Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 09:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

STATUETKI „PROMOTOR MYSZKOWA” ROZDANE PO RAZ PIĘTNASTY
STATUETKI „PROMOTOR MYSZKOWA” ROZDANE PO RAZ PIĘTNASTY
(Myszków) Na początku lutego odbyła się Gala Promotor Myszkowa. Już po raz piętnasty miasto uhonorowało mieszkańców, organizacje i przedsiębiorstwa, które promują Myszków. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Myszkovia Band i Piotr Tłustochowicz. 18.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
JAK PISOWSKA TELEWIZJA ZROBIŁA Z ŻAREK LETNISKA ZAPADŁĄ DZIURĘ
JAK PISOWSKA TELEWIZJA ZROBIŁA Z ŻAREK LETNISKA ZAPADŁĄ DZIURĘ
(Żarki Letnisko) Rządowa telewizja, niesłusznie nazywana „publiczną” opublikowała reportaż z Żarek Letniska, które rzekomo chcą się odłączyć od gminy Poraj. W reportażu jeden starszy mieszkaniec Ż-L z rowerem narzeka, że „sklepy gorzej niż za komuny wyglądają”. W tle wypowiedź reporterki TVP, stwierdzenie, że „miejscowość, która kiedyś tętniła życiem, powoli umiera”. O tym, że sołectwo Żarki Letnisko „już dawno powinno tak postąpić” czyli odłączyć się od gminy Poraj wypowiada się do kamery TVP radna powiatowa z PiS Zdzisława Polak, obok stoi druga radna, tyle że gminna Jolanta Chmura. Obie przestawiają swoją miejscowość jako zaniedbaną, w której nic się nie dzieje, więc „trzeba się odłączyć”. Jedyna wątpliwość pań radnych to jak się odłączyć, to gdzie przyłączyć? Do Myszkowa, Żarek czy Koziegłów? Radna Zdzisława Polak proponuje Koziegłowy, ponieważ z Koziegłowami wspólnie mamy oczyszczalnię ścieków. To oczyszczalnia wybudowana na terenie Ż-Letniska jeszcze w poprzedniej kadencji z finansowym udziałem gminy Koziegłowy. To prawda. Prawdą jest też to, że burmistrz Koziegłów nie potrafił na czas wybudować swojego kolektora do oczyszczalni, dopiero od niedawna od strony Lgoty Górnej coś z gminy Koziegłowy płynie. Choć niewiele, bo w Koziegłowach przez… 17 lat burmistrz Jacek Ślęczka nie popisał się jeśli chodzi o budowę kanalizacji. Jedyna skanalizowana wieś w gminie Koziegłowy to Postęp, gdzie ścieki płyną do oczyszczalni w firmie Jurajska. Ani jednego metra kanalizacji Ślęczka nie wybudował przez 17 lat w Koziegłowach, Koziegłówkach, Gęzynie, Gniazdowie… Prościej byłoby napisać, że nigdzie poza Postępem. Ale radna Polak woli Koziegłowy od Poraja. 17.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CYNKOWIE
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W CYNKOWIE
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów, łez i radości. Właśnie z tej okazji 31 stycznia w remizie OSP w Cynkowie dla Seniorów odbyła się wspaniała uroczystość. 17.02.2020 08:20
Reklama
Z ODPADÓW POWSTANIE NOWY SUROWIEC
Z ODPADÓW POWSTANIE NOWY SUROWIEC
(Myszków) Firma Reko należąca do Jakuba Ciupińskiego od kilku lat zajmuje się odbieraniem i transportem odpadów, głównie przemysłowych, ale wchodzi też na rynek odbioru odpadów komunalnych, jakie wytwarza każdy z nas. Nie ma konsumenta, który nie zauważyłby znaczącego wzrostu opłat za odbiór odpadów, za śmieci płacimy średnio 100% więcej niż rok temu. Są gminy, w których nowe opłaty udało się ustalić na względnie niskim poziomie, jak Poraj- nieco ponad 13 zł, ale nie brakuje takich gdzie opłata za śmieci oscyluje w granicach 25 zł-jak Szczekociny, Zawiercie czy wkrótce Myszków. Osobny temat to odpady przemysłowe, którymi głównie zajmuje się firma REKO. Ogromna ich część, to różnego rodzaju opakowania z tworzyw sztucznych. Reko, które dotychczas zajmowało się wyłącznie zbieraniem, sortowaniem i pakowaniem różnych rodzajów odpadów do dalszego przetwarzania, przygotowuje się do budowy instalacji, w której tworzywa sztuczne dostaną „nowe życie”. Z odpadów powstanie granulat, dokładniej regranulat -nazwa wskazuje, że jest to produkt z odzysku- który może być wykorzystany jako surowiec do produkcji nowych opakowań. 16.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
KILKUMIESIĘCZNY REMONT TRZECH ODDZIAŁÓW W ZAWIERCIU
KILKUMIESIĘCZNY REMONT TRZECH ODDZIAŁÓW W ZAWIERCIU
(Zawiercie) Prawdopodobnie w kwietniu rozpocznie się remont całego segmentu budynku Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Nie wiadomo kiedy prace zostaną zakończone, jednak nie później niż w grudniu bieżącego roku. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego radni chcieli się dowiedzieć, gdzie mają rodzić pacjentki z powiatu zawierciańskiego i co stanie się z pracownikami oddziału ginekologiczno-położniczego na czas remontu. Na początku lutego Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że lekarze z Zawiercia przejdą do myszkowskiego szpitala. Czy rodzenie w Myszkowie w asyście lekarzy z Zawiercia rzeczywiście jest możliwe i czy tutejsza placówka będzie w stanie zmieścić pacjentki z sąsiedniego powiatu? Część zawierciańskich radnych powiatowych ma co do tego wątpliwości. 15.02.2020 08:20
KOLEJNE UTRUDNIENIA NA DRODZE DO ZAWIERCIA
KOLEJNE UTRUDNIENIA NA DRODZE DO ZAWIERCIA
(Zawiercie) Od poniedziałku zamknięty będzie kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 791. Jesienią rozpoczęto prace na 2,5-kilometrowym odcinku ul. Zawierckiej pomiędzy Mrzygłodem a rondem przy Villa Verde. Teraz roboty drogowe „przeniosą” się za rondo. Zamknięty ma być nieco ponad 2-kilometrowy odcinek wojewódzkiej. Kierowcy nie przejadą w stronę Zawiercia ul. Mrzygłodzką. Utrudnienia na drodze potrwać mają do końca wakacji. 15.02.2020 08:20
Reklama
KIEROWCA TRAFIŁ DO SZPITALA
KIEROWCA TRAFIŁ DO SZPITALA
(Koziegłowy) W ubiegły wtorek na ul. Warszawskiej w Koziegłowach mężczyzna kierujący Peugeotem na skrzyżowaniu zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie zjechał do rowu. Auto dachowało, a 45-letni kierowca trafił do szpitala. 14.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOLEJNE LATO BEZ BASENU
KOLEJNE LATO BEZ BASENU
(Żarki) W lutym 2020 r. rozpoczną się prace przy rewitalizacji niecki basenowej w Żarkach oraz terenu przyległego. Zadanie ma być wykonane do końca listopada 2020 r. Jest to jedno z tegorocznych zadań inwestycyjnych realizowanych ze wsparciem środków unijnych do wysokości 95 proc. kosztów kwalifikowanych. 13.02.2020 08:20
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE PORAJSKICH DRUHÓW
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE PORAJSKICH DRUHÓW
(Poraj) Sobotnie zebranie sprawozdawcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Poraju rozpoczęło serię zebrań jednostek OSP w gminie. Podczas zebrania dokonano sprawozdania z ubiegłorocznej działalności OSP Poraj. Spotkanie było również okazją do przyjęcia w szeregi tutejszej straży nowych druhów, wśród których znalazła się wójt Katarzyna Kaźmierczak. 12.02.2020 08:20
Reklama
NOWY WÓZ DLA DRUHÓW Z MRZYGŁÓDKI
NOWY WÓZ DLA DRUHÓW Z MRZYGŁÓDKI
(Mrzygłód) W ubiegłą niedzielę do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrzygłódce trafił nowy samochód. Opel wart blisko 210 tysięcy złotych zakupiony został ze środków gminy Myszków, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz ze środków Państwowej Straży Pożarnej. 11.02.2020 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama