kradzieże z włamaniem których dokonał w przeszłości, dalej kontynuował swój złodziejski proceder, ciągle okradając mieszkańców gminy Żarki. Teraz, po kolejnym nieudanym „wyskoku”, 59-latek najbliższe miesiące spędzi w policyjnym areszcie. 29.10.2019 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama