Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 16:24
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

WYJĄTKOWE URODZINY PANI ANTONINY Z MARKOWIC
WYJĄTKOWE URODZINY PANI ANTONINY Z MARKOWIC
(Markowice, gm. Koziegłowy) W połowie lutego mieszkanka Markowic obchodziła setne urodziny. Jak przekazuje Urząd Gminy i Miasta w Koziegłowach to drugi taki jubileusz w ostatnim czasie – pod koniec grudnia sto lat skończyła mieszkanka Mysłowa. Z okazji urodzin Panią Antoninę Gruszkę odwiedził Burmistrz Koziegłów oraz Dyrektor GMOPS-u. 24.02.2021 17:50
Reklama
Reklama
CIĘŻKA PRACA RECEPTĄ NA DŁUGOWIECZNOŚĆ
CIĘŻKA PRACA RECEPTĄ NA DŁUGOWIECZNOŚĆ
(Żarki) Pani Helena Męcik z Jaworznika świętowała w lutym miesiącu setne urodziny. Samorządowcy złożyli Jubilatce życzenia i przekazali list gratulacyjny. 24.02.2021 17:25
Reklama
Reklama
NIE CZY, TYLKO KTO i kiedy WYBUDUJE KOPALNIĘ RUD CYNKU I OŁOWIU!
NIE CZY, TYLKO KTO i kiedy WYBUDUJE KOPALNIĘ RUD CYNKU I OŁOWIU!
(Zawiercie, Olkusz) Mieszkańcy Zawiercia, Łaz, Poręby, którzy śledzą informacje oraz spory na temat przyszłości gospodarczej regionu, spierają się czy są za lub przeciwko budowie kopalni rud cynku i ołowiu w Łazach (nigdy nie miała być w Zawierciu) powinni zastanowić się nad inaczej postawionym pytaniem: nie czy powstanie taka kopalnia, tylko kiedy i kto ją wybuduje. Mariusz Golenia Prezes Stowarzyszenia „Nie dla kopalni cynku i ołowiu” utworzonego przez osoby powiązane z zawierciańską hutą, sam jest w niej kierownikiem, przysłał naszej redakcji link do tekstu Dziennika Zachodniego z 2 marca „ZGH Bolesław po zamknięciu kopalni Pomorzany w Olkuszu”. Nieraz w Kurierze Zawierciańskim posługujemy się przykładem rejonu Olkusza, gdzie od 1953 roku wydobywa się rudę cynku i ołowiu. Pisaliśmy też, że te złoża się kończą, kopalnia Pomorzany kończy żywot jako zakład wydobywczy. Wydobycie podziemne Pomorzany zakończyły z końcem 2020. Do dalszej produkcji hutniczej rudy pozyskują dzięki odzyskowi resztek rudy ze stawów poflotacyjnych zlokalizowanych relatywnie najbliżej nas, bo w gminie Klucze. Ale przytaczane przez olkusz.naszemiasto.pl (portal DZ) stanowisko zarządu ZGH odkrywa tęsknotę za budową kopalni w rejonie Zawiercia. 24.02.2021 12:19    1
Reklama
NIE MA UGODY. BĘDZIE PROCES ZA ZAGŁODZENIE PSÓW
NIE MA UGODY. BĘDZIE PROCES ZA ZAGŁODZENIE PSÓW
(Myszków) Małgorzata Z. jest podejrzana o znęcanie się nad psami. W hodowli, którą prowadziła na Będuszu, niemal do stanu śmierci głodowej doprowadziła 3 Dogi Kanaryjskie i Bulterierkę. W poniedziałek 25 stycznia przed Sądem Rejonowym w Myszkowie odbyła się rozprawa w jej procesie, podczas której sąd miał rozważyć wydanie wyroku bez rozprawy. Ale do uzgodnienia wyroku, na który zgodziliby się wszyscy, nie doszło. Oskarżona nie stawiła się w sądzie. Na karę pozbawienia wolności z zawieszeniem jej wykonania nie zgadza się też oskarżyciel posiłkowy, Fundacja „Do serca przytul psa”. 22.02.2021 16:47    1    2
Reklama
Reklama
POSIEDZI CZTERY, NIE DWA LATA. ZA ZABICIE PSA
POSIEDZI CZTERY, NIE DWA LATA. ZA ZABICIE PSA
(Zawadka gm. Irządze) Rafał B. mieszkaniec Nowego Dworu (gm. Syców na Dolnym Śląsku, pomiędzy Wrocławiem a Kluczborkiem) 1 czerwca 2019 roku w Zawadce w gminie Irządze jechał służbowym samochodem dostawczym. Pracował w firmie sprzedającej meble. Mężczyzna celowo przejechał leżącego na jezdni psa, po czym cofnął i rannego psa zmiażdżył, jeszcze komentując sytuację. Przebieg bestialskiego mordu na zwierzęciu poznaliśmy dokładnie, dzięki temu, że mężczyzna wszystko co robi nagrał telefonem komórkowym. 22.02.2021 16:30    1
Skazany Rafał B. grozi wolontariuszom
Skazany Rafał B. grozi wolontariuszom
Skazany na 4 lata i trzy miesiące więzienia Rafał B. mieszkaniec Nowego Dworu koło Oleśnicy, który wkrótce powinien zacząć odsiadywać wyrok za bestialskie zabicie psa w Zawadce gmina Irządze, kilka dni po wydaniu wyroku przed Sądem Okręgowym w Częstochowie opublikował w internecie nagranie, w którym grozi wolontariuszom Fundacji Oleśnickie Bidy (fundacja była w procesie oskarżycielem posiłkowym), mówi, że „krew się poleje” i pokazuje na nagraniu, że właśnie jedzie samochodem około 200 km/godzinę. Sprawą już zajęli się policjanci z Oleśnicy, którzy badają sprawę pod kątem kierowania gróźb karalnych jak i łamania przepisów ruchu drogowego. 22.02.2021 16:16    1    1
Reklama
PIJANY 62-LATEK WJECHAŁ W PŁOT
PIJANY 62-LATEK WJECHAŁ W PŁOT
(Poręba) Nietrzeźwy mieszkaniec Poręby jadąc osobowym Renault, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Sosnowej. Uszkodził swój samochód i płot. Próbował odjechać, ale nie udało mu się to. Okazuje się, że wiek nie gra roli, gdy kierującemu brakuje odpowiedzialności i wyobraźni. 22.02.2021 16:07
Reklama
Reklama
Reklama
GINEKOLOGIA MA POWRÓCIĆ W MARCU
GINEKOLOGIA MA POWRÓCIĆ W MARCU
(Zawiercie) Trwa remont Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Jak informuje Starostwo Powiatowe, prace mają potrwać do końca lutego, a otwarcie oddziału nastąpi na początku marca. Remont miał ruszyć w kwietniu ubiegłego roku, ale prace rozpoczęły się z kilkumiesięcznym opóźnieniem z powodu pandemii. - Po zakończeniu planowanych prac Oddział Położniczo-Ginekologiczny będzie mógł zaoferować przyszłym mamom znacznie bardziej komfortowe warunki oraz szerszy wachlarz możliwości przy wyborze formy porodu – zapewnia Starostwo Powiatowe w Zawierciu i dodaje, że nie planuje się zamknięcia oddziału. 22.02.2021 16:06
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych podzielił samorządy: ŚRODKI DLA PRZYCHYLNYCH PiS-OWI
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych podzielił samorządy: ŚRODKI DLA PRZYCHYLNYCH PiS-OWI
Na początku grudnia 2020 ogłoszona została lista wniosków, które otrzymają dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Podział środków wzbudził gorące dyskusje i sprzeciw części samorządów, które uważają, że kryteria oceny nie były jasne. Ponadto samorządowcy zwracają uwagę na to, że wiele gmin i powiatów nie otrzyma żadnych pieniędzy, podczas gdy niektóre jednostki samorządu terytorialnego dostaną relatywnie duże wsparcie. Pierwsze 6 miliardów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymały wszystkie samorządy. Druga pula środków (również 6 mld zł; na razie rozdysponowano 4,35 mld zł) trafiła już tylko do wybranych, a wnioski oceniała powołana przy premierze komisja. Wielu samorządowców jest oburzonych wynikami konkursu. Wyrażają oni swój sprzeciw i podkreślają niejasne kryteria oceny wniosków, jak również niesprawiedliwe rozdysponowanie środków finansowych z rządowego wsparcia. 22.02.2021 15:41
Reklama
POMOC DOMOWA WYCZYŚCIŁA MIESZKANIE Z PIENIĘDZY
POMOC DOMOWA WYCZYŚCIŁA MIESZKANIE Z PIENIĘDZY
Mieszkance Koziegłów skradziono kilkanaście tysięcy złotych. Jak się okazało, dokonała tego kobieta, która pracowała jako pomoc domowa. Nieuczciwa kobieta została zatrzymana jeszcze tego samego dnia i trafiła do aresztu. Grozi jej do 5 lat więzienia. 19.02.2021 19:11
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Biuro Podróży MAXIM Travel
Reklama