Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 12:16
Przeczytaj!
Reklama
Reklama 2
Reklama

Artykuły

O „BRUDNEJ BOMBIE SOCJALNEJ” RAZ JESZCZE
O „BRUDNEJ BOMBIE SOCJALNEJ” RAZ JESZCZE
(Myszków) Być może już w poniedziałek poznamy nowego właściciela internatów przy ul. Pułaskiego w Będuszu. 30 marca ma odbyć się kolejny przetarg na ich sprzedaż ogłoszony przez Zarząd Powiatu. Poprzedni nie znalazł rozstrzygnięcia, nikt się do niego nie zgłosił. Czy do przetargu stanie miasto? Czy jeśli je kupi urządzi w nich mieszkania socjalne? Na te pytania trudno dać dziś jednoznaczną odpowiedź. Być może na decyzje decydentów będą miały wpływ opinie sąsiadów wystawionych na sprzedaż budynków. W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy list grona pedagogicznego Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie – Będuszu, które wyraziło zaniepokojenie zamierzeniami władz miasta. Dziś publikujemy list Wspólnoty Mieszkaniowej z ul. Pułaskiego 70 do Starosty Mariana Wróbla: 27.03.2009 20:24
Reklama
Reklama
CZY BIUROWIEC TO NIE MIEJSCE PRACY A SZAMPAN TO NIE ALKOHOL?
CZY BIUROWIEC TO NIE MIEJSCE PRACY A SZAMPAN TO NIE ALKOHOL?
Odpowiedź Stanisława Adamczyka, Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Nowym Mystalu na opublikowany w ubiegłym tygodniu (GM Nr 12) list ponad dwudziestu pracownic, które uważają, że przez sprzeciw przedstawicieli zakładowej „Solidarności” nie otrzymały „upominku pieniężnego” z okazji Dnia Kobiet: 27.03.2009 20:19
Reklama
Reklama
WŁASNA FIRMA NA LEPSZE JUTRO
WŁASNA FIRMA NA LEPSZE JUTRO
Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. realizuje projekt pt.: „Własna firma szansą na lepsze jutro”, na którego środki pozyskała z Unii Europejskiej (a dokładnie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie śląskim). Projekt skierowany jest do osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą. 27.03.2009 12:36
Reklama
Nowe umiejętności kapitałem na przyszłość
Nowe umiejętności kapitałem na przyszłość
(Poraj) Szesnaście osób bezrobotnych z terenu gminy Poraj zostanie objętych wsparciem w ramach projektu „Nowe umiejętności kapitałem na przyszłość- promocja aktywnej integracji społecznej i zawodowej w Gminie Poraj”. Rekrutacja uczestników do projektu rozpoczęła w tym miesiącu. 27.03.2009 12:30
Reklama
Reklama
CZY NIECZYSTA KONKURENCJA ZNISZCZYŁA MYFANĘ?
CZY NIECZYSTA KONKURENCJA ZNISZCZYŁA MYFANĘ?
(Myszków) W procesie przeciwko Krzysztofowi Ś. i Krzysztofowi G. - dawnym prezesom MFNE, których prokuratura częstochowska oskarża o doprowadzenie do ogromnych strat w zakładzie zeznawał Mariusz Cierpisz, prezes fabryki, który zarządzał Myfaną przed oskarżonymi. Zeznał on 17 marca, że przed odwołaniem z funkcji prezesa spółki był w czasie swojej prezesury w MFNE  naciskany przez Radę Nadzorczą w celu zaniechania produkcji kuchenek gazowych, które wtedy miały mocną pozycję na rynku. Zdaniem świadka, było to spowodowane tym, że ówczesny prezes Funduszu NFI (do którego należał myszkowski zakład) pracował także w Radzie Nadzorczej Amika Wronki. Amika zajmowała się produkcją kuchenek, a myszkowska fabryka była dla niej groźnym konkurentem. 27.03.2009 12:27
DOSTAŁ TYLKO UPOMNIENIE
DOSTAŁ TYLKO UPOMNIENIE
(Koziegłowy, Katowice) Przed Komisją Orzekającą przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Katowicach oskarżony o naruszenie dyscypliny finansów publicznych stanął w piątek, 20 marca, burmistrz miasta i gminy Koziegłowy Jacek Ślęczka. Był bardzo zaskoczony, gdy przed salą zobaczył dziennikarza „Myszkowskiej” i radnego Józefa Lazara, który jako jedyny zainteresował się tematem, co też przeskrobał burmistrz. A ten musiał tłumaczyć się z dwóch postawionych mu przez izbę zarzutów: nieprawidłowości przy przetargu na zakup koparko – ładowarki oraz termomodernizacji Zespołu Szkół w Koziegłowach. Burmistrza Ślęczkę uznano winnym nieumyślnego popełnienia uchybień i ukarano upomnieniem. 27.03.2009 12:14
Reklama
Wiosna na Orliku 2012
Wiosna na Orliku 2012
Pod taką nazwą będą odbywały się imprezy sportowe na nowym obiekcie przy ZS nr 1. Organizatorem serii zawodów, które ruszą, gdy tyko pogoda na to pozwoli będzie Starostwo Powiatowe. 27.03.2009 11:53
Reklama
Reklama
Reklama
OBSŁUGA SZKÓŁ OD WRZEŚNIA W URZĘDZIE
OBSŁUGA SZKÓŁ OD WRZEŚNIA W URZĘDZIE
(Żarki) Podczas sesji Rady Miejskiej w Żarkach (11 marca) radni podjęli większością głosów decyzję o utworzeniu Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Obsługi Szkół w Żarkach. Nowy podmiot rozpocznie swoją działalność od 1 września br. Jego powstanie to oszczędność dla gminy – jak wyjaśniał Jakub Grabowski, koordynator ds. oświaty – znikną bowiem księgowe ze szkół i przedszkola. Niektórzy radni obawiali się, że na zmianach w gminnej oświacie ucierpią małe wiejskie szkoły. Gmina ma jednak zamiar dzielić kasę sprawiedliwie. 27.03.2009 00:14
SMUTNY DZIEŃ KOBIET W NOWYM MYSTALU
SMUTNY DZIEŃ KOBIET W NOWYM MYSTALU
8 marca to dzień wyjątkowy dla wszystkich kobiet. Zwyczajem jest, że w tym szczególnym dniu jesteśmy doceniane również przez pracodawców. 27.03.2009 00:08
Reklama
NIE CHCĄ „GETTA” PRZY SZKOLE
NIE CHCĄ „GETTA” PRZY SZKOLE
(Myszków) Na 30 marca Zarząd Powiatu w Myszkowie wyznaczył termin kolejnego przetargu na położone przy ul. Pułaskiego w Myszkowie – Będuszu internaty. Powiat chętnie by się pozbył niepotrzebnych mu nieruchomości. Ich pozyskaniem, natomiast zainteresowane jest miasto, które chce urządzić w internatach mieszkania socjalne. Kwestią sporną pozostaje cena za budynki, jednak jak twierdzi rzecznik starostwa Andrzej Kozłowski rozmowy są w toku. Tymczasem do naszej redakcji wpłynął list otwarty, którego adresatem jest Zarząd Powiatu w Myszkowie, przeznaczony także do wiadomości wszystkich radnych powiatowych i miejskich oraz burmistrza Janusza Romaniuka. List został podpisany przez 32 członków Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 2 w Myszkowie, którzy nie chcą, jak sami określają, „getta” w sąsiedztwie szkoły. Oto pełna treść listu: 27.03.2009 00:04
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama