Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 16 czerwca 2025 13:44
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

NOWY WÓZ STRAŻACKI W JANOWIE

(Janów) 17 września 2022 roku odbyło się oficjalne przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego MAN dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie.
NOWY WÓZ STRAŻACKI W JANOWIE
zdj: Gmina Janów
Podziel się
Oceń

W wydarzeniu wzięło udział wielu gości w tym m.in.: przedstawicielka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego -redaktor Urszula Giżyńska, Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego Jan Miarzyński ,Wójt Gminy Janów Edward Moskalik, Skarbnik Gminy Janów Małgorzata Laskowska, Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski, Komendant Miejski PSP w Częstochowie bryg. Marek Radosz, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Złoty Potok Marek Szostak, Prezes Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Dyrektor Biura Zamiejscowego w Częstochowie Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego Adam Markowski, Przewodnicząca Rady Gminy Janów Ewa Ucieklak wraz z Radnymi i Sołtysami, mieszkańcy oraz goście. Uroczystego poświęcenia wozu dokonał ks. kan. Szymon Gołuchowski proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Janowie.

Kabina brygadowa w samochodzie o układzie miejsc 1+1+4 pozwala na przewóz 6 ratowników. W oparciach tylnych siedzeń umieszczono 4 stelaże na aparaty OUO. Samochód posiada zbiornik wodny o pojemności 6 000 l, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 600 l, a także urządzenie szybkiego natarcia z wężem o długości 60m oraz cztery zraszacze.

Pojazd został zakupiony z środków pochodzących z dotacji KSRG , Gminy Janów, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Starostwa Powiatowego w Częstochowie oraz ze zbiórki i środków własnych OSP Janów


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TynfTreść komentarza: BUCHA! CHA! CHA!!! PRZYGADAŁ KOCIOŁ GARNKOWI!! BUCHA!!!!! CHA!!!!! CHA!!!!!!! Ręce człowiekowi opadają.. Ależ Panie Profesorze , wystarcza mi sam życiorys. po co ten prześmieszny tekst...???? Chyba się nie mylę Panie Profesorze..... Co.???Data dodania komentarza: 15.06.2025, 10:37Źródło komentarza: ManipulacjaAutor komentarza: Gina:)Treść komentarza: byłam na ferracie Hura Jura - świetne miejsca , przepiekna okolica bardzo dobrze zorganizowane miejsce z daleka od zgiełku miasta i tłumów ludzi, niesmaowita perełka.polecam równiez z dziecmi.Data dodania komentarza: 11.06.2025, 09:48Źródło komentarza: "Hurra Jura" to pierwsza na Jurze, oraz trzecia w Polsce Via FerrataAutor komentarza: Aga pokolenie ZTreść komentarza: Koleś ma konfederackie poglądy brak szacunku dla kobiet . Bufon, milionami na koncie ma być autorytetem! Dzisiaj jest ten jutro będzie inny influencerData dodania komentarza: 8.06.2025, 17:56Źródło komentarza: DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Jak już szukacie dziury w całym to obejrzyjcie sobie najpierw komentarz na ten temat na bezstronnym Kale Zero na YT a potem snujcie teorie spiskowe. Jak ktoś przeczytał książkę Rafał (tylko same słowa Trzaskowskiego) to mógł zmienić zdanie na temat tego mitomana i narcyza. Pewnie GM nie czytała tego "dzieła" to chętnie udostępnię.Data dodania komentarza: 7.06.2025, 06:19Źródło komentarza: DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?Autor komentarza: KarolaTreść komentarza: Gratulacje 👏Data dodania komentarza: 6.06.2025, 21:32Źródło komentarza: POLSKA A NIE ROZUMIE POLSKI B. PRZERWANA REWOLUCJA Z 15 PAŹDZIERNIKA 2023Autor komentarza: Szok skandalTreść komentarza: Szok pomylić się przy dwóch kandydatachData dodania komentarza: 6.06.2025, 21:08Źródło komentarza: DZIWNE WYNIKI WYBORÓW KRAKOWIE I OLEŚNIE. KOMISJE W KTÓRYCH TRZASKOWSKI „DOSTAŁ” MNIEJ GŁOSÓW W II TURZE NIŻ W PIERWSZEJ. A jak było u nas?
Reklama
Reklama
Reklama