Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 25 czerwca 2026 03:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

Polityka

PATRIOCI
PATRIOCI
Msze, składanie kwiatów, wyrzucanie śmieci do lasu. Tak mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego spędzili majówkę. Właściwie to nie byłoby o czym pisać, gdyż obchody najważniejszych polskich świąt na terenie powiatu myszkowskiego były aż do bólu standardowe, czyli nudne. Spojrzeliśmy więc na te obchody zupełnie innym okiem, zwracając uwagę Czytelników na zupełnie inne zjawiska, niż chcieliby rządzący powiatem czy gminami. W obchodach Święta Konstytucji 3 Maja zwraca uwagę ilość radnych z zarzutami karnymi, oskarżonych o różnorakie przestępstwa. Nie przeszkadza im to pchać się dumnie do pierwszego szeregu. 10.05.2022 12:47    1
Reklama
Reklama
DZIENNIK LEKCYJNY TO DOKUMENT URZĘDOWY. CZY WIĘC WPIS O LEKCJI, KTÓREJ NIE BYŁO TO PRZESTĘPSTWO PRZECIWKO DOKUMENTOM?
DZIENNIK LEKCYJNY TO DOKUMENT URZĘDOWY. CZY WIĘC WPIS O LEKCJI, KTÓREJ NIE BYŁO TO PRZESTĘPSTWO PRZECIWKO DOKUMENTOM?
W numerze 14 KZ pisaliśmy w artykule: „DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?” o podejrzeniu, że działaczka PiS-u, radna powiatowa Dorota Pytlik wpisała nieprawdę do dziennika lekcyjnego jednej z klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 9 w Zawierciu, gdzie jest dyrektorem. W cytowanej odpowiedzi dla Kuriera Zawierciańskiego Dorota Pytlik nie zaprzecza, że wpisała nieprawdę w dzienniku, że przed 28 maja 2018 roku przeprowadziła lekcję historii, ale tłumaczy to tak: „nie pamiętam szczegółów i okoliczności. Mogło natomiast dojść do omyłkowego wpisania tematu lekcji w innym dniu. Pomyłka nie wiązała się z żadnymi konsekwencjami dla uczniów i nie wpływała również na moje wynagrodzenie.” Wracamy do tematu, ponieważ redakcja otrzymała odpowiedź Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach. 09.05.2022 13:13    2    2
Reklama
Reklama
Lewica podtrzymuje tradycję 1 Maja
Lewica podtrzymuje tradycję 1 Maja
(Myszków) W tym roku co prawda już bez pochodu 1 majowego, ale Lewica tradycyjnie uczciła Święto Pracy. 06.05.2022 19:50    1
Reklama
DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?
DYREKTORKA DZIEWIĄTKI BYŁA NA LEKCJI CZY W BUDAPESZCIE?
Dorota Pytlik jest radną powiatową z PiS-u i dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 9 w Zawierciu. W dniach od 27 maja do 1 czerwca 2018 roku uczniowie i nauczyciele z jej szkoły przebywali na Węgrzech w ramach programu Erasmus+. Na zdjęciach z pobytu widać dyrektorkę, że też była z młodzieżą na tym wyjeździe, wskazują na to również wpisy na FB, gdy inne nauczycielki piszą, że są w Budapeszcie „z Dorotą Pytlik”. Chwalą się tym o 15.02 w niedzielę 27 maja 2018 roku. Czy jest więc możliwe, że dzień później dyrektorka, nauczycielka historii o 8:00 przeprowadziła lekcję z tematem „Polska w Unii Europejskiej”? Jest wpis tematu, informacja, że jest na lekcji 19 uczniów, 6 nieobecnych i podpis nauczyciela. Nasz informator twierdzi, że jest to podpis dyrektor Doroty Pytlik! 06.05.2022 13:32    1
Reklama
Reklama
NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO
NIEGOWA BEZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO
(Niegowa) Jedną z uchwał, jakie Rada Gminy w Niegowie podjęła podczas marcowej sesji była ta o niewyrażeniu zgody na wyodrębnienie w przyszłorocznym budżecie gminy środków na fundusz sołecki. Uchwałę poparło 11 radnych. O tym na co zostaną przeznaczone środki w ramach funduszu sołeckiego decydują sami mieszkańcy. Jednak aby mogli oni podjąć taką decyzję, najpierw rada gminy musi wyrazić wolę wyodrębnienia w gminnym budżecie funduszu sołeckiego. 02.05.2022 15:00
POGRĄŻYŁ SIEBIE, ŻONĘ, PRZEGRAŁ PROCES Z  NASZĄ REDAKCJĄ
POGRĄŻYŁ SIEBIE, ŻONĘ, PRZEGRAŁ PROCES Z NASZĄ REDAKCJĄ
(Zawiercie) Historia Adama W., byłego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zawierciu to ciekawy przykład, jak szybko można zniszczyć swoją pozycję zawodową. Jeden poważny błąd, jakim była jazda po pijanemu zakończona interwencją policji 25 stycznia 2019 na ulicy Łośnickiej, choć kompromitujący osobę publiczną, nie musiał jednak przekreślać całej kariery. Ale Adam W. postanowił brnąć dalej, pogrążając, jak się po 2 latach okazało, nie tylko siebie, ale i żonę. Były dyrektor PCPR za jazdę po pijanemu został prawomocnie skazany. Nie podobało mu się, jak opisujemy jego problemy z prawem, czuł się przez artykuły w Kurierze Zawierciańskim zniesławiony, więc wytoczył dziennikarzowi KZ proces karny o zniesławienie. Przegrał. Dziennikarz został prawomocnie uniewinniony, a Adam W. zapłacił kilka tysięcy kosztów procesu. W procesie karnym, w którym Adamowi W. zarzucano jazdę po pijanemu przyjął najgorszą z możliwych linii obrony, czym pogrążył własną żonę. Upierał się wbrew oczywistym dowodom, że to nie on, tylko nie posiadająca prawa jazdy żona prowadziła. Skutek tej historii jest taki, że Adam W. za jazdę po pijanemu został już dawno skazany, a w lutym 2021 zapadł prawomocny już wyrok, potwierdzający, że Bogumiła W. dwukrotnie kłamała w zeznaniach. Za krzywoprzysięstwo została skazana na 3000 zł grzywny i 370 zł kosztów procesu. 26.04.2022 17:18
Reklama
SZPITAL Z ZYSKIEM ALE W DŁUGACH?
SZPITAL Z ZYSKIEM ALE W DŁUGACH?
(Powiat zawierciański) Na ostatniej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego 24 marca, radni podjęli, między innymi, uchwały w sprawie zmian w budżecie na ten rok oraz przyjęcia sprawozdania z wykonania planu finansowego szpitala powiatowego za ubiegły rok. 23.04.2022 13:24    1    1
Reklama
Reklama
Reklama
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
MKS NARZĘDZIEM POLITYCZNEJ ZEMSTY
(Myszków) W marcu myszkowski magistrat dokonał podziału środków dla stowarzyszeń na organizację sportu wśród seniorów oraz dzieci i młodzieży. Żywą dyskusję na kwietniowej sesji wywołały środki, jakie burmistrz Włodzimierz Żak przyznał MKS-owi Myszków. Zdaniem części radnych, klub jest niewystarczająco dofinansowany, choć ma duże możliwości i w ostatnich latach osiągał znaczące sukcesy, z których miasto powinno być dumne. Radna Beata Jakubiec-Bartnik stwierdziła, że ze strony burmistrza Żaka jest to zagranie polityczne i zemsta na tych, którzy wspierają klub MKS Myszków, a nie są zwolennikami burmistrza. 23.04.2022 13:00    1
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
PROTOKÓŁ Z KONTROLI UTKNĄŁ GDZIEŚ PO DRODZE
(Zawiercie) Przez blisko dwa miesiące zawierciańscy radni nie otrzymali protokołu z kontroli, jaką Wojewódzki Inspektorat ochrony Środowiska przeprowadził w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Na temat spółki długo dyskutowano podczas lutowej sesji Rady Miejskiej, w której nie uczestniczył prezydent Łukasz Konarski. Wcześniej był on informowany o ważnym temacie, jaki ma być poruszany na sesji i proszono go o obecność. Jak tłumaczyła jego zastępczyni, wyjechał z dziećmi na ferie, a wyjazd miał już wcześniej zaplanowany. Nic nie stało na przeszkodzie, by termin sesji został dopasowany do wypoczynkowych planów prezydenta, jednak o to nie poprosił. O sytuacji w ZGK rozmawiała z radnymi nowa prezes spółki Edyta Duda. Rozmawiano między innymi o przekroczonych rzędnych wysypiska. Jak tłumaczył Krzysztof Cyberski z ZGK, projekt budowlany nie określa kształtu bryły, a przekroczone rzędne nie będą stanowiły kłopotu, bo przed zamknięciem składowisko osiądzie. 19.04.2022 11:00    1
Reklama
KRÓTKI ODDECH MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
KRÓTKI ODDECH MYSZKOWSKIEGO SZPITALA
(Myszków) Szpital Powiatowy w Myszkowie wciąż jest w złej sytuacji finansowej. Podobnie jak za rok 2020, placówka odnotuje stratę finansową również za rok 2021. Jak mówił w marcu dyrektor Adam Miśkiewicz, do płynności finansowej placówce brakuje około 4 milionów złotych w przekroju rocznym. To, co w tej chwili próbują uczynić władze myszkowskiego szpitala, to zwiększenie przychodów, np. kontraktów z kardiologii, czy też nadwykonania z OIOM-u. Jednak trudno powiedzieć, czy to pozwoli poprawić sytuację finansową szpitala. 1 milion złotych straty, którą pokryć ma powiat, to kwota, która pomoże w jakimś stopniu i da szpitalowi chwilę oddechu, ale jak mówiła sam dyrektor Miśkiewicz, będzie to krótki oddech. 18.04.2022 17:00
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty KOPI$ Treść komentarza: Nasz ukochany kraj właśnie przerżnął proces w międzynarodowym arbitrażu z Pfizerem mamu mu wypłacić kwotę 5,6 miliarda , plus 170 milionów za proces sądowy. Kwota ta wystarczyła by na natychmiastowe oddłużenie wszystkich polskich szpitali, oraz na bajońskie pensje lekarzy na następnych kilkanaście lat. CZUWAJ !!!! Data dodania komentarza: 19.06.2026, 18:07 Źródło komentarza: BYŁ STAROSTĄ, BYŁ DYREKTOREM. SZPITAL PADA ZA DYREKTORA DORSA Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Teraz to znajdą ale w Afryce. W naszym regionie wszystkie zakłady metalurgiczne i szkoły dawno temu zlikwidowano. No chyba że zgłoszą się magistry po dziwacznych nikomu niepotrzebnych studiach. Data dodania komentarza: 10.06.2026, 17:01 Źródło komentarza: AXA Stenman Poland Sp. z o.o. Zawiercie poszukuje pracowników w zawodzie Szlifierz/Odlewnik Autor komentarza: Zaciekawiony Treść komentarza: Szok szok 😣 czekam na ciąg dalszy … Data dodania komentarza: 4.06.2026, 21:54 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Redakcja Treść komentarza: Nie odpowiadamy za to, co pisze Gazeta Wyborcza. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 23:17 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Myszkowska LEWICA Treść komentarza: Niedawno kolega mi pokazał stare numery GW. W których redaktor naczelny opiewał osiągnięcia i super uczciwość, oraz nieskazitelność ducha Wojciech P. oraz też skazanego malwersanta , również byłego starostę Mariana W. Odkryłem też że ta lewacka dziś gazeta opluwała LEWICĘ jak tylko się dało, a nawet jeszcze gorzej. Ot taka prawda dziejowa. NIE MA TO JAK GUMOWY KRĘGOSŁUP. Data dodania komentarza: 3.06.2026, 17:56 Źródło komentarza: Lekarze Wojciech P. i Beata J-B. Razem 7 oskarżonych. Akt oskarżenia w sądzie! Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Również tak uważam jak M Data dodania komentarza: 1.06.2026, 16:38 Źródło komentarza: BĘDZIE GORĄCO. SZKOŁA W PILICY BRONI DYREKTORA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama