Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 19 marca 2026 10:59
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

KULTURALNY PIĄTEK W KOZIEGŁOWACH

W piątek 25 września w Koziegłowach odbędą się dwa wydarzenia kulturalne. O godzinie 16 w Pałacu Biskupskim odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu „Łyk (o) tradycji”, natomiast o godzinie 18 w Galerii Promo-Arte odbędzie się wystawa zatytułowana „Cudze chwalicie swego nie znacie” na której będzie można obejrzeć prace malarskie Tadeusza Puszczewicza. Artysta będzie opowiadał o swojej wieloletniej twórczości podczas swojego benefisu.
Podziel się
Oceń

„Łyk (o) tradycji” to projekt, którego autorem jest Koło Gospodyń Wiejskich Ziemianki z Koziegłów. Projekt ten zakładał realizację warsztatów rękodzielniczych. Podczas zajęć uczestnicy mogli zapoznać się historią rękodzieła, wzornictwem oraz samodzielnie wykonać rękodzielnicze ozdoby. Podczas spotkań przeprowadzone zostały również konkursy z nagrodami, a spotkania warsztatowe umilały występy członkiń KGW Ziemianki.Projekt „Łyk (o) tradycji” nawiązywał do dziedzictwa kulturowego ziemi koziegłowskiej i rękodzieła wiórowego, które wywodzi się z regionu Koziegłów. Zajęcia odbywały się w Osikowej Dolinie, która współorganizowała warsztaty. Uczestniczyć w nich mogli zarówno dorośli, młodzież i dzieci. Już dziś o godzinie 16 w Pałacu Biskupim w Koziegłowach odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu, który działał od początku maja bieżącego roku. Na wydarzenie zaprasza KGW Ziemianki oraz Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka.

O godzinie 18 Galerii Promo Arte Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach odbędzie się wystawa prac znanego koziegłowskiego malarza i plastyka Tadeusza Puszczewicza zatytułowana „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wydarzenie będzie obejmowało wernisaż prac artysty oraz benefis podczas którego Tadeusz Puszczewicz będzie opowiadał o swojej twórczości.

Obrazy koziegłowskiego artysty uwieczniają m.in.zabytki gminy Koziegłowy oraz całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tadeusz Puszczewicz to artysta z prawie 70-letnim stażem w pracy twórczej, który wciąż tworzy nowe dzieła, dlatego naprawdę warto zobaczyć dzisiejszy wernisaż.

Na wydarzenie obowiązują zapisy w sekretariacie MGOPK w Koziegłowach, których można dokonywać pod numerem 34 31 412 68.

Twórczość i prace Tadeusza Puszczewicza można zobaczyć również na stronie:

https://www.facebook.com/TadeuszPuszczewiczMalarstwo/

(ps) Foto: UMiG Koziegłowy


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brudna, śmierdząca Jura zapraszamy !Treść komentarza: Większość mieszkańców Jury kocha swój smog . I nie przeszkadza im, że truje. 😂 brud też nie przeszkadza :(Data dodania komentarza: 15.03.2026, 10:43Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Brać się za miotłyTreść komentarza: Jaki przykład dajemy młodym ludziom! Czego ich uczymy, że brud na ulicach to nie problem. Czy nasze gminy naprawę są takie biedne, że nie mają na miotły? Wstyd rządzący wstyd. A zimą jak nie ma śniegu to nie można na bieżąco sprzątać? Zresztą od kilku tygodniu już śniegu nie ma to na co czekać!!!!😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:51Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Tylko człowiek zatruwa swoje jedzenie (pestycydy) i mając teraz wiedzę i inne możliwości ogrzewania naszych domów zatruwa powietrze (smog, który m.in. Związek benzo[a]piren – substancję rakotwórczą) i dziwimy się, że chorujemy. Będziemy chorować niestety to przykre ale sami to sobie robimy. Zgadzamy się jako społeczeństwo na smog i na pestycydy i antybiotyki w mięsie.Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:45Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Smog zabijaTreść komentarza: SROZE zabija 😤Data dodania komentarza: 14.03.2026, 08:38Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?Autor komentarza: Lewicowiec (nie lewak)Treść komentarza: JESTEM ZDZIWIONY...???!!!! Jako LEWACKA gazeta powinniście się raczej zając moralnością np. takiego Matyjaszczyka i jego lewacką częstochowską ośmiornicą (bo CBS lub ABW już kilku zatrzymało). Przecież was, tak oddanych lewackich ateistów, powinno walić co wyprawiają miedzy sobą katolicy. Dla was jest to całkowicie obce i niezrozumiałe. towarzystwo.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 19:35Źródło komentarza: BISKUP SIEDLECKI STANOWCZO ODRADZA WIERNYM UCZESTNICTWO W SPOTKANIACH ZE SUSPENDOWANYM KS. GALUSEM ZE WSPÓLNOTY W CZATACHOWIE. KS. GALUS ODPOWIADA BISKUPOWIAutor komentarza: RowerzystaTreść komentarza: Niestety w naszej okolicy więcej SROZE niż OZE. SROZE dusi, śmierdzi i oddychać nie ma czym 😤Data dodania komentarza: 10.03.2026, 13:47Źródło komentarza: ZIMĄ SMOG WIOSNĄ PIACH. DLACZEGO JURA NIE LUBI TURYSTÓW?
Reklama
Reklama
Reklama