Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 17:55
Przeczytaj!

STRACONE PUNKTY WICELIDERA Z BARKOM KAŻANY LWÓW

W niedzielę 11 lutego w meczu dwudziestej kolejce siatkarskiej PlusLidze Aluron CMC Warta Zawiercie zagrali na wyjeździe z Barkom Lwów. Niespodziewanie podopieczni Michała Winiarskiego przegrali to spotkanie wynikiem 3:2.
Podziel się
Oceń

Początek pierwszego seta należał do gospodarzy. Dobrze w ofensywie prezentowali się Wasyl Tupczij i Ilja Kowalow. Zawiercianie nie radzili sobie w ofensywie, dopiero udane akcje Karola Butryna pozwoliły na doprowadzenie do remisu 12:12. W kolejnych akcja gra toczyła się punkt za punk, ale szalę na korzyść Jurajskich Rycerzy przechyliły udane zagrywki Bartosza Kwolka dając prowadzenie 16:19. W końcówce dobrze w ataku spisywał się Kwolek, a kłopoty w przyjęciu nie pozwoliły Barkomowi nawiązać walki. Seta wynikiem 25:18 zakończył asem serwisowym Butryn.

Drugi set lepiej rozpoczął się ponownie dla gospodarzy, którzy prowadzili już 5:1. Aluron zbliżył się z wynikiem, ale cały czas lepiej na siatce prezentowali się lwowianie co dało im prowadzenie 10:5. Przewaga ta została stracona po tym jak Kwolek, a po chwili Trevor Clevenot punktowali doprowadzając do remisu 12:12. W końcówce seta to Jurajscy Rycerze prowadzili 20:17, ale nie potrafiła jej utrzymać. Mousse Gueye dobrym serwisem dał remis 23:23. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, w niej lepiej spisali się gospodarze, kończąc tę odsłonę blokiem.

W kolejnej partii to Aluron lepiej wszedł w seta prowadząc 5:3. W ofensywie punktował dla Zawiercia Michał Szalacha. Gospodarze natomiast dobrze grali blokiem co dało im utrzymać kontakt z rywalami. Trzypunktowa przewaga Zawiercia utrzymywała się do stanu 17:14. Po tym jak Tupczij skończył kontry, a Aluron popełnił błąd zrobiło się 20:20. W końcówce ciężar wziął na siebie Clevenot, ale na to blokiem odpowiedzieli gospodarze doprowadzając do remisu 24:24. Dopiero ich uderzenie w aut zakończyło seta wynikiem 29:31.

Zdecydowanie lepiej czwartego seta rozpoczęli lwowianie, po udanych akcjach na siatce prowadzili 9:5. Ale do remisu 9:9 doprowadzili Jurajscy Rycerze po atakach Szalachy i Patryka Łaby. Wynik remisowy szybko uciekł gościom, bowiem ścianą nie do przejścia okazywał się Barkom. Gueye nie zawodził w ataku oraz w zagrywce dając prowadzenie swojej drużynie 23:16. Ostatni punkt w tej partii zdobył Luciano Palonsky doprowadzjąc do tie-breaka.

Początek tie-breaka był wyrównany, skuteczny po stronie Lwowa był Kowalow. Do stanu 9:8 dla Barkomu żadna z ekip nie odskoczyła na więcej niż punkt. Chwilę później skuteczny blok lwowian dał im prowadzenie 11:8. Nie był to jednak decydujący moment tego seta, zawiercianie błyskawicznie doprowadzili do remisu 11:11. Przy stanie 13:12 zablokowany został Bartosz Kwolek, co dało dwie piłki meczowe gospodarzom. Mecz zakończyli dopiero po grze na przewagi wynikiem 16:14.

W sobotę 17 lutego siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmą we własnej hali Cuprum Lubin. Początek spotkania o godzinie 20:30.

***

Barkom Każany Lwów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2 (18:25, 27:25, 29:31, 25:19, 16:14)

Składy:

Barkom Każany Lwów: Gueye, Kowalow, Palonsky, Szczurow, Tupczij, Petrovs, Pampuszko (L) oraz Szewczenko, Hołowien, Dardzans i Kuczer. Trener: Ugis Krastins.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Zniszczoł, Szalacha, Perry (L) oraz Gąsior, Łaba, Schamlewski. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Ilja Kowalow.