Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 maja 2026 05:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

O CIEMNYCH STRONACH INTERNETU

(Lgota Górna, Winowno) Jednym z priorytetowych zadań koziegłowskich dzielnicowych jest praca z uczniami z okolicznych szkół podstawowych. W najbliższych miesiącach zamierzają spotykać się z dziećmi i młodzieżą. W połowie września dzielnicowi odwiedzili uczniów z Lgoty Górnej i Winowna, by porozmawiać z nimi o zagrożeniach, jakie niesienie ze sobą internet.
Podziel się
Oceń

W czwartek, 16 września dzielnicowi st. asp. Piotr Szczęsny i mł. asp. Adam Smereczyński spotkali się z uczniami w Lgocie Górnej i Winownie. Omówiono kwestię niebezpieczeństw, na jakie można natknąć się w sieci. Spotkanie z uczniami to element realizacji priorytetowego zadania koziegłowskich dzielnicowych.

- Jednym z zadań dzielnicowego jest określenie swoich zadań priorytetowych adekwatnie dobranych do występujących zagrożeń w jego rejonie służbowym. Dzielnicowi z Koziegłów i gminy Koziegłowy za cel priorytetowy w swoje codzienne zadania, włączyli sobie profilaktykę wśród dzieci i młodzieży. Zamierzają dotrzeć do wszystkich szkół w swoich rejonach i edukować młodzież o zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet. Swój plan realizują już od początku roku szkolnego – informuje KPP w Myszkowie.

Mundurowi przybliżyli dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na internautów. To istotny temat, tym bardziej w czasie, gdy uczniowie w trakcie nauki zdalnej dużo częściej korzystali z internetu. Rozmawiano o hejcie i jego skutkach, ostrożności w nawiązywaniu nowych znajomości w sieci, ochronie swoich danych.

- Dzielnicowi uświadamiali uczniów z Winowna i Lgoty Górnej, o tym, że brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów zazwyczaj skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Było też o kulturze w sieci i o tym, że to, że jesteśmy anonimowi w internecie to tylko mit – relacjonuje myszkowska komenda. (es) Foto: KPP Myszków


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mjTreść komentarza: wcale nie widać maślanki, nic a nicData dodania komentarza: 30.04.2026, 09:32Źródło komentarza: DARIUSZ JORG OCZYSZCZONY Z ZARZUTÓW PO BLISKO 10 LATACH!Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Niektórzy nie powinni posiadać zwierzątData dodania komentarza: 29.04.2026, 17:57Źródło komentarza: BAMBO TERRORYZUJE DZIELNICĘ!Autor komentarza: ZAZATreść komentarza: MYSZKÓW ZNÓW ZASRANY.JEBIE JUŻ OD WIADUKTU!! GDZIE ....... SANEPID...????Data dodania komentarza: 22.04.2026, 15:54Źródło komentarza: FORMA MYSZKOWA Z JESIENI POZOSTAŁAAutor komentarza: QQQTreść komentarza: SZYBKIE SPYLANIE I WOJENNA PIERWSZA POMOC...??? DO CZEGO ONI NAS PRZYZWYCZAJĄ......?? TYLKO GRZECZNIE PYTAM...Data dodania komentarza: 20.04.2026, 12:44Źródło komentarza: MYSZKÓW. KWIETNIOWY BIEG PO ZDROWIE NA DOTYKU JURY I STRAŻACKI POKAZ PIEWSZEJ POMOCY ZDJĘCIAAutor komentarza: MyszkowiankaTreść komentarza: Żenada 👎👎👎Data dodania komentarza: 13.04.2026, 13:03Źródło komentarza: Kino o północy?Autor komentarza: ObywatelTreść komentarza: Zgadza się. Nie to było na myśli aby komuś ubliżyć tylko jeśli chcemy coś rozwijać to nie zwijajmy przy okazji tego co służy i ma służyć dużej części społeczeństwa. Starajmy się budować a nie rujnować i tyle. Niestety z tego co można przeczytać to Szpital ma być konfigurowany na zarabianie pieniędzy tylko co z tymi którzy są bezradni... i potrzebują Szpitala Powiatowego w takiej formie jakiej był ? Bo nie dadzą rady jeździć ze sprawami codziennymi do innych oddalonych jednostek ?Data dodania komentarza: 13.04.2026, 08:33Źródło komentarza: CHIRURGIA ZAWIESIŁA PRZYJMOWANIE PACJENTÓW. NIE MA LEKARZY
Reklama
Reklama
Reklama RentSTEEL  -stal pręty siatka wypalanie plazmą