Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 13:44
Przeczytaj!

WYGRALI W ZABRZU ODRABIAJĄC STRATY Z PIERWSZEJ POŁOWY

W trzynastej kolejce spotkań I ligi piłkarzy ręcznych grupy D szczypiorniści Viretu CMC Zawiercie zmierzyli się na wyjeździe z SPR Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozegrane zostało w sobotę 24 lutego w Zabrzu i zakończyło się zwycięstwem zawiercian 31:29.
Podziel się
Oceń

Dobrze sobotnie spotkanie rozpoczęli zawodnicy Viretu, którzy w pierwszych minutach prowadzili 0:3. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w piątej minucie zdobył Adrian Trójniak. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się, a Górnik do remisu 5:5 doprowadził w 10 minucie. W kolejnych minutach podopiecznym Patrycji Głąbik nie szła gra w ofensywie, którą wykorzystali zabrzanie wychodząc na prowadzenie 11:7. Przewaga ta została utrzymana do końca pierwszej połowy meczu, która zakończyła się wynikiem 15:12.

Pierwsze minuty drugiej połowy to gra punkt za punkt. Jednak szybko zawodnicy Viretu zdołali odrobić straty z pierwszej połowy po serii pięciu zdobytych bramkach z rzędu, wychodząc na prowadzenie 17:18. W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się, a żadnej z drużyn nie udało się na odskoczenie z wynikiem. Dopiero na ostatnie pięć minut przed końcem spotkania Zawiercie po bramkach Bojarczuka i Makaruka wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które nie oddali już do końca spotkania wygrywając z SPR Górnikiem Zabrze 29:31.

Kolejny mecz o punkty w I lidze piłkarzy ręcznych zawodnicy Viretu CMC zagrają w drugi weekend marca. Ich rywalami będzie wicelider rozgrywek, drużyna AZS AGH Kraków.