Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 19:09
Przeczytaj!

CZAS NA FAZĘ PLAY-OFF

We wtorek 2 kwietnia siatkarze siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie we własnej hali podejmowali drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Było to spotkanie przedostatniej kolejki rundy zasadniczej, które siatkarze z Zawiercia wygrali 3:0. A w sobotę 6 kwietnia w meczu ostatniej kolejki Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe przegrali ze Stalą Nysa 3:1.
Podziel się
Oceń

We wtorek 2 kwietnia siatkarze siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie we własnej hali podejmowali drużynę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Było to spotkanie przedostatniej kolejki rundy zasadniczej, które siatkarze z Zawiercia wygrali 3:0.

Przebieg pierwszego seta wyglądał tak, że Aluron prowadził różnicą dwóch, trzech punktów do końcowej fazy tej partii. Głównie dzięki wysokiej skuteczności w ataku. W końcówce zawiercianie odskoczyli na pięć punków. A po asie Mateusza Bieńka było 23:17. Seta asem serwisowym zakończył Bednorza przy wyniku 25:19.

Początek drugiej partii do wyrównana gra obu ekip do stanu 11:10. W kolejnych akcjach gospodarze skutecznie atakowali co dało im prowadzenie 14:11. Końcówka seta podobnie jak w poprzedniej partii to prowadzenie Aluronu 20:15. Ostatnie piłki w tej partii to przewaga gospodarzy, którego efektownym blokiem na Śliwce zakończył ją Miłosz Zniszczoł wynikiem 25:17.

Na początku trzeciego seta przy serwisie Kwolka gospodarze szybko zdobyli trzy punkty przewagi prowadząc 6:3. ZAKSA zdołała wyrównać w tej partii przy wyniku 13:13. A po zagrywce Śliwki w sam narożnik ZAKSA wyszła na prowadzenie 18:17. Skuteczny atak Bednorza dały kędzierzynianom dwa punkty przewagi. Jurajscy Rycerze szybko doprowadził jednak do remisu 22:22. Piłkę meczową wywalczył Łaba przy wyniku 24:22. A mecz zakończył Kwolek atakiem z drugiej linii.

A w sobotę 6 kwietnia w meczu ostatniej kolejki Aluron CMC Warta Zawiercie na wyjeździe przegrali ze Stalą Nysa 3:1. W pierwszym secie gospodarze odrzucili od siatki zawiercian mocną zagrywką. Dobra gra Wojciecha Włodarczyka pozwoliła natomiast Nysie odskoczyć na 6 punktów co dało im prowadzenie 12:6. Gra zawiercian zupełnie się nie układała, a dobra obrona pozwalała gospodarzom konstruować kolejne kontrataki, w których bardzo widoczny był Wojciech Włodarczyk. Seta zakończył się wynikiem 25:18 po błędzie Bartosza Kwolka w polu zagrywki.

W drugim secie role się odwróciły, a Jurajscy Rycerze szybko budując przewagę prowadząc 1:4. W polu zagrywki atomowym serwisem imponowali Thibault Rossard i Bartosz Kwolek, a gospodarze nie potrafili powstrzymać zawiercian. Bezpieczną przewagę goście utrzymywali przez cały czas trwania seta. W końcówce po autowym ataku Samuela Coopera gospodarze zbliżyli się na dwa punkty. Ale seta zakończyła zepsuta zagrywka Kamila Kosiby.

Trzeciego seta Jurajscy Rycerze rozpoczęli z Łabą i Rossardem na przyjęciu, a na rozegraniu był Michał Kozłowski. Na boisku pojawił się również drugi libero – Szymon Gregorowicz. Początek seta był dość wyrównany, z lekką przewagą Aluronu. Nysianie odskoczyli dopiero w końcówce. Dobra gra Konrada Jankowskiego i blok Macieja Muzaja zapewniły gospodarzom w końcowej fazie seta, w której prowadzili 23:20. Seta zakończył punktowym atakiem Michał Gierżot.

W czwartym secie gospodarze ponownie odrzucili od siatki zawiercian mocną zagrywką. To błyskawicznie pomogło im zbudować bezpieczną przewagę. Błędy własne zawiercian nie pomagały im na równą grę z Nysą tego dnia. Mecz asem serwisowym zakończył Kamil Kosiba wynikiem 25:15.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miguel Tavares, Karol Butryn, Bartosz Kwolek, Patryk Łaba, Miłosz Zniszczoł, Mateusz Bieniek, Luke Perry (libero). Trener: Michał Winiarski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Dmytro Paszycki, David Smith, Korneliusz Banach (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Jakub Szymański, Andreas Takvam, Twan Wiltenburg.

MVP: Luke Perry.