Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 21:08
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Artykuły

RADA WKRÓTCE PO NOWEMU
RADA WKRÓTCE PO NOWEMU
(Myszków) Jeszcze w tym miesiącu zakończy się kompletowanie nowego składu Powiatowej Rady Zatrudnienia w Myszkowie na kadencję 2009 – 2013. Ostatnie posiedzenie „starego” składu rady odbyło się pod koniec maja br. W kończącym kadencję spotkaniu uczestniczył starosta myszkowski Marian Wróbel, który powoła nowy skład rady. 25.06.2009 13:19
Reklama
Reklama
ANTYTERRORYŚCI ZDETONOWALI BUTY
ANTYTERRORYŚCI ZDETONOWALI BUTY
(Myszków) Niewielki pakunek owinięty szarym papierem pozostawiony na poczcie przy ul. 3 Maja spowodował 16 czerwca spore zamieszanie w centrum Myszkowa. Na ponad trzy godziny wyłączony został z ruchu odcinek od ronda do Domu Kultury, nie przepuszczano pieszych. 25.06.2009 13:12
Reklama
Reklama
ZAPŁONEŁA SOBÓTKA
ZAPŁONEŁA SOBÓTKA
(Myszków) Setki mieszkańców Myszkowa bawiły się na zorganizowanej w poniedziałek, 1 czerwca dorocznej imprezie obrzędowej – „Ognisko Sobótkowe”.  Specjalnie przygotowany ogromny stos zapłonął wieczorem na Osińskiej Górze. 16.06.2009 12:48
Reklama
KAMIEŃ POD SZPITAL WMUROWANY
KAMIEŃ POD SZPITAL WMUROWANY
(Myszków) „Pragnieniem wszystkich jest, aby nowy pawilon szpitala służył dla dobra mieszkańców powiatu myszkowskiego” – napisano w akcie erekcyjnym, który 4 czerwca  wmurowany został pod przyszły pawilon Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Jak powiedział starosta myszkowski Marian Wróbel, samorząd powiatu zaczyna największą inwestycję, na jaką radni powiatowi odważyli się od roku 1998, kiedy powstał Powiat Myszkowski. 16.06.2009 12:40
Reklama
Reklama
PORAJSKI ŚPIEW NA HALI
PORAJSKI ŚPIEW NA HALI
(Korbielów) W Korbielowie – u stóp Pilska, najwyższej góry Beskidu Wielkiego – odbył się (23 maja) REDYK, czyli góralskie święto, którego atrakcją jest wypędzanie stad owiec na hale. W tym roku wśród zaproszonych gości znalazły się dwa zespoły z Poraja – Jurajska Kapela Biesiadna i zespół KGW „Malwy”. 16.06.2009 12:07
UCZCILI MAMY PIĘKNYM ŚPIEWEM
UCZCILI MAMY PIĘKNYM ŚPIEWEM
(Koziegłowy) 24 maja  w Kościele p.w. św. Marii Magdaleny  w Koziegłowach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Gwiazdą niezwykłego, niepowtarzalnego i podniosłego wieczoru była Katarzyna Suska, solistka Opery Narodowej w Warszawie, która dla wszystkich zgromadzonych w kościele mam zaśpiewała słynne arie operowe. 16.06.2009 12:06
Reklama
Z BUKIETEM DO MAMY
Z BUKIETEM DO MAMY
(Lelów) Już po raz czwarty Gminny Ośrodek Kultury w Lelowie zorganizował konkurs plastyczny „Zawsze kocham cię mamo – bukiet dla mojej mamy”. Wykonawcom najpiękniejszych kwiatów wręczono (26 maja br.) nagrody podczas uroczystości z okazji Dnia Matki w lelowskim ośrodku kultury. 16.06.2009 11:57
Reklama
Reklama
Reklama
ZŁOTA JESIEŃ NAGRODZONA
ZŁOTA JESIEŃ NAGRODZONA
(Zaborze) Agnieszka Pękalska, właścicielka Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego - Jurajski Dom Opieki dla ludzi starszych i niepełnosprawnych „Złota Jesień” w Zaborzu otrzymała niedawno wyróżnienie w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”. Teraz za promowanie przedsiębiorczości nagrodził ją starosta myszkowski Marian Wróbel. 16.06.2009 11:52
KOZIEGŁOWY I ŻARKI NA KONGRESIE
KOZIEGŁOWY I ŻARKI NA KONGRESIE
(Podlesice, gm. Koziegłowy, Żarki) Doświadczeniami i efektami realizowanego w województwie śląskim Programu Odnowy Wsi Województwa Śląskiego na lata 2006-2010 dzielili się pod koniec maja (28 – 30) w Podlesiach uczestnicy III Ogólnopolskiego Kongresu Odnowy Wsi. Imprezę zorganizował Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów. Podczas trzydniowej imprezy aktywnie prezentowała się gminy Koziegłowy i Żarki. 16.06.2009 11:50
Reklama
SOBÓTKA POSZŁA Z BIAŁYM DYMEM
SOBÓTKA POSZŁA Z BIAŁYM DYMEM
(Łutowiec) Zapada zmierzch, a na horyzoncie pojawiają się kolejne obłoki dymów. To ogniska sobótkowe, które tradycyjnie mieszkańcy okolicznych wsi zapalają w drugi dzień Zielonych Świątek. W Łutowcu ten zwyczaj również zachował się w świadomości mieszkańców. Wraz z zachodem słońca młodzi zapalają duży stos sobótkowy. 16.06.2009 10:11
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama