Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 2 sierpnia 2025 21:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

RAFAŁ TRZASKOWSKI WYGRYWA TYLKO W PORAJU

(powiat myszkowski) Wczoraj odbyła się II tura wyborów prezydenckich, w których zmierzyli się urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Choć na ostateczne wyniki krajowe musimy jeszcze trochę poczekać, znane są już wyniki głosowania mieszkańców naszego powiatu. W sumie ponad 57% głosów oddano na Andrzeja Dudę, który wygrał w prawie wszystkich gminach. Wyjątek stanowi Poraj, gdzie Rafał Trzaskowski zdobył ponad 53% głosów.
RAFAŁ TRZASKOWSKI WYGRYWA TYLKO W PORAJU
Źródło: Facebook
Podziel się
Oceń

W niedzielę, 12 lipca frekwencja wyborcza w powiecie myszkowskim wyniosła 66,99% (o 3,78 punktów procentowych więcej niż w I turze). W Koziegłowach i Myszkowie frekwencja wyniosła ponad 65%, w Żarkach 67%, a w Poraju 68%. Najchętniej w wyborach uczestniczyli mieszkańcy gminy Niegowa – tutaj frekwencja wyniosła 73,5%. W każdej gminie frekwencja w II turze była wyższa, niż przed dwoma tygodniami. Największy wzrost odnotowano w Poraju (o 4,03 p.p.) i w Niegowie (o 6,72 p.p.).

W całym powiecie myszkowskim na Andrzeja Dudę zagłosowało ponad 21,5 tysiąca mieszkańców, co przełożyło się na wynik na poziomie 57,17%. Z kolei Rafał Trzaskowski zdobył ponad 16,1 tysiąca głosów, czyli 42,83%. W porównaniu do I tury obaj kandydaci zdobyli więcej głosów – A. Dudę poparło ponad 3,8 tys. osób więcej, a R. Trzaskowskiego nieco ponad 7 tys. We wszystkich pięciu gminach powiatu myszkowskiego było podobnie – na obu kandydatów w drugiej turze oddano więcej głosów, niż w pierwszej.

Przed dwoma tygodniami we wszystkich gminach wygrywał Andrzej Duda, jednak w II turze wynik ten nieco się zmienił. Poraj to jedyna gmina naszego powiatu, której mieszkańcy w II turze wyborów prezydenckich oddali więcej głosów na kandydata Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski uzyskał w Poraju 53,27% głosów, a Andrzej Duda 46,73%. Zarówno w I, jak i w II turze różnica pomiędzy nimi wyniosła ponad 6,5 punktów procentowych, z tą różnicą, że dwa tygodnie temu na korzyść Andrzeja Dudy, a wczoraj na korzyść Rafała Trzaskowskiego.

Najmniejsza różnica pomiędzy kandydatami (wynosząca 5,6 – 6,5 punktów procentowych) była w Myszkowie i Poraju. W Koziegłowach i Żarkach podział głosów nie był już tak wyrównany. Różnica pomiędzy wynikami A. Dudy i R. Trzaskowskiego to ok. 23-24 punktów procentowych. Największa „przepaść” pomiędzy kandydatami widoczna jest w Niegowie – tutaj wynik Andrzeja Dudy jest wyższy od wyniku Rafała Trzaskowskiego o 57,58 p.p. (78,79% głosów dla A. Dudy, 21,21% dla R. Trzaskowskiego).

Więcej szczegółów dotyczących wyników II tury wyborów prezydenckich w powiecie myszkowskim znajdziecie Państwo w piątkowym numerze Gazety Myszkowskiej.


Napisz komentarz

Komentarze

Tymek 23.07.2020 14:48
Poraj miasto przyszłości.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: EmerytTreść komentarza: Boże dałeś nam dzieciństwo, które zabrałeś. Boże dałeś nam młodość i również zabrałeś. Dałeś PiS tylko się przypominamy…Data dodania komentarza: 31.07.2025, 08:35Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u Ziobry B Autor komentarza: xppTreść komentarza: Pier...... złodzieje myszkowscy w tej policjiData dodania komentarza: 31.07.2025, 02:16Źródło komentarza: CO MA WSPÓLNEGO USIŁOWANIE ZABÓJSTWA NA SAMOS I „ARESZTOWANIE” ŁODZI W MYSZKOWIE?Autor komentarza: ZbyszekTreść komentarza: Dlaczego nie jestem zaskoczony ?!😂 Cały PiS !Data dodania komentarza: 30.07.2025, 12:19Źródło komentarza: Jak Michał Woś szczuje i manipuluje. To były Wiceminister Sprawiedliwości u ZiobryAutor komentarza: TomiTreść komentarza: Gdyby się dało to na pewno włodarze by zatrudnili czarodziejkę aby w moment wyczarowała przebudowę. Ale się nie da. Trudno. Są utrudnienia potem będzie ładnie. W domu jeżeli są remonty też źle się mieszka.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 11:36Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: ZawiszaTreść komentarza: To sabotaż terrorystyczny, wiecznie rozkopany Myszków, przejechać się nie da, utrudnia to strasznie życie, Idiotyczna przebudowa! Idioci z władz miasta, dlaczego zlikwidowaliście dworzec autobusowy?Data dodania komentarza: 22.07.2025, 06:25Źródło komentarza: Myszków się zmienia– trwa wieloetapowa rewitalizacja centrum miastaAutor komentarza: MiTreść komentarza: W powiecie takich niepelnosprytnych rodziców nie brakuje. A to sobie tatusiowie wożą dzieci na motocyklach bez żadnych zabezpieczeń, a to kulig za samochodem. A potem pogrzeb dziecka albo kalectwo na całe życie.Data dodania komentarza: 20.07.2025, 09:11Źródło komentarza: MYSZKÓW. TRAGICZNY WYPADEK JADĄCYCH QUADEM. TRZY OSOBY, W TYM DZIECKO, CIĘŻKO RANNE. ZDJĘCIE
Reklama
Reklama
Reklama