Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 23 czerwca 2026 06:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

UCZYLI SIĘ O ZAGROŻENIACH Z SIECI
UCZYLI SIĘ O ZAGROŻENIACH Z SIECI
(Koziegłowy) Na jakie zagrożenia wynikające z przestępczości komputerowej mogą natknąć się dzieci i młodzież szkolna rozmawiano 8 kwietnia w koziegłowskim magistracie. Specjalne seminarium szkoleniowe poprowadził nadkomisarz Krzysztof Kazek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 07.05.2009 13:53
Reklama
Reklama
WIOSKA OTWORZYŁA DRZWI ROLNIKOM
WIOSKA OTWORZYŁA DRZWI ROLNIKOM
(Rzeniszów) Czwartek, 23 kwietnia był w działającym w Rzeniszowie Centrum Kształcenia „Wioska Internetowa” dniem otwartym dla rolników. Podczas akcji zorganizowanej pod hasłem „Płatności 2009” mieszkańcy Rzeniszowa i okolic mogli skorzystać na miejscu z fachowej pomocy specjalisty z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Myszkowie. 07.05.2009 13:37
Reklama
Reklama
ŻYŁ STRAŻĄ DO KOŃCA SWYCH DNI
ŻYŁ STRAŻĄ DO KOŃCA SWYCH DNI
(Myszków) Poczty sztandarowe, liczne grono druhów strażaków i mieszkańców Mrzygłódki pożegnało 21 kwietnia Stanisława Goca, długoletniego Prezesa miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zmarł w wieku 79 lat. 07.05.2009 13:35
Reklama
ODWIEDZILI SŁOWACJĘ, CZEKAJĄ NA WŁOCHY
ODWIEDZILI SŁOWACJĘ, CZEKAJĄ NA WŁOCHY
(Pińczyce, Radosina) Siedmioosobowa grupa uczniów z kl. VI Szkoły Podstawowej oraz I i II Gimnazjum w Pińczycach odwiedziła w dniach 16-20 marca Słowację. W ramach programu „Comenius” młodzież z Pińczyc spotkała się w Radosinie ze swymi słowackimi rówieśnikami oraz kolegami i koleżankami z Turcji, Włoch i Rumunii. 07.05.2009 13:28
Reklama
Reklama
ROMANIUK DRUGI ROK BEZ ABSOLUTORIUM
ROMANIUK DRUGI ROK BEZ ABSOLUTORIUM
(Myszków) Burmistrz Janusz Romaniuk, podobnie jak rok temu, ponownie nie otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu. Mimo, że zdaniem kilku radnych plan dochodów i wydatków na 2008 rok został wykonany najlepiej od lat, decyzją większości radnych podjętą na sesji 28 kwietnia, burmistrz absolutorium nie dostał. Tylko 6 radnych głosowało za udzieleniem mu absolutorium, 13 radnych było przeciw. Im dłużej Romaniuk – w opinii radnych- fatalnie- rządzi Myszkowem, tym większa jest ławka opozycji w Radzie Miasta. 07.05.2009 13:26
KTO CZYTAŁ NIE BŁĄDZIŁ
KTO CZYTAŁ NIE BŁĄDZIŁ
(Żarki) 23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki, w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach odbył się IX Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Kto czyta, nie błądzi”, w którym nagrodzeni zostali Kacper Somerlik z SP w Haźlach, Piotr Samek z SP w Żarkach oraz Dominika Węgier z SP w Więckach. 07.05.2009 13:06
Reklama
DROGA I PETYCJA WZBUDZAJĄ EMOCJE
DROGA I PETYCJA WZBUDZAJĄ EMOCJE
(Zaborze, Żarki) Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Żarki (27 kwietnia) powróciła sprawa opisywanej w Gazecie Myszkowskiej Nr 15 drogi powiatowej w Zaborzu. 07.05.2009 13:03
Reklama
Reklama
Reklama
DANTEJSKIE SCENY PARKINGOWE
DANTEJSKIE SCENY PARKINGOWE
(Myszków) Od kilku dni przed Urzędem Skarbowym w Myszkowie próba zaparkowania graniczy z cudem. Za to pewniejszy jest rozstrój nerwowy i stłuczka. Pas gliny, który od lat służył podatnikom za parking, właśnie został odgrodzony. W ostatnich dniach składanie PIT-ów pod „skarbówką” stało się prawdziwą udręką. 07.05.2009 13:01
BISKUP Z WIZYTĄ W PARAFII
BISKUP Z WIZYTĄ W PARAFII
(Koziegłowy, Gęzyn) W każdej parafii co 5 lat odbywa się wizytacja kanoniczna biskupa. Jest to nie tylko czas oceny pracy kapłanów, ale także możliwość spotkania z wiernymi. 19 kwietnia, w święto Miłosierdzia Bożego, parafię w Koziegłowach odwiedził biskup Jan Wątroba. 07.05.2009 12:35
Reklama
BĘDZIE PARKING PRZY KOŚCIELE
BĘDZIE PARKING PRZY KOŚCIELE
(Lgota Mokrzesz) Jeszcze w tym miesiącu ruszy budowa parkingu przy Kościele w Lgocie Mokrzesz. Za blisko 450 tysięcy złotych wybuduje go firma AKWA z Żarek. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa na realizację inwestycji. 07.05.2009 12:31
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama