Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 19:21
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

MOŻNA JUŻ WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI

Po ok. półtoramiesięcznej przerwie ponownie otwierane są biblioteki publiczne. To na pewno dobra wiadomość dla czytelników. Powinni oni jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Póki co biblioteki umożliwiają tylko wypożyczanie oraz zwrot książek (bez swobodnego dostępu do księgozbioru). Przed przyjściem, najlepiej umówić się telefonicznie. Książki, które będą zwracane przez czytelników, trafią na kwarantannę.
Podziel się
Oceń

Od 5 maja działa Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju wraz z filiami. Godziny otwarcia zostały zmienione. W Poraju biblioteka czynna jest codziennie od 8.00 do 16.00, w Żarkach Letnisku otwarta jest w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 10.00 do 15.00, w Jastrzębiu – w poniedziałki od 13.00 do 18.00, we wtorki od 11.00 do 16.00, w czwartki od 11.00 do 16.00 i w piątki od 13.00 do 18.00, natomiast w Kuźnicy Starej w środy od 11.00 do 16.00. Nowe godziny otwarcia będą obowiązywać do odwołania.
Czytelnicy odwiedzający bibliotekę muszą dezynfekować ręce i zakrywać usta i nos. Nie będzie wolnego dostępu do księgozbioru, czytelni itp. To nie jedyne zasady, jakie obowiązują w bibliotekach. - W Bibliotece każdą osobę będzie obsługiwać dwóch pracowników z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden bibliotekarz przyjmie książkę od czytelnika, drugi zaś wypożyczy książkę czytelnikowi. Po każdym kontakcie z książką będą dezynfekowane rękawice. Pracownicy wykonują swoją pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe, maski lub przyłbice – informuje Urząd Gminy w Poraju.

Czytelnicy będą musieli wchodzić pojedynczo, pamiętając o zachowaniu bezpiecznych odległości. Oddane książki będą trafiały na 10 dni do kwarantanny. Wizyty w bibliotece najlepiej jest umawiać telefonicznie, aby uniknąć tworzenia się kolejek.
Od 4 maja działa również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie. W godzinach od 11.00 do 18.00 pracują wypożyczalnie dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Filie na Mijaczowie i Będuszu pracują w niezmienionych godzinach. Podobnie jest w przypadku filii w Nowej Wsi, która działa od 7 maja. Nieczynna pozostaje filia na Mrzygłodzie.
Tak jak w Poraju, w myszkowskiej bibliotece również obowiązują te same zasady bezpieczeństwa. To m.in. brak dostępu dla czytelników do czytelni i księgozbioru, w głównej bibliotece czytelnicy będą obsługiwani przez dwóch pracowników (jeden przyjmuje zwracaną przez czytelnika książkę, drugi podaje czytelnikowi wypożyczaną książkę), dezynfekcja rękawic po każdym kontakcie z książką. W myszkowskiej bibliotece kwarantanna, na którą trafiać będą książki, będzie znacznie krótsza niż w Poraju.
- W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie. W każdej placówce wyznaczono, zabezpieczono i odpowiednio oznaczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 3 dni. Pomieszczenia i książki będą ozonowane – informuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie.
W Żarkach Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna również wznowiła działalność. Otwarta została 4 maja. Czynna jest od 11.15 do 18.00 z półgodzinną przerwą od 14.00 do 14.30. Tutaj– tak jak wszędzie– Czytelnicy muszą pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.  (es)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! J Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama