Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 30 kwietnia 2025 14:29
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

PRACE KONSERWATORSKIE W ZABYTKOWYCH KOŚCIOŁACH W CYNKOWIE I ŻARKACH

Zabytkowe kościoły w Żarkach i w Cynkowie przejdą kompleksowe prace konserwatorskie.
PRACE KONSERWATORSKIE W ZABYTKOWYCH KOŚCIOŁACH W CYNKOWIE I ŻARKACH

Autor: zdjęcia starostwo powiatowe w myszkowie

Podziel się
Oceń

XVI -wieczny kościół św. Barbary w Żarkach zostanie odnowiony za  funduszów, które  powiat myszkowski pozyskał z  Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na odnowę zabytków sakralnych.

W  XVII- wiecznym kościele pw. Św. Wawrzyńca w Cynkowie trwa już drugi etap renowacji.Świątynia  zostanie w całości odrestaurowany. Już zostały zakończone prace remontowe wokół budynku wraz z ogrodzeniem, wykonaniem iluminacji zewnętrznych ścian kościoła, instalacji elektrycznej, naprawy toalety ogólnodstępnej.

W kolejnych etapach  prac odnowione zostaną XVII-wieczne ołtarze i organy piszczałkowe z prospektem organowym. Roboty obejmą konserwacje ołtarzy z rzeźbami i obrazami. Szczegółowa renowacja organów będzie polegać na całkowitym demontażu instrumentu wraz z rekonstrukcją poszczególnym elementów przez specjalistyczną pracownię organomistrzowską.

 Powiat Myszkowski,   otrzymał   Rządowego Programu Odbudowy Zabytków  na odnowę zabytków sakralnych  ponad 1 mln 200 tys. zł. Konserwacja zostanie przeprowadzona także w kościele w Pińczycach.


Napisz komentarz

Komentarze

P
Piotr 12.03.2024 09:02
Bardzo ładne i cenne kościoły. Dobrze,że będą odnowione i przetrwają. Brawo miła informacja

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MatiTreść komentarza: 👍Data dodania komentarza: 29.04.2025, 17:21Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Panie Wojciechu współczuję. I Trzymam Kciuki !!!Data dodania komentarza: 24.04.2025, 13:37Źródło komentarza: ZARZUTY KORUPCYJNE DLA BYŁEGO STAROSTY. KAUCJA 200.000 ZŁ I WYSZEDŁAutor komentarza: KarolinaTreść komentarza: 😍Data dodania komentarza: 19.04.2025, 16:19Źródło komentarza: Vespa na JurzeAutor komentarza: TomaszTreść komentarza: To jest chyba jednak standard. Dzisiaj (17/04/2025) identyczne obrazki były w Koziegłowach na ul. Żareckiej obok domu burmistrza Koziegłów. Zamiatanie ulicy przebiegało tak że trzeba było uciekać na drugą stronę ulicy żeby jako tako przejść. Tumany kurzu ciągnęły się na odległość 100 m za zamiatarką. Oczywiście wszystkie prace na sucho przy słonecznej pogodzie i 25 stopniach ciepła.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 12:56Źródło komentarza: ZAMIATARKA CZY KURZARKA?Autor komentarza: WojtekTreść komentarza: Takiemu to nic nie zrobią bo ma kolegę sędziego,Data dodania komentarza: 16.04.2025, 14:09Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNEAutor komentarza: MarianTreść komentarza: Przecież to "elyta" polityczna to co mu zrobią? Jak skażą to się odwoła że sadzili ni ci sędziowie co trzeba.Data dodania komentarza: 16.04.2025, 02:59Źródło komentarza: BYŁY STAROSTA MYSZKOWSKI ZATRZYMANY. ZARZUTY KORUPCYJNE
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama