Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 13:02
Przeczytaj!

BEZ STRATY SETA W MECZU W LUBLINIE

W sobotę 24 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali wyjazdowy mecz 23. kolejki PlusLigi. Ich rywalem była drużyna LUK Lublin, która podobnie jak Aluron zagra w półfinale Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawiercian 3:0.
Podziel się
Oceń

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęło się dla lublinian, którzy po kontrze Damiana Schulza prowadzili już 7:4, a po chwili 9:6. Jednak szybko do głosu doszli Jurajscy Rycerze. Asa z zagrywki zdobył Karol Butryn przy wyniku 10:9. A do remisu doprowadzili przy stanie 12:12. Po raz pierwszy w tym secie Aluron objął prowadzenie po ataku w aut Schulza. Po skończonej kontrze przez Butryna przewaga Zawiercia wynosiła 21:18, której już nie oddali do końca seta wygrywając premierową partię 25:21.

Początek drugiego seta był dość wyrównany. Minimalną przewagę zawiercianie uzyskali przy wyniku 13:15. Gracze Bogdanki szybko wyrównali, gdy po nieskończonych atakach z obu stron, drugiej szansy nie zmarnował już Schulz. W środkowej części seta zawiercianie odskoczyli ponownie na kilka punków i prowadzili 15:20. Ostatni punkt w tym secie zdobył Trevor Clevenot po ataku po bloku.

Trzeci set dobrze w na siatce rozpoczęli gospodarze, którzy w dwóch akcjach zablokowali Jurajskich Rycerzy. Po chwili prowadzili już 6:2. Zawiercianie szybko doprowadzili do wyrównania. Skuteczny w ataku był Butryn, a po trzech kolejnych asach Kwolka goście prowadzili 11:10. Po długiej wymianie punkt zdobyli Jurajscy Rycerze, gdy Brand wyrzucił piłkę po taśmie w aut i było już 16:13. Zawiercianie utrzymali przewagę w końcówce. Miłosz Zniszczoł wywalczył piłkę meczową przy wyniku 20:24. A spotkanie skutecznym atakiem zakończył Mateusz Bieniek ze środka wynikiem 21:25.

Kolejny mecz ligowy siatkarze Aluronu zagrają na wyjeździe w środę 6 marca o godzinie 18:20 z Treflem Gdańsk. A w niedzielę 10 marca również w wyjazdowym spotkaniu zagrają z Projektem Warszawa, początek spotkania o godzinie 17:30.